• Dzień ziemi
          • DZIEŃ ZIEMI U PIERWSZAKÓW W 1B

          • 22 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 1B postanowili w sposób szczególny uczcić największe święto ekologiczne na świecie - Światowy Dzień Ziemi.

            Ubrani na zielono pierwszoklasiści rozmawiali o konieczności dbania o najbliższe środowisko i brania odpowiedzialności za Ziemię. Oglądali filmy edukacyjne na temat ekologicznego trybu życia, oszczędzania wody i energii, dbania o czyste powietrze, ograniczania ilości śmieci, recyklingu i segregowania odpadów. 

            Uczniowie zastanawiali się, co mogą zrobić dla naszej planety. Dopasowywali eko-zdania do smutnej i wesołej Ziemi, ustalali, jak długo rozkładają się śmieci, pisali w zeszytach Kodeks Ekologa, sprawdzali swoją wiedzę ekologiczną w licznych zadaniach i quizach interaktywnych, wykonywali prace plastyczne związane z Dniem Ziemi.Recytowali wiersz Mieczysławy Buczkówny pt. Tylko raz. Sadzili kwiaty na terenie ogrodu sensorycznego Eko – Ósemka. 

            W nagrodę za wielkie zaangażowanie i sumienną pracę wszystkie dzieci otrzymały Certyfikat Przyjaciela Ziemi.

            To był dla pierwszoklasistów bardzo ważny dzień, który uświadomił im, że o planetę Ziemię powinien dbać każdy jej mieszkaniec, codziennie, nie tylko w imieniny Ziemi – 22 kwietnia.

        • Wojtek i Paweł
          • Wojciech i Paweł - mistrzami pięknego czytania

          • W czwartek, 25 kwietnia, Paweł Kozłowski z klasy 7a i Wojciech Chrzan z klasy 7b wzięli udział w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania, który odbył się w świdnickiej Szkole Podstawowej nr 1 i przeznaczony był dla uczniów klas VI i VIII. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „W kręgu fantasy...”. Zadaniem uczestników było przygotowanie i piękne przeczytanie fragmentu dowolnie wybranego tekstu z zakresu literatury pięknej o tematyce fantasy. Wbrew pozorom zadanie to nie należało do najłatwiejszych. Jury oceniało umiejętność czytania pod względem poprawnej dykcji, właściwej modulacji i intonacji oraz ciekawej interpretacji tekstu. W tych międzyszkolnych zmaganiach uczestniczyło aż 13 reprezentantów świdnickich szkół podstawowych, a zwyciężył Wojciech Chrzan z kl. 7b (opieka artystyczna: pani Urszula Galicka). Natomiast Paweł Kozłowski z kl. 7a (opieka artystyczna: pani Natalia Jezierska) otrzymał wyróżnienie. Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów!

             

            W czwartek, 25 kwietnia, reprezentowałem naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1. W konkursie wzięło udział 13 osób. Przeczytałem fragment "Hobbita" autorstwa J.R.R Tolkiena. Na początku miałem lekki stresik, ale jak zacząłem czytać, to zniknął. Jestem szczęśliwy i zadowolony, ponieważ otrzymałem wyróżnienie. Również jestem dumny, że miałem szansę reprezentować naszą szkołę w takim wydarzeniu. Na konkursie była miła atmosfera i dobrze się tam czułem. Dziękuję za wsparcie pani Natalii Jezierskiej, która doradzała mi i przygotowała do konkursu.Paweł Kozłowski

             

        • Las w słoiku
          • Las w szkle.

          • Uczniowie klas piątych w ramach Dni Ziemi samodzielnie wykonywali  kompozycje roślinne umieszczone w naczyniu szklanym. Z dostępnych materiałów takich jak: szklane naczynie, żwirek lub keramzyt, piasek, ziemia do kwiatów, mech, siewki roślin lub  małych sadzonek można stworzyć mały zamknięty ekosystem. Na początku  trzeba wybrać w domu odpowiednio oświetlone miejsce, przez kolejne dni należy obserwować roślinę, sprawdzać wilgotność ( jeżeli jest za dużo skroplonej wody na ściankach naczynia trzeba na kilka godzin uchylić nakrycie). Gdy ilość wody będzie optymalna można   zamknąć naczynie  na dłużej i móc z bliska obserwować  mini ekosystem.

        • Dzień ziemi
          • DZIEŃ ZIEMI W KLASIE 2 B

          • 22  kwietnia obchodzimy  na całym świecie Dzień Ziemi, którego głównym celem jest budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości oraz poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia. 

            Uczniowie z klasy 2b, dzięki realizacji treści ekologicznych, poznały problem zanieczyszczenia środowiska, potrzebę segregacji śmieci i recyklingu, a także co wpływa na ocieplenie klimatu, a tym samym na topnienie lodowców. Wyciągnięte przez najmłodszych wnioski, uwrażliwiły ich na problem niszczenia naszej planety. Uświadomiły im  także to, że mogą temu przeciwdziałać, np.: poprzez oszczędzanie prądu, wody cz też segregowanie śmieci.

            Przy tej okazji uczniowie stworzyli swoje modowe Eko – kreacje i zaprezentowali je, wcielając się w role modelek i modeli, dla uczniów klasy I c. Pokaz Eko-mody przerósł  najśmielsze oczekiwania , a  wykorzystanie surowców wtórnych w swoich strojach było godne podziwu. Do tworzenia Eko –strojów wykorzystano wszystko to, co znalazło się akurat w domowym zaciszu: butelki plastikowe, nakrętki, papier, folię, gazety, kawałki tkanin, butelki pet, opakowania, rolki po papierze toaletowym, tektury, torebki foliowe i papierowe, nakrętki, zużyte płyty CD i wiele innych.... Na pokazie mody można było zobaczyć strój sportowy, wieczorowo-wizytowy i codzienny, klubowy, a nawet biurowy. Ciekawymi dodatkami były nietypowe nakrycia głowy, biżuteria z surowców wtórnych oraz torebki.

            Dodatkowo uczniowie wykonali w grupach plakaty dotyczące pomocy dla naszej planety, które zawiesili na drzwiach sali lekcyjnej , a także samodzielnie sadzili rośliny na terenie ogrodu sensorycznego Eko – Ósemka.

            W ramach obchodów Dnia Ziemi wybraliśmy się również fascynującej Jaskini Nietoperzy, która znajduje się przy Nadleśnictwie Świdnica. W trakcie zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną, zgłębiały tajemnice środowiska naturalnego tych wyjątkowych stworzeń. Dzięki Pani Monice, poznali nie tylko warunki życia nietoperzy, ale również ich budowę, co pozwoliło im lepiej zrozumieć adaptację tych niesamowitych ssaków do ich specyficznego środowiska życia.

        • Kościół
          • Uczniowie klasy 4d w świdnickim Kościele Pokoju

          • 23 kwietnia uczniowie klasy 4d pod opieką nauczycielki historii Marzanny Pietrzak zwiedzili Świdnicki Kościół Pokoju. W ramach realizacji programu historii regionalnej uczniowie mieli okazję poznać jeden z najsłynniejszych zabytków Dolnego Śląska. Kościół Pokoju to jeden z największych drewnianych kościołów na świecie i został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Uczniowie z uwagą wysłuchali opowieści przewodnika o historii kościoła, jego wyjątkowej konstrukcji i znaczeniu dla lokalnej społeczności. Szczególną uwagę zwrócili na piękne wnętrze świątyni, podziwiając malowane empory, bogato zdobioną ambonę i ołtarz oraz słynne barokowe organy. Wizyta w Świdnickim Kościele Pokoju była dla uczniów 4d cenną lekcją historii i kultury regionalnej. Pozwoliła im poznać jeden z najważniejszych zabytków Dolnego Śląska, dowiedzieć się więcej o przeszłości swojej małej ojczyzny i zrozumieć znaczenie tolerancji religijnej.

        • Mateusz
          • Mateusz Czerwiński z klasy 7a zajął I miejsce w Etapie Okręgowym (Wojewódzkim) w XXXI Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia Polskiego Czerwonego Krzyża we Wrocławiu

          • Uczeń klasy 7a, osiągnął wyjątkowy sukces, zdobywając pierwsze miejsce na etapie wojewódzkim 31. Olimpiady Zdrowia PCK.Wykazał się nie tylko wiedzą, ale również determinacją i zaangażowaniem w naukę. Osiągnął 32 punkty na 50 w teście pisemnym oraz za akcję prozdrowotną w naszej szkole 35/35p. Mateusz wykazał się ogromną wiedzą w tym konkursie. Kolejny, ostatni etap pisze w Łodzi 24-26 maja. Będzie się składał z testu pisemnego, który będzie składał się ze 100 pytań oraz z prezentowania akcji prozdrowotnej. 
            Życzymy powodzenia w następnym etapie i kolejnych sukcesów!

        • Dzień ziemi
          • Dzień Ziemi w I A

          • 22 kwietnia dzieci z klasy I A obchodziły Dzień Ziemi.

            Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się: jak zostać ekologiem, na czym polega ochrona środowiska i jak ważne jest to dla wszystkich mieszkańców planety: ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci uczyły się, jak być odpowiedzialnym za naszą Zieloną Planetę i już wiedzą, że przyroda to nieodłączny element naszego codziennego życia, więc dbanie o nią jestnaszym obowiązkiem.

            W tym dniu pierwszoklasiści sadzili kwiaty na terenie ogrodu sensorycznego Eko – Ósemka. Zmagali się z różnymi zadaniami, które miały uświadamiać im, jak ważna jest troskao środowisko naturalne, by cieszyło ludzi przez kolejne pokolenia, oraz dało możliwość spokojnego życia roślinom i zwierzętom. Dzieci poznały piosenkę ,,Ziemia, wyspa zielona’’. Posadziły cebulę i teraz bacznie będą ja obserwować i doglądać, aby za jakiś czas zajadać świeży szczypiorek. Na koniec wykonały pracę plastyczna pt.,,Ziemia widziana z Kosmosu”. Powstały naprawdę piękne dzieła. 

            Dbajmy o nasza planetę, bo to nasz dom.

        • Teatr
          • Wyprawa do świata Pinokia.

          • Dnia 19.04.2024r. klasa 6c wraz z uczniami klas siódmych  wybrała się na wycieczkę do Teatru Lalek we Wrocławiu. Na scenie uczniowie mieli przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Pinokio” - współczesną wersję dzieła Carla Collodiego. Występ był bardzo intrygujący i ukazywał drogę dorastania drewnianego chłopca, pełną przygód, rozterek i lekcji życiowych. Spektakl zachwycał pociągającą fabułą, humorem i, co najważniejsze, niósł ze sobą ważny przekaz, nie od razu dla wszystkich zrozumiały. Aktorzy wspaniale odegrali swoje role i przenieśli nas w bajkowy świat Pinokia. Jedynie, widząc spektakl na żywo, można zrozumieć magię płynącą z tego widowiska.

             Iga Pełka kl.7c

             

            Zdjęcia Marzanna Pietrzak 

        • zdolny ślązak
          • Uczniowie "Ósemki" na gali wręczenia nagród laureatom konkursów wojewódzkich „zDolny Ślązak”

          • W poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r., w auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursów wojewódzkich „zDolny Ślązak” skierowanych do wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa laureatów z języka polskiego, biologii i języka niemieckiego:

            Iga Pełka z klasy 7c i Maria Lizurej z kasy 8b - język polski (opiekun: pani Natalia Jezierska);

            Łucja Sobolewska z kasy 8b i Liliana Jarząbek z klasy 8b - biologia (opiekun: pani Małgorzata Żmidzińska);

            Marcel Strzyżewski z klasy 8b - język niemiecki (opiekun: pani Magdalena Klimkiewicz).

            Jako laureaci, uczniowie "Ósemki" zdobyli następujące uprawnienia: do najwyższej pozytywnej rocznej oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych, z których otrzymali tytuł laureata konkursu zDolny Ślązak, zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty oraz przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej.

            Natomiast finaliści tych zaszczytnych zmagań konkursowych otrzymają dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Tytuł Finalisty otrzymało aż pięcioro uczniów:

            Łucja Sobolewska z kasy 8b i Aleksandra Sierakowska z klasy 8b - język polski (opiekun: pani Natalia Jezierska);

            Łucja Sobolewska z kasy 8b – chemia (opiekun: pani Monika Oleksy);

            Jagoda Kawałko z klasy 7b - biologia (opiekun: pani Małgorzata Żmidzińska);

            Filip Pietrusa z klasy 7c - historia (opiekun: pani Marzanna Pietrzak).

            Warto dodać, że organizatorem konkursów przedmiotowych pod nazwą „zDolny Ślązak” jest Dolnośląski Kurator Oświaty, a konkursy te realizowane są w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień i obejmują następujące przedmioty szkolne: język polski, matematykę, historię, biologię, geografię, chemię, fizykę, język angielski oraz język niemiecki. Natomiast realizatorem konkursów przedmiotowych „zDolny Ślązak” jest Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną, Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, powiatowymi ośrodkami doskonalenia i doradztwa nauczycieli oraz dyrektorami i nauczycielami szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

            Poniżej prezentujemy relacje laureatów "zDolnego Ślązaka" w udziału w uroczystej gali rozdania nagród.

             

            22 kwietnia odbyła się gala dla laureatów konkursów przedmiotowych "zDolny Ślązak". Wydarzenie miało miejsce w auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Była to niesamowita uroczystość, podczas której mieliśmy okazję wysłuchać piosenek chóru oraz poznać nowe osoby. Najważniejszą częścią tego wydarzenia było rozdanie dyplomów, zaświadczeń i medali. Wyczytywano kolejno laureatów z danego przedmiotu, a uczniowie i uczennice, których nazwiska wygłoszono, podchodzili na scenę, gdzie wręczano im dyplomy z medalami. Według mnie było to wspaniałe wydarzenie warte zapamiętania do końca życia.

            Liliana Jarząbek

            22. 04. 2024 roku odbyła się gala rozdania nagród laureatom konkursu "zDolny Ślązak". Bardzo stresowałam się wyjściem na środek sali, przed ponad setkę osób, ale dzięki Idze, która także jest laureatką z języka polskiego, było mi łatwiej. Kiedy stałam na scenie, czekając na odbiór nagrody, czułam dumę z tego, że sie nie poddałam i walczylam do końca. Czułam dumę, ponieważ jako jedna z 22 osób jestem laureatką konkursu z języka polskiego. Gala była pięknym zwieńczeniem wszystkich zmagań uczniów. I bardzo się cieszę, że mogłam w niej brać udział.

            Marysia Lizurej

            Koncert chóru był miłym rozpoczęciem gali. Po śpiewie przemówił Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Czułem się zaszczycony, siedząc wśród tych niewielu laureatów. Potem nastąpiło wręczenie dyplomów i medali. Kiedy stałem na środku, przyjmując dyplom i medal, poczułem smak zwycięstwa. Wiedziałem, że trud, który włożyłem w przygotowania do tego konkursu, naprawdę się opłacił.

            Marcel Strzyżewski

            22 kwietnia 2024 roku miałam przyjemność uczestniczyć w gali wręczenia nagród laureatom Dolnośląskiego Konkursu "zDolny Ślązak". Nastrój tego wydarzenia był bardzo podniosły, a atmosfera uroczysta. Przed samym wyczytaniem laureatów miałam okazję wysłuchać występu chóru. Był to miły akcent uroczystości - utwory zostały świetnie zaprezentowane. Na samym początku wszyscy zgromadzeni w sali wysłuchaliśmy przemowy Pani Kurator Ewy Skrzywanek oraz Pana Marszałka Cezarego Przybylskiego. Gdy wyczytano mnie, abym wyszła na scenę, emocje sięgnęły zenitu. Poczułam się naprawdę niesamowicie z myślą, że stoję tutaj, wśród innych laureatów, którzy, tak jak ja, ciężką pracą.osiągnęli swój sukces. Na zakończenie na wszystkich gości czekał poczęstunek. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tak niesamowitym wydarzeniu. Emocje i odczucia, jakie towarzyszyły mi w sali, sprawiły, że na długo zagości ono w mojej pamięci.

            Iga Pełka

        • dzień książki
          • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

          • 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu w bibliotekach i księgarniach odbywają się spotkania z autorami, seanse głośnego czytania, wystawy i odczyty. W ramach obchodów tego dnia w naszej szkole, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły czytali dzieciom wybrane bajeczki i opowiadania. Akcja miała na celu promowanie literatury, czytelnictwa i zachęcanie do czytania. Nauczyciele bibliotekarze bardzo dziękują wszystkim czytającym za zaangażowanie i współpracę.

        • dzień biblijny
          • Dzień Biblijny w szkolnej bibliotece

          • W kwietniu w okresie od 14.04 do 20.04. obchodzono XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Z tej okazji 17 kwietnia w bibliotece szkolnej zorganizowano wydarzenie promujące kontakt z Pismem Świętym. Chętni uczniowie i pracownicy szkoły losowali przygotowane cytaty biblijne i rozważali wybrane słowa. Uczniowie - Kacper Pękała z kl. 7B i Krzyś Lizurej z kl. 3A pomagali nauczycielowi bibliotekarzowi w przeprowadzeniu tego działania.

            Biblia jest książką ponadczasową, unikatową, jest także postrzegana jako wielkie dzieło literackie. W niej jest źródło siły i bogactwo wartości moralnych, dlatego też znaczenie cytatów z Pisma Świętego jest tak duże. Zachęcamy czytelników do sięgania po Biblię, czytania tej księgi i rozważania słowa.

        • dzień ziemi
          • DZIEŃ ZIEMI W KLASIE IIA

          • 22 kwietnia uczniowie klasy IIA w szczególny sposób włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Dzień ten rozpoczęli od samodzielnego sadzenia roślin na terenie ogrodu sensorycznego Eko – Ósemka. Po powrocie do klasy, ubrani na zielono uczniowie rozmawiali o konieczności dbania o najbliższe środowisko, podawali przykłady działań, za pomocą których każdy może pomóc Ziemi. Oglądali filmy edukacyjne na temat ekologicznego trybu życia, dbania o czyste powietrze, ograniczenia ilości śmieci, recyklingu i segregowania odpadów oraz oszczędzania wody i energii. Zapoznali się z „Kodeksem młodego ekologa”, uczyli się zachowań proekologicznych, sprawdzali swoją wiedzę ekologiczną w trakcie rozwiazywania różnych zadań i quizów interaktywnych. Podczas zajęć dzieciom towarzyszyła piosenka „Ziemia, wyspa zielona”. Na koniec dnia uczniowie wykonali piękne prace plastyczne „Ziemia w naszych rękach”.

            To był dla drugoklasistów ważny dzień, który uczył, że o planetę Ziemię powinien codziennie dbać każdy jej mieszkaniec.

            tekst i zdjęcia Violetta Gnysińska

        • Siatkarki
          • Mamy srebrny medal na Dolnym Śląsku!!!! 


          • Nasze zdolne Ósemkowe Siatkarki wywalczyły wspaniałe drugie miejsce!!! 
            Dziewczęta z SP 8 w Świdnicy zajęły drugie miejsce w Finale Dolnośląskim Piłki Siatkowej klas 7-8, który odbył się 18 kwietnia w Hali Pionierów. W półfinale pokonały zawodniczki z Głogowa. W meczu o pierwsze miejsce lepsze okazały się siatkarki z Wrocławia. Na trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki z Kamiennej Góry.
            Nasza  kapitanka Michalina Kozak została wyróżniona jako najlepsza zawodniczka naszej drużyny. 
            Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą sportową walkę!!! 
            To bardzo duży sukces dla szkoły🙂

             

            Skład drużyny:
            1.Michalina Kozak kl. 8a
            2.Natalia Jasionowicz kl. 8a
            3.Hania Rosa kl. 8a
            4.Ola Foltak kl. 7b
            5.Ola Sierżanska kl. 7b
            6.Milena Pietrzyk  kl. 7b
            7.Hania Perzyna kl. 7b

        • jaskinia nietoperzy
          • KLASA IIA W JASKINI NIETOPERZY

          • 18 kwietnia to kolejny dzień, kiedy to uczniowie klasy IIA włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi. W tym dniu drugoklasiści wybrali się do Nadleśnictwa w Świdnicy do Jaskini Nietoperzy. W trakcie zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia nietoperzy, a także wysłuchały wiele ciekawostek o tych latających ssakach. Wykazały się wiedzą i odpowiadały na pytania: Co to jest echolokacja i hibernacja nietoperzy? Pani Monika udzielała szczegółowych odpowiedzi na wszystkie pytania uczniów, opowiadała również na temat powstawania stalagmitów i stalaktytów.

            Wizyta w Jaskini Nietoperzy była świetną lekcją przyrody, w której aktywnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli uczniowie klasy IIA.

            tekst i zdjęcia Violetta Gnysińska

        • Konkurs
          • Sukces literacki siódmo- i ósmoklasistek w XXV Powiatowym Konkursie Literackim "Lir... rodzaj różny"

          • W środę, 17 kwietnia, w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Świdnicy odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XXV Powiatowym Konkursie Literackim "Lir... rodzaj różny". Zmagania miały na celu rozbudzać wśród młodzieży zainteresowania literaturą, zachęcać do kreatywnego spojrzenia na świat oraz promować literackie talenty. Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły, które napisały prace pod opieką artystyczną pani Urszuli Galickiej oraz pani Natalii Jezierskiej.

            W kategorii PROZA:

            II miejsce: Dorota Kryśpiak z klasy 8a,

            III miejsce: Nel Kowal z klasy 7c,

            wyróżnienia (równorzędne): Matylda Pitura z klasy 8a i Anna Szeredi z klasy 7a.

            W kategorii POEZJA:

            I miejsce: Zofia Białoskórska z klasy 8b,

            II miejsce: Maria Lizurej z klasy 8b.

            Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół średnich. Warto zaznaczyć, że uczennice "Ósemki" to autorki, których prace ze względu na wysoką wartość artystyczną zostały nagrodzone przez jurorów. Natomiast jury konkursu stanowiła grupa ekspertów: nauczycieli polonistów średnich szkół świdnickich oraz osobowości ze świata literatury.Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów.

             

             

            17 kwietnia 2024 roku wzięłam udział w rozdaniu nagród w ramach konkursu "Lir... rodzaj różny". Zdobyłam w tym konkursie wyróżnienie i dało mi to ogromną satysfakcję. Zachęciło mnie to do brania udziału w tego typu wydarzeniach. Jestem również zadowolona, wiedząc, że wkład, który przy wsparciu pani Natalii włożyłam w przygotowanie finalnego opowiadania, nie poszedł na marne. Ta nagroda zmotywowała mnie do rozwijania się w dziedzinie pisania. Wydarzenie rozpoczął występ uczniów III LO w Świdnicy, a po przedstawieniu wierszy odbyło się rozdanie nagród. Na gali otrzymałam zbiór poezji i opowiadań napisanych przez uczestników, dzięki czemu mogę zapoznać się z innymi pracami. Dzieła innych uczniów dały mi nową inspirację do moich następnych prac. Myślę, że takie konkursy są doskonałą szansą na rozwijanie pasji i wykazanie się kreatywnością. Anna Szeredi

            W dniu 17.04. 2024 r. miałam przyjemność uczestniczyć w gali rozdania nagród za konkurs pt. "Lir... rodzaj różny". To spotkanie na pewno było dla mnie stresujące. Z czasem jednak zaczęłam się rozluźniać, a stres został zastąpiony podziwem, ekscytacją oraz radością. Na uroczystości rozdania nagród miałam również zaszczyt obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów III LO. Myślę, że dzięki temu występowi mogłam przewietrzyć myśli i się odstresować. Cieszyłam się bardzo, że moje wiersze zostały docenione i mogłam się nimi podzielić. Mój sukces pokazał mi, że mogę się dzielić emocjami z innymi oraz że moje wiersze, część mnie, może zostać doceniona przez innych. Dodało mi to również pewności siebie. Wygrana w konkursie jest motywacją dla mnie do dalszego pisania i tworzenia.

            Zofia Białoskórska

             

        • Robotyka
          • WYJŚCIE KLASY IIA NA WARSZTATY TEMATYCZNE „Z ROBOTEM NA TY”

          • 17 kwietnia uczniowie klasy IIA wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na warsztaty tematyczne pt. „ Z robotem na Ty”. Są to zajęcia prowadzone w duchu STEAM (Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics). Tematem spotkania było kształtowanie ekologicznych nawyków u dzieci. Prowadzący zajęcia wykorzystując sprzęt dostępny w bibliotecznej Kindlotece pokazali, że nauka nie musi być trudna i nudna. Na zajęciach towarzyszyły dzieciom m. in. roboty Photon i Dash, tablety i czytniki. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Dzień Ziemi-ekologiczne nawyki”, kolorowali interaktywne obrazki, kodowali, układali puzzle oraz rozwiązywali quiz na temat segregacji śmieci.

            Drugoklasiści z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, na których mieli możliwość rozwijania logicznego myślenia oraz kreatywności. 

            Serdecznie dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy za możliwość udziału w warsztatach.

             

        • Konkurs
          • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA VI I VII

          • Rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, rozwijanie i utrwalanie potrzeb i nawyków czytelniczych to cele, które przyświecały konkursowi, który odbyła się 15 kwietnia 2024 r. w naszej szkole. Fragmenty różnych powieści fantasty mistrzowsko zaprezentowali: Anna Hołyńska, Paweł Wilczyński, Hanna Kubisztal, Aleksandra Cnota, Paweł Kozłowski, Wojciech Chrzan, Patrycja Ramut, Hanna Samek, Igor Rodkiewicz, Aleksandra Sierżańska. Po burzliwej naradzie jury konkursu w składzie: Urszula Galicka, Natalia Jezierska, Anna Zoła wyłoniło laureatów i laureatki konkursu:

            I miejsce Paweł Kozłowski kl. 7a

            II miejsce Wojciech Chrzan kl. 7b

            III miejsce Aleksandra Cnota kl. 7a

            Paweł Kozłowski i Wojciech Chrzan będą reprezentować naszą szkołę na XVIII Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania „ W kręgu fantasy…”, który odbędzie się 25.04.2024 r. o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy. Życzymy powodzenia            i trzymamy za Was kciuki.Gratulujemy również wszystkim uczestnikom czytelniczych zmagań i dziękujemy za liczny udział w konkursie.