• Powiatowy konkurs języka angielskiego
          • POWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          • 28 kwietnia w SP nr 6 w Wałbrzychu odbył się Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla klas I-III.  Ósemka przyjęła zaproszenie i w szkolnych eliminacjach wyłoniono najlepszych na każdym poziomie.

            Pierwszoklasistów reprezentowała Wiktoria Smacha z klasy 1 B

            Drugoklasistów reprezentował Jerzy Wyszyński z klasy 2 A

            Trzecioklasistów reprezentował Michał Kopeć z klasy 3 A

            Był to dzień pełen wrażeń, nasi najmłodsi koledzy pomimo wyjazdu, stresu i zupełnie nowych doświadczeń dali z siebie wszystko.

            Dlatego tym bardziej – z wielką dumą i radością pragniemy poinformować, że w powiatowym konkursie w Wałbrzychu:

            • najlepszym drugoklasistą został Jerzy Wyszyński z 2 A
            • najlepszym trzecioklasistą został Michał Kopeć z 3 A

            PODZIWIAMY I GRATULUJEMY !!!

            tekst i zdjęcia Ewa Kusal-Marciniec

        • Święto konstytucji
          • Majowe święta w 2d

          • Już 28 kwietnia rozpoczęliśmy obchody Dnia Flagi RP oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Z wykorzystaniem edytora Paint pokazaliśmy piękno naszej Ojczyzny. Następnie wykonaliśmy prace plastyczne ukazujące polskie symbole narodowe. Ustroiliśmy nimi klasę i odśpiewaliśmy hymn państwowy. Dziś w naszej klasie było uroczyście i biało-czerwono. 

            ​​​​​​tekst i zdjęcia Irena Dulanowska 

             

        • Dzień Ziemi w 2a
          • Dzień Ziemi w II A

          • Bo Ziemia to wyspa, to wyspa zielona,Wśród innych dalekich planet.To dom jest dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,Więc musi być bardzo zadbany.                                /tekst piosenki/

            22 kwietnia dzieci z klasy II A przyszły do szkoły ubrane na zielono. Tym ubiorem chciały podkreślić, że kolor zielony to kolor przyrody. Ale nie tylko. Dzieci już wiedzą, że ten kolor koi, wycisza i relaksuje.Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się: jak zostać ekologiem, na czym polega ochrona środowiska i jak ważne jest to dla nas wszystkich: dla ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci uczyły się, jak być odpowiedzialnym za naszą Zieloną Planetę i już wiedzą, że przyroda to nieodłączny element naszego codziennego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem.  W tym dniu drugoklasiści zmagali się z różnymi zadaniami, które miały uświadamiać im, jak ważna jest troska o środowisko naturalne, by cieszyło ludzi przez kolejne pokolenia, oraz dało możliwość spokojnego życia roślinom i zwierzętom. Dzieci śpiewały również piosenki ,, Nasza planeta’’ oraz ,,Ziemia, wyspa zielona’’. Na koniec wykonały pracę plastyczna pt.,,Ziemia widziana z Kosmosu”. Powstały naprawdę piękne dzieła. Za pracę na lekcji i zaangażowanie wszyscy otrzymali medale. Dbajmy o nasza planetę, bo to nasz dom. 

            tekst i zdjęcia Joanna Janiak

        • Dzień Ziemi w klasie 2c
          • OBCHODY DNIA ZIEMI W KLASIE 2C

          • Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Tego dnia, uczniowie klasy 2C aktywnie włączyli się w obchody tego wyjątkowego święta. 

            Celebracja Dnia Ziemi w naszej klasie zaczęła się od obejrzenia kilku filmów edukacyjnych, dzięki którym dzieci dowiedziały się co szkodzi Ziemi oraz szukały odpowiedzi na pytania: „Jak możemy pomóc naszej planecie?”. Uczniowie trafnie podawali przykłady działań, za pomocą których każdy człowiek może pomóc Ziemi. 

            W trakcie zajęć dzieci wzbogaciły również swoją wiedzę na temat czystości wód i konieczności jej oszczędzania, poznały wiele ciekawostek o Ziemi. Uczyli się zachowań proekologicznych i poznali „Kodeks Młodego Ekologa”. Utrwalili pojęcie segregacji i recyklingu, poznali znaczenie tych działań dla dobra naszej planety. Na tablicy interaktywnej rozwiązywały quizy, krzyżówki a zdobytą wiedzę mogły sprawdzić w ekologicznym turnieju. 

            Podczas lekcji towarzyszyły dzieciom tematyczne piosenki „Ziemia wyspa zielona”, „Zielony dom”, „Zozi - świat w naszych rękach” oraz wiersze uczące właściwych zachowań.

            Uczniowie pracowali również w stacjach zadaniowych. Na uczniów czekało kilka zadań do wykonania. Dzieci musiały ułożyć puzzle tematyczne i odgadnąć hasła nawołujące do dbania o naszą planetę; przyporządkować do właściwej grafiki, te działania które szkodzą oraz te które są przyjazne dla naszej planety Ziemi; odgadnąć nazwy zwierząt zagrożonych wyginięciem czy posegregować obrazki, które przedstawiały czas rozkładu poszczególnych śmieci.

            Na koniec zajęć młodzi ekolodzy wykonali piękne prace plastyczne do tematu „Ziemia w naszych rękach”. 

            To był wspaniały czas, który na pewno zaowocuje wśród uczniów wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

            Autor tekstu i zdjęć: Justyna Rzeczycka

        • Dzień Ziemi w 2b
          • JAK UCZNIOWIE KLASY 2B OBCHODZILI ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

          • „Pięknie żyć - znaczy kochać świat.

            Pięknie żyć, tak jak żyje ptak.

            Pięknie żyć, tańczyć tak jak wiatr,

            a Ziemi życzyć naj - jak najdłuższych lat...”

            /Pięknie żyć – Ryszard Rynkowski/

             

             

            22 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 2B postanowili w sposób szczególny uczcić największe święto ekologiczne na świecie - Światowy Dzień Ziemi.

            Ubrani na zielono drugoklasiści rozmawiali o konieczności dbania o najbliższe środowisko i brania odpowiedzialności za Ziemię. Oglądali filmy edukacyjne na temat ekologicznego trybu życia, oszczędzania wody i energii, dbania o czyste powietrze, ograniczania ilości śmieci, recyklingu i segregowania odpadów. Pisali w zeszytach Kodeks Ekologa, sprawdzali swoją wiedzę ekologiczną w licznych zadaniach i quizach interaktywnych, śpiewali piosenki o naszej planecie, tworzyli plakaty nawołujące do dbania o nasz wspólny dom.

             

            To był dla drugoklasistów ważny dzień. który przypomniał im o tym, że o planetę Ziemię powinien dbać każdy jej mieszkaniec, codziennie, nie tylko w imieniny Ziemi – 22 kwietnia.

             

            tekst i zdjęcia Iwona Moneta

        • Świetliczaki
          • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „EUROPA I JA” - ŚWIETLICZAKI POZNAJĄ GRECJĘ

          • Podczas kolejnego spotkania ze słoneczną Grecją dzieci zapoznały się z florą i fauną tego europejskiego kraju. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny pt. "NIEZWYKŁY ŚWIAT - GRECJA". Świetliczaki poznały cechy, wygląd oraz warunki życia różnych zwierząt morskich i lądowych, a także występującą tam roślinność. Na koniec wykonały prace plastyczne - kolorowe żółwie z tacek papierowych. Spotkanie było pełne radości i nowej wiedzy o państwie Bogów - Grecji. 

             

            Autor tekstu i zdjęć 

            Małgorzata Szmuc

        • Dzień książki
          • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

          • 23 kwietnia obchodzony jest  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W ramach obchodów tego dnia w naszej szkole, 25 kwietnia 2022 r., nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły  czytali dzieciom wybrane baśnie i opowiadania. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów i zachęcanie do czytania.Dzieci słuchały utworów:  Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba w szpitalu”, braci Grimm „Stoliczku, nakryj się”, Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie”, Ariane Chottin „Na ratunek małej myszce”, Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel „Królewna” i innych.Nauczyciele bibliotekarze dziękują wszystkim czytającym za włączenie się do tej akcji!

             

        • TYDZIEŃ NAUK PRZYRODNICZYCH
          • 3 TYDZIEŃ NAUK PRZYRODNICZYCH POD HASŁEM „ZMIANY KLIMATYCZNE”

          • Dnia 22.04.22r. rozpoczynamy 3 TYDZIEŃ NAUK PRZYRODNICZYCH POD HASŁEM „ZMIANY KLIMATYCZNE”, które w dzisiejszych czasach dotykają każdego z nas. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego, kreatywnego udziału w różnych akcjach, konkursach, grach, zabawach terenowych oraz Quizach. Liczymy na Waszą kreatywność, pomysłowość, dla najbardziej zaangażowanych osób czekają miłe niespodzianki oraz nagrody.

            Propozycja działań:

            1. Konkurs na kreatywne „drugie życie odpadów, śmieci” (np. torebki ze starych spodni, biżuteria…)

            2. „Rozdajemy tlen” – sadzenie i przekazywanie roślin

            3. Lekcja o ekologii (wprowadzenie słownictwa) – język niemiecki kl. 7-8

            4. Lekcje o zdrowym odżywianiu i poszanowaniu jedzenia – gazetki na korytarzu – język angielski kl. 4-8

            5. Zakładanie klasowych ogródków na parapetach – nowalijki (kl. 0-III)

            6. „Piękno natury” – konkurs fotograficzny z nagrodami

            7. Przestrzenne rzeźby z materiałów wtórnych (ekspozycja prac na terenie szkoły)

            8.Przygotowanie i wykonanie plakatów obrazujących istotne zmiany klimatyczne na Ziemi – obszary suszy, zagrożone zwierzęta

            9. Spotkanie z fachowcem – „czy warto zmienić samochód spalinowy na elektryczny?”

            10. „Czy jesteśmy eko?” – opracowanie i analiza wyników ankiety wśród uczniów i dorosłych

            11. Obrazy „Świat w oczach dziecka” na szarym papierze z wykorzystaniem plastikowych materiałów (dzieci mogą tworzyć z materiałów ekologicznych)

            12. Gry i zabawy terenowe „Pamiętajmy o klimacie”

            13. Happening uczniów z transparentami o ekologii

            14. O-The trees are green-rymowanka

            tekst Monika Oleksy zdjęcia Marta Scheer

        • Dzień Ziemi
          • ŚWIĘTO ZIEMI W 2D

          • Dziś uczciliśmy naszą planetę. Rozwiązywaliśmy zagadki o Ziemi, jej położeniu w Kosmosie, ruchach, zagrożeniach i potrzebach. Napisaliśmy list do naszej planety, w którym obiecaliśmy, że będziemy o nią dbać. Wykonaliśmy też prace plastyczne przedstawiające Ziemię. To była zielona lekcja.

            tekst i zdjęcia Irena Dulanowska

        • spotkanie autorskie
          • Uczennice z klasy 6b na spotkaniu autorskim

          •    21 kwietnia 2022 roku  Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zorganizowała spotkanie autorskie  z Joanną Żak-Bucholc połączone z premierą najnowszej powieści autorki Jaworowi ludzie II. Rzecz o czasach księżnej Agnieszki.

               Uczennice  naszej szkoły z klasy 6b – Łucja Sobolewska, Ola Sierakowska, Marysia Lizurej, Birgitta Wicińska - wspólnie ze szkolną bibliotekarką uczestniczyły w tym spotkaniu.

               Czytelnicy mieli okazję spotkać się z pisarką, ilustratorką i wydawcą książek oraz posłuchać ich opowiadań i refleksji. W programie imprezy były: wykład o nauce i architekturze średniowiecza na Śląsku, pokaz multimedialny - podróż śladami bohaterów powieści oraz oprawa muzyczna w wykonaniu Totus Musicus Zespołu Muzyki Dawnej. Bractwo rycerskie zaprezentowało tańce z epoki średniowiecza. Na koniec uczestnicy spotkania mieli okazję poprosić pisarkę Joannę Żak-Bucholc o autograf.

            tekst i zdjęcia Renata Zalas

        • Mandale
          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO NA WIOSENNĄ MANDALĘ

          • 21 kwietnia 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na wiosenną mandalę. Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Prace plastyczne zostały wykonane różnymi technikami, były różnorodne, kolorowe i bardzo pomysłowe.

            Oto wyniki tego konkursu:

            I miejsce: Kornelia Nieciąg

            II miejsce: Malwinka Strzyżewska

            III miejsce: Lena Kortas

            Wyróżnienie: Tomek Strauss, Hania Łagoda, Zuzia Marciniec, Jerzy Wyszyński, Pola Rega, Hania Zawiła, Jaś Hołubecki, Julia Chrzan, Natalia Zygmunt, Lena Wojnowska, Kmetiuk Illia, Kmetiuk Anna, Ola Wenerska, Ola Brożbar, Antoni Bartczak, Asia Kosmowska, Kasia Wawer, Nikola Mikołajczak.

            Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

             

        • Dzień ziemi
          • DZIEŃ ZIEMI

          • Historia Dnia Ziemi

            Po raz pierwszy Dzień Ziemi został ogłoszony w San Francisco (USA), 21 marca 1971 roku. Sam pomysł organizacji takiego święta zrodził się wśród osób, które wspierały akcję ratunkową podczas wycieku ropy naftowej u wybrzeży Santa Barbara w Kaliforni - katastrofy ekologiczne, która kosztowała życie dziesiątki tysięcy zwierząt morskich i ptaków.

            Dzień Ziemi szybko zyskał popularności i wkrótce świętowano go już w tysiącach szkół i uniwersytetów, a następnie został on proklamowany przez komisarza generalnego ONZ. Początkowo ustalono dla tego dnia datę równonocy wiosennej (21 marca), jednak w 2009 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ zdecydowało o ustanowieniu nowego Międzynarodowego Dnia Marki Ziemi, który odbywa się 22 kwietnia.

            Do Polski idea Dnia Ziemi dotarła w latach 90.

            W tym roku od świętowania Dnia Ziemi zaczynamy TYDZIEŃ NAUK PRZYRODNICZYCH pod hasłem "ZMIANY KLIMATYCZNE". Podczas całego tygodnia będą realizowane różne działania związane z Ziemią i klimatem.

            Już teraz każdy może sprawdzić swoją wiedzę na temat Dnia Ziemi rozwiązując quizy:

            https://samequizy.pl/sprawdz-swoja-wiedze-na-temat-dnia-ziemi/

            https://samequizy.pl/czy-dbasz-o-przyrode-3/

        • Jessica Gawrysiak
          • Jessica Gawrysiak z klasy 8c finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

          • W zmaganiach Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego „Kikeriki – die Welt der Tiere – świat zwierząt” wzięło udział 51 szkół z województwa dolnośląskiego. Pierwszy etap odbył się online i przystąpiło do niego 265 uczniów z klas 5-8. Pytania dotyczyły nazw zwierząt, ich odgłosów, części ciała oraz związków frazeologicznych np. mit jemandem Pferde stehlen (kraść z kimś konie). Do drugiego etapu, który odbył się 13 kwietnia 2022 w Szkole Podstawowej nr 29 we Wrocławiu zakwalifikowano 112 uczniów. Po napisaniu pierwszej części konkursowej uczniowie wzięli udział w niezwykle ciekawej grze miejskiej po wrocławskim rynku. Po powrocie do szkoły ogłoszono listę finalistów i Jessica znalazła się wśród 15 uczniów, którzy osiągnęli najwyższy wynik!!! To niebywały sukces, tym bardziej, że Jessica zaczęła uczyć się języka niemieckiego jak wszyscy w naszej szkole w siódmej klasie! Następnie wybranych 15 finalistów przystąpiło do finałowego etapu konkursu, z którego zostaną wyłonieni laureaci. Wyniki mają być ogłoszone w ciągu 10 dni, trzymamy kciuki za naszą uczennicę.

            Magdalena Klimkiewicz

             

        • Święta w 2c
          • ŚWIĄTECZNY CZAS W KLASIE 2C

          • Świąteczny czas w klasie 2c

            Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Okres przedświąteczny to doskonały moment na samodzielne przygotowanie ozdób świątecznych. Właśnie z tej okazji sala nr 6 zamieniła się w pracownię plastyczno – techniczną, w której odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne. 

            Uczniowie udowodnili, że ozdoby świąteczne najlepiej zrobić sobie samodzielnie, bo nawet porównywalnych w żadnych sklepie kupić nie można. Prawdziwe cuda, unikatowe i małe dzieła sztuki wyszły spod rąk uczestników warsztatów wielkanocnych. Efekty okazały się lepsze od spodziewanych. Na stołach pojawiły się przepięknie ozdobione koszyczki, palmy, malowane kurczaczki oraz pięknie udekorowane zajączki. A wszystko to z kolorowej bibuły, gałązek forsycji, bazi, bukszpanu, a także kłosów zboża, kolorowych kwiatów, wstążek, różnobarwnych cekinów.

            Podczas warsztatów uczniowie słuchali wielkanocnych piosenek, zapoznały się z tradycją Świąt Wielkanocnych, ćwiczyli motorykę małą ręki, ponadto rozwijali kreatywność, dokładność oraz talenty plastyczne. Magiczne prace pozwoliły nam poczuć nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

             

            Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.

             

            Autor tekstu i zdjęć - Justyna Rzeczycka

        • Wielkanoc w 2a
          • II A czeka na Święta Wielkiej Nocy

          • Wielkanoc to piękny i wyjątkowy czas, dlatego na kilka dni przed świętami wiele się działo w klasie IIA. Najpierw dzieci uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych w Mościsku, a następnie podczas zajęć poznawały zwyczaje i tradycje związane z tymi świętami.  Redagowały również życzenia, rozwiązywały quizy, zagadki, zadania oraz śpiewały wiosenne i świąteczne piosenki. Nie zabrakło prac plastycznych, na których dzieci wykonywały pisanki, kurczaczki, koguciki i zajączki. Wszystkie powstałe wytwory zabrały do domu, aby przystroić swoje pokoje. To był wyjątkowy i radosny czas.

            Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT

            tekst i zdjęcia Joanna Janiak

        • Zajączek w 2d
          • Zajączek w 2d

          • Ostatni dzień przed feriami świątecznymi okazał się być szczególnie miły również za sprawą Zajączka, który zagościł w naszej klasie z dużym koszykiem. Ofiarował każdemu  czekoladowe jajka. W klasie unosił się smakowity zapach babeczek przygotowanych przez naszych kochanych Rodziców. Były  tak pięknie udekorowane, że aż szkoda było je konsumować, prawdziwe dzieło sztuki.  Ale  kiedy spróbowaliśmy babeczki, szybko zostały spałaszowane. Pychota. Dziękujemy.

            Życzymy wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych 

            tekst i zdjęcia Irena Dulanowska 

        • Zdolny Ślązak
          • ZDOLNY ŚLĄZAK

          • Z wielką przyjemnością informujemy, że w obecnym roku szkolnym mamy aż czworo laureatów organizowanego przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień  konkursu „zDolny Ślązak”. Są to:

            Hanna Mielnik kl. 7a - język polski,

            Martyna Pułaczewska kl. 8b - chemia,

            Szymon Dorobek kl. 8d - chemia,

            Jakub Świło kl. 8d - historia.

            Tradycyjne podsumowanie konkursu odbędzie się podczas uroczystej gali we Wrocławiu 17 maja 2022r.

            tekst i zdjęcia Natalia Jezierska

        • Warsztaty wielkanocne
          • WIELKANOC TUŻ, TUŻ …

          • W świetlicy A i B odbyły się warsztaty wiosenno-wielkanocne, w których wzięły udział nasze świetliczaki. Dzieci wykonały świąteczne koszyki z pisankami, kurkami, kwiatami, a także zrobiły przepiękne kartki. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.

            tekst Małgorzata Szmuc, zdjęcia Katarzyna Legut, Bożena Chryszczanowicz, Małgorzata Szmuc

        • Sukces dziewcząt w minisiatkówce
          • SUKCES DZIEWCZĄT W MINISIATKÓWCE TRÓJEK

          • Mamy To !

            Sukces naszych dziewcząt w minisiatkówce trójek. Młode siatkarki z SP 8 w Świdnicy zdecydowanie najlepsze w turnieju Trójek minisiatkówki dziewcząt klas piątych szkół podstawowych.    

            W środę 6 wietnia, dzień po chłopcach, w sali sportowej SP 105 odbyły się zawody Współzawodnictwa szkolnego 2021-2022 trójek siatkarskich. Do turnieju organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zgłosiło się pięć reprezentacji świdnickich podstawówek. Po rozstawieniu dodwóch grup eliminacyjnych drużyny rywalizowały każdy z każdym do dwóch wygranych setów, następnie po dwa najlepsze zespoły grały dalej wścisłych finałach. Zawodniczki SP 8 bez problemów wygrywały swoje wszystkie mecze bez straty seta, najpierw z SP 6, następnie w finałach z SP 4 iSP 105. O drugie miejsce powalczyły dziewczęta z szóstki i sto piątki. Lepsze okazały się zawodniczki SP 6.

            W tej dyscyplinie sportu systemrozgrywek polega na grze w pierwszym secie trójką zawodniczek plus rezerwowa, natomiast w drugim secie gra kolejna trójka drużyny plus rezerwowa. W ewentualnym tie-breaku dozwolony jest już dowolny skład trójki na boisku. Na zakończenie turnieju organizator przygotował dla drużyn pamiątkowedyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki:

            Maja Krzesak (SP 1),

            Hanna Biedroń (SP 4),

            Angelika Borońska (SP 6),

            Michalina Kozak (SP 8), 

            Milena Głuc (SP 105).

            Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa): 

            1.SP 8 - 10 pkt 

            2.SP 6 - 8 pkt 

            3.SP 105 - 7 pkt

            4.SP 4 - 6 pkt

            5.SP 1 - 5 pkt

            Skład drużyny:

            1.Kozak Michalina kl.6a

            2.Aleksandra Foltak kl. 5.b

            3.Aleksandra Serzhanskaya kl.5b

            4.Jagoda Kawałko kl.5b

            5.Rosa Hanna kl.6a

            6.Miśkiewicz Hanna kl.5c

            7.Sajdak Hanna kl.5c

            8.Kijek Milena kl.6a

            Serdeczne gratulacje i powodzenia w sporcie

            tekst Małgorzata Madziała zdjęcia Waldi Kurek

        • GŁOS ÓSEMKI
          • WIOSENNY "GŁOS ÓSEMKI"

          • Drodzy Czytelnicy!

                      Witamy w wiosenno-świątecznym numerze ,,Głosu Ósemki”. Zapraszamy do przeczytania wielu artykułów, które przygotowaliśmy specjalnie dla Was, m.in.: artykułu o tolerancji czy o wiosennym samopoczuciu.

                 W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Książki chcielibyśmy przedstawić Wam artykuły zachęcające do czytania książek. Dla naszych kolegów z Ukrainy przygotowaliśmy artykuł (również w języku ukraińskim) opisujący życie w Ósemce.

                     Zachęcamy Was także do zapoznania się z naszą twórczością, ponieważ w ostatnim czasie nad jeziorkiem Daisy można było spotkać pewną złotą rybkę…

                  Jeśli natomiast chcecie słodko świętować początek wiosny, zajrzyjcie do rubryki ,,Smaczne co nieco”. Na poprawę humoru zachęcamy do rozwiązania krzyżówki oraz przeczytania wiosennych dowcipów.

            Redaktorzy „Głosu Ósemki

            GO_wiosenny_6904_.pdf​​​​​​​