• Szkoła Podstawowa nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu jest już aktywnym uczestnikiem platformy eTwinning!

• Co to jest eTwinning?

e-Twinning to program unijny pod patronatem Komisji Europejskiej. Program eTwinning to europejska społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko). To łączenie szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych, które pozwalają na współpracę ponad granicami, umożliwiając uczniom realizację projektów edukacyjnych rozwijających wiele ich umiejętności. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Christmas cards exchange to  pierwsza część międzynarodowego projektu angielskojęzycznego  na portalu eTwinning realizowanego w naszej szkole.

Głównym celem projektu jest  uświadamianie i wzmacnianie poczucia przynależności do wspólnoty europejskiej, rozwijanie umiejętności językowych, podtrzymywanie tradycji oraz propagowanie inwencji twórczej uczniów Ósemki.

Działania zaczęliśmy  w listopadzie  we współpracy z partnerami z Włoch i  Grecji. Do pracy włączyli się chętni uczniowie z klas IV-VIII. Własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne i napisali życzenia w języku angielskim, które zostały wysłane do  rówieśników ze szkół w Grecji i we Włoszech.

Otrzymaliśmy również od naszych partnerów z Europy kartki z życzeniami dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Do komunikacji z rówieśnikami ze szkół w Grecji i we Włoszech  dzieci  używają języka angielskiego. . Dzięki temu uczniowie naszej szkoły mają szansę sprawdzić swoje umiejętności językowe w praktyce.

Cele projektu:

1 / zmotywowanie uczniów do poznawania krajów europejskich, innych kultur i języków obcych.

2 / kształtowanie pozytywnego nastawienia uczniów do nauki języka angielskiego i języków obcych.

3 / zachęcanie uczniów do komunikacji w języku obcym i pracy zespołowej.

4 /przybliżenie uczniom korzystania z technologii cyfrowych.

6 / zawieranie nowych znajomości.

W kolejnym etapie naszego projektu uczniowie stworzą lapbooki, w których przedstawią siebie i tradycje świąteczne w danym kraju oraz nagrają filmiki w języku angielskim z życzeniami dla swoich rówieśników w Grecji i we Włoszech.

Drugim zadaniem w międzynarodowej wymianie jest stworzenie lapbooków. Uczniowie przygotowali tematyczne książki, w których opisali typowe polskie tradycje świąteczne. Opisali także siebie oraz swoje rodzinne zwyczaje. Nasze lapbooki zostały już wysłane świąteczną pocztą do Grecji i Włoch.

Poniżej zapraszamy również do posłuchania tradycyjnej greckiej kolędy przygotowanej przez uczniów klasy 4 Szkoły Podstawowej nr 8 na wyspie Chios.

Przedstawiamy także piękną polską kolędę zaśpiewaną przez naszych uczniów z klasy 7 A.

Zapraszamy do obejrzenia świątecznych życzeń oraz noworocznych postanowień

przesłanych nam przez uczniów z Greckiej szkoły: