• Głos ósemki
          • Zapraszamy do Ósemki

          • Młodzi dziennikarze - redaktorzy gazetki szkolnej "Głos Ósemki" - odpowiadają na pytanie i przedstawiają powody, dlaczego warto uczyć się w świdnickiej Szkole Podstawowej nr 8?

            Zapraszamy do Ósemki

             

            DOŁĄCZCIE DO ÓSEMKI!

            Cześć! Mam na imię Nina i jestem uczennicą siódmej klasy w Szkole Podstawowej nr 8 w Świdnicy. Uważam, że jest to najlepsza szkoła w mieście! W tym artykule opowiem Wam, dlaczego warto uczyć się w Ósemce.

            Nasza szkoła ma nowe boisko, na którym wiosną mamy zajęcia w-fu oraz plac zabaw z mnóstwem atrakcji dostępnych dla uczniów klas 1-3. W budynku B znajduje się biblioteka, do której można przyjść, żeby wypożyczyć lekturę, a także posiedzieć przed lekcjami w towarzystwie książek. Mamy też klasę, w której są wydawane obiady dla uczniów, którzy nie mają możliwości zjedzenia obiadu w domu.

            W naszej szkole są różne zajęcia dodatkowe, np. kółko dziennikarskie, które na bieżąco redaguje gazetkę szkolną „Głos Ósemki” czy też zajęcia dodatkowe z wychowania fizycznego (SKS). Działa także chór szkolny „Libro di musica”, który zachwyca swoimi występami nie tylko w Świdnicy. W salach lekcyjnych są dostępne tablice multimedialne oraz rzutniki umożliwiające wyświetlanie ciekawych zdjęć i prezentacji na lekcjach, a także wykonywanie zadań interaktywnych.

            Nasza szkoła organizuje coroczne festyny, które dla uczniów są okazją do wystąpienia na scenie przed swoimi kolegami i koleżankami. Społeczność szkolna włącza się w akcje charytatywne takie jak „Szlachetna Paczka” czy zbiórki darów na Kresy Wschodnie.  Co roku odbywa się także maraton pisania listów dla Amnesty International. W szkole działa również szkolny wolontariat. Wolontariusze wspierają zwierzęta ze świdnickiego schroniska dla zwierząt.

            Mamy przemiłych nauczycieli i pracowników szkoły, którzy zawsze nam pomagają, a także panią pedagog, do której możemy zwrócić się o pomoc w trudnych chwilach.

            Podsumowując, uważam, że nasza szkoła jest bardzo dobrym miejscem dla młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać. Uczestniczymy w wielu projektach i akcjach, posiadamy bogatą ofertę zajęć dodatkowych oraz organizujemy wiele konkursów. Warto być uczniem Ósemki!

            Nina Ząbkiewicz

             

             

            Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego warto chodzić do naszej szkoły? Nasza szkoła ma wiele zalet. Jedną z nich jest lokalizacja. Znajduje się blisko zalewu, lodowiska, hali sportowej i stadionu, dzięki temu możemy korzystać z tych miejsc, np. na lekcjach w-fu. Obok budynku szkolnego znajduje się duże boisko z bieżnią i plac zabaw dla najmłodszych. Dużym udogodnieniem jest sklepik szkolny, w którym kupimy coś do jedzenia, gdy burczy nam w brzuchu.

            Nauczyciele są mili i w razie jakiegokolwiek problemu lub wątpliwości służą pomocą. Na przerwach dzielnie stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Co ważne, szkoła posiada monitoring i możemy się w niej czuć bezpiecznie. W szkole mamy gazetkę, która publikuje mnóstwo ciekawych artykułów.

            Poza tym w Ósemce można nawiązać wiele nowych znajomości i przede wszystkim zdobyć dużo potrzebnych wiadomości.

            Marcelina Koćmirska

             

            Warto chodzić do naszej szkoły, ponieważ zdobywamy tu wiedzę w miłej atmosferze. Nauczyciele prowadzą lekcje w interesujący  sposób.

            Wokół szkoły jest wiele terenów zielonych, w tym boisko i plac zabaw. Budynek szkoły jest duży z nowo wyremontowaną szatnią. Sale lekcyjne są wyposażone tematycznie do każdego przedmiotu.

            O nasze bezpieczeństwo dbają nauczyciele, którzy mają dyżury na przerwach. W razie nagłego wypadku możemy zgłosić się do pielęgniarki, która dyżuruje w swoim gabinecie. Jeśli lubisz czytać, możesz zajrzeć do biblioteki szkolnej, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

            W naszej szkole są zajęcia dodatkowe, np. chór szkolny. Na stronie internetowej szkoły możemy znaleźć aktualności z życia szkoły oraz przeczytać gazetkę szkolną „Głos Ósemki”. Uczniowie piszą artykuły i przeprowadzają ciekawe wywiady do gazetki szkolnej. Cieszę się, że jestem uczennicą takiej wspaniałej szkoły i polecam ją każdemu!

            Aleksandra Sierakowska

             

            Warto chodzić do naszej szkoły, ponieważ panuje tu atmosfera tolerancji i szacunku. Nauczyciele są bardzo mili i pomocni, starają się indywidualnie podejść do każdego ucznia i zaciekawić przedmiotem. W trudnych sytuacjach możesz zwrócić się do pani pedagog, która zawsze służy pomocą.

            Wokół szkoły jest dużo terenów zielonych, boisko i plac zabaw, gdzie miło spędzisz czas na przerwach. Gdy pogoda jest niesprzyjająca, warto zajrzeć do biblioteki, a jeśli zapomnisz śniadania, kupisz je w sklepiku szkolnym. Na stołówce możesz zjeść pyszny obiad. Uczniowie często uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne prowadzone w Ósemce, Są to między innymi: zajęcia szachowe, języka migowego, chór szkolny oraz wiele innych.

            Na stronie internetowej naszej szkoły można czytać gazetkę „Głos Ósemki”, w której młodzi dziennikarze tworzą ciekawe artykuły o ważnych tematach, przeprowadzają wywiady, piszą recenzje...

            Tu uczniowie rozwijają swoje pasje, a nauczyciele pomagają w ich odkrywaniu, wspierają w drodze ku dorosłości. Nie słyszałam o lepszej szkole!

            Łucja Sobolewska

             

            Dlaczego warto uczęszczać do Ósemki?

            Witajcie, drodzy Rodzice. Trwają zapisy do szkół podstawowych, w tym do naszej. Z tego powodu chciałbym Wam przedstawić kilka powodów, dla których warto zapisać Waszą pociechę do Ósemki.

            Pierwszym aspektem na pewno są uprzejmi i otwarci na pomoc nauczyciele oraz pracownicy szkoły. W razie problemu zawsze służą pomocną dłonią.

            Drugą ważną rzeczą jest plac zabaw, boisko i plac ruchu drogowego. Na pierwszym dzieci mogą swobodnie i bezpiecznie spędzać czas, huśtając się, biegając i „szalejąc”. Na boisku oczywiście mogą polepszać sprawność fizyczną, grając przykładowo w piłkę nożną. Zaś na placu ruchu drogowego Wasze pociechy mogą się już uczyć różnych znaków drogowych i ich znaczeń.

            Jako następną rzecz, chciałbym przedstawić zajęcia efektywnej nauki. W późniejszych klasach uczniowie mają cotygodniową lekcję, na której przedstawiane są rożne sposoby, by uczyć się szybciej, zapamiętywać więcej i na dłużej.

            A ostatnim punktem jest nasz jakże ciekawy, przydatny, zabawny i niepowtarzalny „Głos Ósemki”- darmowa gazetka szkolna, wydawana co dwa miesiące. Można przeczytać ją na stronie naszej szkoły :).

            Mam nadzieję, że choć troszkę przekonałem Was - Rodziców do wyboru Szkoły Podstawowej nr 8 i serdecznie zapraszam na Wałbrzyską 39 w Świdnicy.

            Paweł Puślecki

             

            Dlaczego warto uczyć się w Ósemce?

            Po pierwsze są tu różne ciekawe miejsca i możliwości, np.: szkolna biblioteka, możliwość zdawania karty rowerowej,  dodatkowy przedmiot, czyli efektywna nauka, dzięki któremu można poznać techniki, jak się uczyć, żeby się nauczyć; wyjścia na lodowisko w zimie oraz na bieżnię i boiska w lecie, częste wycieczki oraz obiady.

            Po drugie w szkole jest miła atmosfera i mili nauczyciele. Można łatwo zawrzeć nowe przyjaźnie. Są szafki na kod trzycyfrowy, dużo zajęć dodatkowych i dobra lokalizacja.

            Dlatego warto chodzić do Szkoły Podstawowej nr 8. W końcu to jest czas, który zapamiętuje się na całe życie, opowiada dzieciom, wnukom, więc zadbajmy, żeby to był miły i ciekawy czas.

            Piotr Niedziela

             

            Lubię moją szkołę, ponieważ panuje tu przyjazna atmosfera. Nauczyciele są cierpliwi i pomocni. Zawsze przed sprawdzianem omawiamy dany temat i nikt nie czuje się nieprzygotowany. Często wychowawcy zabierają nas na spacery, najchętniej chodzę nad zalew lub na rynek i z powrotem.

            Ochoczo wracam tu po wakacjach, bo czuję się bezpiecznie, tak jak w domu. W mojej szkole mogę być swobodna. Są tu organizowane konkursy, takie jak: konkursy recytatorskie, plastyczne i sportowe. Jest wiele akcji, w których społeczność szkolna pomaga innym – sprawnie działa wolontariat; bierzemy udział w akcji ,,Szlachetna Paczka”, zbieramy dary na Kresy. 

            Mamy tu nowoczesne boisko z bieżnią i stołami do ping-ponga. Nasz plac zabaw jest równie pokaźny, a czas spędzony na nim to czysta rozrywka. Nasza biblioteka jest bogata w spory zbiór powieści i zabawnych bajek. Można tu znaleźć książki wielu znanych autorów. Mamy świeżo wyremontowaną szatnię. Korytarze w szkole zawsze tętnią życiem. Nie zamieniłabym jej na żadną inną.

            Maria Lizurej

        • konkurs recytatorski
          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „PEGAZIK”

          •          24 lutego 2022  r. został przeprowadzony  Szkolny Konkurs Recytatorski „Pegazik”, w którym wzięło udział 16 uczniów i uczennic z klas IV-VIII.  

            Do etapu miejskiego, który odbędzie się 9 i 10 marca 2022 r.  zakwalifikowały się następujące osoby:

                        Kategoria „młodsi” kl. IV- VI :

            1. Ksawery Kołodziejczyk
            2. Krystyna Koniuch
            3. Paweł Kozłowski

             

            Kategoria „starsi” kl. VII-VIII:

             

            1. Marta Moląg
            2. Martyna Golon
            3. Hanna Kędzierska

            Gratulujemy wszystkim finalistom i życzymy im dalszych sukcesów.

        • bal
          • BAL KARNAWAŁOWY W KLASACH III A I III B

          • 24 lutego w klasie III A i III B odbył się bal karnawałowy, który był połączony z tłustym czwartkiem. Tego dnia sala lekcyjna zamieniła się w salę balową przystrojoną kolorowymi dekoracjami. Karnawałowe rytmy porwały do tańca niemalże wszystkich, którzy przybyli do klasy. Wśród radosnych i rozbieganych trzecioklasistów można było znaleźć dobre wróżki, urzekające księżniczki, odważnych batmanów, spidermanów i kowbojów. Czas zabawy umilały konkursy: „ Przejście pod trzymaną poziomo liną w rytm muzyki”, „Pękające balony”, „Kulig”, „Tańce klasyczne”, „Tańce na gazecie”. Rodzice uczniów zadbali również o słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci, za co im serdecznie dziękujemy.

            Bal karnawałowy to wspaniała okazja do wspólnej zabawy i radosnego spędzania czasu. Wprowadza dzieci w dobry nastrój i pozostawia niezapomniane wspomnienia.

            tekst Violetta Gnysińska

            zdjęcia Violetta Gnysińska, Jadwiga Wołoszyn

        • tłusty czwartek
          • PĄCZKOWY DZIEŃ W KLASIE 2B

          • Góra pączków, za tą górą,

            tłuste placki z konfiturą,

            za plackami misa chrustu,

            bo to dzisiaj są zapusty…

             

            Tłusty czwartek to dzień, w którym, jak każe tradycja, każdy powinien zjeść pączka. I cóż z tego, że każdy pączek to bomba kaloryczna? Dobre tradycje należy pielęgnować, a tłusty czwartek bez pączków byłby jakiś niepełny.

            Również w klasie 2b 24 lutego nie zabrakło pączków, i to nie tylko tych do zjedzenia

            Podczas zajęć dydaktycznych dzieci obejrzały film edukacyjny  o tłustym czwartku. Dowiedziały się, jak dawniej robiono pączki zwane kreplami, które niewiele miały wspólnego z dzisiejszymi, bowiem lepione były z ciasta chlebowego, nadziewane słoniną oraz cebulą i smażone na smalcu. Dzieci poznały też legendę o combrowym czwartku. Dowiedziały się, że jest wiele odmian pączków na całym świecie: zeppole i bomboloni – pączki włoskie, oliebollen –holenderskie, lokma – tureckie, sufganijoi – izraelskie, gniazdka wiedeńskie, angielskie oponki i amerykańskie donuty. Ciekawostką dla dzieci były informacje na temat, jak w innych krajach obchodzone są „tłuste dni”. 

            Drugoklasiści rozwiązywali wiele ciekawych zadań interaktywnych związanych z tym dniem: memory, układankę pączkową, sudoku; ozdabiali również interaktywnego pączka.

            W przerwie śpiewały piosenkę pt. „Tłusty czwartek dzisiaj mamy”. A na zajęciach komputerowych w programie graficznym projektowały różnorodne pączki.

            To był prawdziwie „tłusty dzień” w klasie 2b, na który dzieci czekały z niecierpliwością. Delektowanie się smakowitym ciastkiem było dla wszystkich ogromną przyjemnością.

            tekst i zdjęcia Iwona Moneta

        • konkurs literacki
          • KONKURS LITERACKI PT. "MOJA BABCIA, MÓJ DZIADEK"

          • 25 lutego 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs literacki pt.”Moja babcia, mój dziadek”, w którym wzięli udział uczniowie z klas 2 i 3. Dzieci napisały ciekawe wiersze i opowiadania o swoich dziadkach.

            Jury przyznało następujące  miejsca i wyróżnienia:

            I miejsce ex aequo: Łucja Szeredi 2a, Borys Święcicki 3b

            II miejsce ex aequo: Beata Bryndza 3a, Tomasz Strauss 2b

            III miejsce: Marcel Makowski 3b

            Wyróżnienia: Remigiusz Cieslicki 3a, Gabrysia Jasków 3b, Kornelia Nieciąg 2b, Kajetan Baran 3b, Wojtek Chmielarski 3b.

            Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

            Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

            tekst i zdjęcia Justyna Rzeczycka, Iwona Moneta

            Łucja Szeredi 2a - 1 miejsce

            Borys Święcicki 3b - 1 miejsce

            Tomek Strauss 2b - 2 miejsce, Kornelia Nieciąg 2b - wyróżnienie

            Beata Bryndza 3a - 2 miejsce

            Marcel Makowski 3b - 3 miejsce

            Gabrysia Jaśków 3b - wyróżnienie, Wojciech Chmielarski 3b - wyróżnienie

            Remigiusz Cieślicki 3a - wyróżnienie

        • tłusty czwartek
          • Święto łasuchów w II A

          • Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

             

               Tłusty czwartek to dzień, w którym zgodnie z tradycją można do woli objadać się pączkami i faworkami. Uczniowie kl. II A, kultywując tę tradycję również zajadali się tymi słodkościami, żeby zapewnić sobie powodzenie na cały rok. Za nim jednak każdy bez mrugnięcia oka wsunął ze smakiem cieplutkiego pączka, nadziewanego różą z zainteresowaniem wykonał ciekawe zadania edukacyjne. Był labirynt, sudoku,  gra memory, kodowanie, wypełnianie kart ,,Mój ulubiony pączek’’ oraz puzzle i malowanie farbami plakatowymi. Dzieci wysłuchały również historii związanej z powstaniem tego święta i śpiewały znaną piosenkę ,,Tłusty czwartek’’.


            Dziękujemy mamie Lenki za dostarczenie pysznych pączków.

            tekst i zdjęcia Joanna Janiak

        • bal
          • Szalony bal w II A

          • W karnawale, w karnawale
            dzieci bawią się wspaniale,
            w karnawale każdy chce
            tańczyć, śpiewać, bawić się.

                                    Zbigniew Dmitroca

            21 lutego w klasie II A odbył się bal karnawałowy. Zabawa odbyła się w przepięknie przystrojonej sali, która w jednej chwili zamieniła się w taneczną scenę. Na tą wyjątkową okazję dzieci założyły kolorowe stroje. Wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Można było usłyszeć muzykę, która skutecznie zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy i tańców. Nie zabrakło też konkursów, w których dzieci chętnie brały udział. Był taniec z balonami, zabawa z kapeluszem, gorące krzesełka.  Dzieci otrzymywały drobne nagrody za poszczególne konkurencje, a za wspaniałe tańce i dobre humory każdy uczestnik otrzymał dyplom. W przerwie dzieci zajadały się domowymi wypiekami i smakołykami, które przygotowali rodzice. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały muzyczna imprezę, która upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości.

             Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie karnawałowych strojów i słodkości.

            Kolejny bal karnawałowy już za rok!

            tekst i zdjęcia Joanna Janiak

        • bal
          • Tańce, hulanki, swawola w 2d

          • Jak nakazuje obyczaj, urządziliśmy w naszej klasie zabawę karnawałową. Przy dźwiękach muzyki Wróżki, Czarownice, Księżniczki, Koty, Japonka, Ninja, Pajacyk, postaci z Harry Pottera,Terrorysta i inni wyginali ciała, pląsali i zmagali się w konkursach.  Wszystko to umilił nam słodki  poczęstunek przygotowany przez kochanych rodziców.

            tekst i zdjęcia Irena Dulanowska

        • bal
          • BAL NAD BALAMI U DRUGOKLASISTÓW  Z 2B

          • Dzieci z klasy 2B niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci klasowej zabawy karnawałowej, która odbyła się 16 lutego 2022 r.

            Tego dnia drugoklasistom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Pani wychowawczyni zadbała o piękny i balowy wystrój sali. Nad głowami tańczących pojawiły się kolorowe balony i serpentyny.

            Przez trzy godziny, w rytm skocznej tanecznej muzyki, śmiechu i zadowolenia, bawiły się dzieci w barwnych przebraniach. Na klasowy bal przybyły najróżniejsze postacie ze świata bajek i nie tylko: jednorożec Julia, pszczółka Milenka, policjant Wojtek, hiszpańska tancerka Hania, judoka Bartosz, kotki Ada, Kornelia i Kamilka, Iron Man Kacper,  zebra Olivia, czarownica Kasia, Batman Bartek, Hermiona Hania, tygrys Hania i wiele, wiele innych. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.

            W trakcie balu nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw, jak np. „Tańce wygibańce, „Zatańcz, jak…” czy „Figury lodowe”, korowodów, kółeczek, pociągów i tańców, a także konkursów, takich jak: „ Gorące krzesło”, „Taniec z balonami” czy przekładanie kapelusza, ale był też czas na swobodny ruch i taniec. 

            W przerwie między zabawowym szaleństwem dzieci mogły skosztować przekąsek przygotowanych przez rodziców.

            To była niezapomniana, szampańska zabawa karnawałowa, pełna dziecięcych uśmiechów i spontanicznej radości.

            Wychowawczyni dziękuje rodzicom za przygotowanie pięknych balowych strojów i poczęstunku dla dzieci.

            tekst i zdjęcia Iwona Moneta

        • dzień kota
          • MIŁOŚNICY KOTÓW W KLASIE II C

          • MIŁOŚNICY KOTÓW W KLASIE II C, 
            czyli jak uczniowie naszej klasy świętowali Dzień Kota 

            Pręgowane, marmurkowe, łaciate, białe, rude, czarne, szare, rasowe i dachowe – wszystkie koty na świecie obchodziły po raz kolejny w dniu 17 lutego 2022 roku swoje międzynarodowe święto - Światowy Dzień Kota. Wraz z mruczkami świętowali także ich miłośnicy, których nie zabrakło wśród uczniów klasy II C.

            Do obchodów kociego święta włączyli się uczniowie klasy II C. By oddać cześć tym fascynującym zwierzętom, dzieci same upodobniły się do kotów za pomocą kocich atrybutów. Drugoklasiści obejrzeli prezentacje multimedialną, dzięki której wzbogacili swoją wiedzę na temat mruczących czworonogów, wykonali prace plastyczne przedstawiające koty, poznali kocie piosenki, rozwiązywali zadania interaktywne, a nawet wzięli udział w quizie.
            Światowy Dzień Kota to święto mające na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, przyświeca mu także idea niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom. Nie wszystkie koty mogą cieszyć się opieką i towarzystwem człowieka. W związku z tym najważniejszym punktem tego dnia była rozmowa na temat trudnej sytuacji bezdomnych kotów i sposobów udzielania im pomocy. 
            Dzień Kota to nie tylko okazja do zabawy, ale przede wszystkim czas na refleksję nad losem dzikich, bezdomnych kotów, szczególnie zimą, kiedy to nie tylko trudno zdobyć im pożywienie, ale również nie mają schronienia przed zimnem…
            Justyna Rzeczycka

        • walentynki
          • Dzień Św. Walentego w II A

          • W kształcie serduszka po błękitnym niebie,

            czerwony balonik płynie do Ciebie. 

            Bo ja Cię lubię, bardzo szanuję

            i musisz wiedzieć, że Cię potrzebuje.

                                                                   Adam Wacławski

             

            Od samego rana w klasie II A panował wyjątkowy nastrój. Sala była pięknie udekorowana, a kolor czerwony w tym dniu dominował. Dzieci przyniosły gadżety związane z walentynkami. Rozpromienione buzie świadczyły o tym, że jest to dzień pełen dobrego humoru, niespodzianek i serdeczności. Każdy starał się być życzliwy, uśmiechnięty i pomocny.

            Na początku zajęć dzieci wysłuchały legendy o św. Walentym, a następnie brały udział w różnych zadaniach edukacyjnych. Śpiewały piosenki, rozwiązały walentynkową krzyżówkę, ćwiczyły pamięć rozwiązując zadania matematyczne, kodowały serca, odczytywały zaszyfrowane zwroty związane z miłością, układały zdania z rozsypanych wyrazów. Malowały serca za pomocą gąbki, a także wykonały walentynkową skarbonkę. Za zaangażowanie podczas zajęć wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i balonowe czerwone serca.

            Na koniec częstowały się słodkościami przygotowanymi przez rodziców, za które serdecznie dziękujemy.

            tekst i zdjęcia Joanna Janiak

        • bal
          • BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE II C

          • Karnawał to czas wspaniałych i radosnych zabaw. Tego dnia nasza klasa zamieniła się w salę balową, udekorowaną balonami oraz kolorowymi ozdobami wykonanymi specjalnie na tę okazję. Zjawiskowy wygląd sali wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy.
            Drugoklasiści przybyli na zabawę w pomysłowych strojach, wcielając się w różne, ciekawe postacie z bajek i filmów dla dzieci.
             Przez dwie godziny, w rytm skocznej muzyki, śmiechu i zadowolenia wirowały dzieci ukryte w barwnych przebraniach. W trakcie zabawy było przeciąganie liny, taniec z balonami i na gazecie, zabawa: „gorące krzesła”, „zatańcz jak”, a nawet zumba. Dzieci chętnie uczestniczyły w tańcach oraz w improwizacjach ruchowo – tanecznych do znanych utworów muzycznych.
            W czasie przerwy, dla spragnionych i zgłodniałych uczestników balu czekały w klasie napoje i łakocie przygotowane przez rodziców.  Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach w wyjątkowej fotobudce.
            Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie. Czas zabawy szybko minął i zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swych domów.
            Justyna Rzeczycka

        • dzień kota
          • OBCHODY KOCIEGO DNIA W KLASIE 2B

          • „Bo koty są dobre na wszystko.

            Na wszystko, co życie nam niesie.

            Bo koty to czułość  i bliskość.”

                                                   F. Klimek

             

            Koty, kotki, koteczki, kicie… Są różne: białe, czarne, pręgowane, rude, rasowe i dachowce, lecz łączy je jedno - wszystkie mruczą, łaszą się, miauczą i uszczęśliwiają ludzi.

            Już od 16 lat w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Tradycja tego święta wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie miłośnicy kotów spotykali się 17 lutego, aby oddać cześć tym niezwykłym zwierzętom.

            Również dzieci z klasy 2b 17 lutego 2022 r. obchodziły to kocie święto. A działo się naprawdę wiele.
            Uczniowie przynieśli do szkoły swoje kotki-maskotki i zdjęcia swoich kocich piękności, pomalowali buzie w koci pyszczek, a nawet znalazły się kocie uszka i kocie okulary u dziewczynek. Dzieci z chęcią opowiadały o swoich domowych pupilach i dzieliły się osobistymi przeżyciami o kotkach, kocurach i kiciach. Wysłuchały i obejrzały prezentację o tych ciekawych ssakach. Wykonały prace plastyczne o tematyce kociej. Zapoznały się także z ciekawą kolekcją książek i poradników na temat kotów. Na koniec zajęć rozwiązały interaktywny quiz pt. „Co wiesz o kotach?”

            Ten dzień sprawił drugoklasistom wiele radości. Na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rozbudzi w nich wrażliwość na dobro i niesienie pomocy naszym kocim przyjaciołom.

            tekst i zdjęcia Iwona Moneta

        • dzień kota
          • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W ŚWIETLICY

          • W czwartek 17 lutego obchodzimy nietypowe święto ''Światowy dzień kota". 
            W tym dniu dzieci ze świetlicy przyniosły swoje pluszowe maskotki - koty, kotki, kociaki oraz oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach .
            Na podstawie filmu edukacyjnego ''Wszystko o małych i dużych kotach"  zapoznały się z kocimi obyczajami, a także sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają .
            Były też wesołe zabawy przy znanych piosenkach  również w języku angielskim oraz prace plastyczne różnymi technikami. 
            Na koniec dzieci uczyły się "kociej" mruczanki i wesołej wyliczanki.
            Po prostu istny koci świat !

            tekst Katarzyna Legut, zdjęcia Małgorzata Szmuc, Magdalena Kocik, Paulina Galica i Bożena Chryszczanowicz 

        • walentynki
          • WALENTYNKI W KLASIE II C

          • Poniedziałkowy dzień upłynął drugoklasistom w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, a to wszystko za sprawą WALENTYNEK. Był to doskonały czas do wspólnej zabawy. Wszystkie dzieci przyszły do szkoły ubrane w tym dniu w rzeczy z akcentem czerwieni.
            Walentynkowe zajęcia rozpoczęły się od wykonania pięknych kolorowych serc na zajęciach z edukacji informatycznych  w programie PAINT. Dzieci poznały także tradycję obchodzenia Dnia Świętego Walentego. Podczas zajęć aktywnie rozwiązywały interaktywne zadania walentynkowe, było również kodowanie, a także walentynkowa matematyka i gramatyka. Najwięcej jednak emocji wzbudziły kartki niespodzianki. Uczniowie jeszcze przed feriami przygotowali laurki walentynkowe. W ten sposób mogli wyrazić swoim kolegom i koleżankom sympatię i życzliwość. Na kartkach znalazły się liczne wyrazy sympatii oraz serdeczne i miłe słowa.
            Nie zabrakło również słodkich upominków dla naszych milusińskich - czekoladowe lizaki w kształcie serduszka. Na koniec walentynkowego święta zrobiliśmy sobie zdjęcia z ulubioną osobą z klasy.
            "Czas walentynkowy" był dla uczniów klasy II C czasem pełnym uśmiechu, ciepłych słów i gestów przyjaźni. Pamiętajcie jednak, aby o szacunku do drugiego człowieka i okazywaniu miłości bliskim pamiętać zawsze, nie tylko w jeden dzień w roku.

            tekst i zdjęcia Justyna Rzeczycka

        • ROK BOTANIKI
          • SZKOLNY KONKURS - ROK 2022 - ROKIEM BOTANIKI

          • Propozycja wykonania pracy plastycznej na szkolny konkurs.

            Oto kilka informacji:

            26 listopada 2021r Senat RP ogłosił rok 2022 Rokiem Botaniki. Obchody zbiegają się z setną rocznicą powstania Polskiego Towarzystwa Botanicznego. Intencją senatorów jest podkreślenie ,,zasług polskich botaników dla światowej nauki oraz przypomnienie ,,rozwoju botaniki polskiej po odzyskaniu przez Polskę Niepodległości w roku 1918", jak napisano na stronie senatu RP.

            W pracy plastycznej proszę umieścić :

            1. tytuł ,,2022- Rok Botaniki"

            2. Wymienić zasługi min. 5 polskich botaników

            3. Wymienić min. 5 działów botaniki i czym się zajmują

            4. Wymienić znaczenie roślin (5 przykładów)

            5. Min. 5 zdjęć z krótkim opisem najładniejszych roślin zielnych lub krzewów lub drzew rosnących w środowisku naturalnym w Polsce.

            6. Proszę zamieścić jeszcze swoją informację, ciekawostki nawiązujące do tematu.

            Format- min A-3, proszę podpisać pracę, kartki nie zginamy, proszę pamiętać o estetyce pracy, poprawnej i starannej pisowni, termin do końca marca, prace przynosimy 28-31marca 2022r (nie wcześniej). Najładniejsze prace będą wywieszone na korytarzu szkolnym. Przyznamy również 1,2 i 3 miejsce oraz oceny.

            Prace oddajemy do Pani Marty Scheer lub Pani Małgorzaty Żmidzińskiej.

        • Walentynki
          • JAK TO Z WALENTYNKAMI W KLASIE 2B BYŁO…

          • Jaki jest symbol Dnia Zakochanych? Kim był Św. Walenty? Dlaczego walentynki obchodzimy 14 lutego?

            Na te i inne pytania związane z Dniem Świętego Walentego uczniowie klasy 2B znaleźli odpowiedzi, oglądając prezentację pt. „Walentynki” oraz rozwiązując walentynkowe zadania interaktywne.

            14. lutego 2022 r. upłynął w klasie 2B w kolorze czerwieni oraz w atmosferze przyjaźni. Ubrani na czerwono drugoklasiści przynieśli symbole miłości: pluszowe serca, maskotki, czerwone balony. Dzieci rozmawiały na temat zwyczaju wysyłania kartek walentynkowych i obdarowywania się prezentami, brały udział w walentynkowym teleturnieju, rozwiązywały matematyczne zadania walentynkowe i tworzyły kartki z życzeniami. A rodzice zadbali o słodki poczęstunek, oczywiście w kształcie serca.

             

            To był niezwykle radosny dzień, pełen życzliwości i ciepła, który wprawił uczniów w doskonały nastrój.

            tekst i zdjęcia Iwona Moneta

        • KONKURS
          • ZAPRASZAMY NA KONKURS "MOJA WIZJA NOWOCZESNEJ BIBLIOTEKI"

          • Nauczyciele bibliotekarze zapraszają dzieci z klas 6-8 do wzięcia udziału w konkursie „Moja wizja nowoczesnej biblioteki”.

            Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie prezentacji multimedialnej lub albumu w wersji papierowej. Prezentację multimedialną należy przesłać na adres: sp8nauczyciel@gmail.com , a album przynieść do biblioteki szkolnej.

            Termin oddawania prac – do 21 marca 2022 r.

            Na zwycięzców czekają nagrody książkowe oraz oceny celujące.

            Zapraszamy!