• Święto dyni
          • Spotkanie z pomarańczową królową, czyli Święto Dyni w III A

• 28 października w klasie III A dominował kolor pomarańczowy. Uczniowie tego dnia przyszli ubrani w tym kolorze, by uczcić klasowe święto. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. „Święto Dyni” pozwoliło dzieciom poznać wielką różnorodność tego zdrowego warzywa i wzbogaciło wiedzę na jego temat. Najpierw z zaciekawieniem obejrzały prezentację dotyczącą uprawy, rozwoju, budowy dyni oraz poznały kilka ciekawostek na jej temat. Wykorzystując zdobytą wiedzę rozwiązywały różne zadania. Poznały również nową piosenkę i wykonały pracę plastyczną. Dzięki uprzejmości mamy Jurka, Amelki, Łucji,  Lenki miały również okazję spróbować dyniowych smakołyków, czyli pysznych ciast, ciasteczek, placuszków oraz pestek, za co serdecznie dziękujemy. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

tekst, zdjęcia i film Joanna Janiak

• PROJEKT FIZYCZNO-CHEMICZNY

• „Ze wszystkich czcigodnych osobistości Maria Curie była jedyną, której nie zepsuła sława”

(Albert Einstein)

W dniu 7 listopada 2022r. przypada 155 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Co wiemy o kobiecie, która poświęciła wszystko Nauce? Za co otrzymała dwie Nagrody Nobla w różnych dziedzinach: fizyce i chemii?

W rankingu BBC History Magazine (sierpień 2018 r.) Maria została uznana            w opinii światowej jako jedna z najbardziej wpływowych kobiet wszech czasów. Zaskoczenie? Chyba nie. W różnych dziedzinach życia i nauki przełamywała stereotypy.

Rozpoczynamy kolejny projekt edukacyjny fizyczno-chemiczny i zapraszamy  wszystkich uczniów klas VIII do jego realizacji. W tym roku szkolnym tematem przewodnim będzie:

MARIA SKŁODOWSKA-CURIE I PROMIENIOTWÓRCZOŚĆ”

Otwieramy szeroko <drzwi do Krainy Nauki…>

Opiekunowie projektu:

p. Monika Oleksy – chemia

p. Teresa Kosińska - fizyka

• Dzień dyni
          • DYNIOWE SZALEŃSTWO W KLASIE 3B

• „Rośnie w polu wieeelka dynia!

Wciąż policzki swe nadyma.

Jej figura nie ma końca,

Chce wyrosnąć  do słońca!

To warzywo niesłychane

Zjemy dzisiaj na śniadanie!”

/autor nieznany/

28 października  2022 r. dzieci z klasy 3b uczestniczyły w ciekawych zajęciach z okazji Dnia Dyni, podczas których lepiej poznały to bardzo zdrowe i urodziwe warzywo. Tego dnia  uczniowie przyszli do szkoły ubrani na pomarańczowo przynieśli do klasy różnorodne dynie.

Ten dzień był pełen wrażeń i dziecięcej radości.

tekst i zdjęcia Iwona Moneta