14 grudnia bieżącego roku z moją klasą wybrałam się do I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy na spektakl pt. "Mały Książę" wykonany przez Teatr Nowoczesny z Krakowa.Musical inspirowany był opowiadaniem Antoine'a de Saint-Exupery'ego. Aktorzy wiernie odtworzyli treść lektury za pomocą wielu środków wyrazu. Muzyka była idealnie dobrana do nastroju utworu, a elementy śpiewane wykonane były z mistrzowskim kunsztem. Światło, które odgrywa znaczną rolę spektaklu, także nie było zaniedbane. Kiedy akcja działa się w kosmosie, na sali można było zobaczyć kolorowe błyski, przypominające gwiazdy. Warto też podkreślić, że najjaśniejsze światło zawsze było skierowane na osobę mówiącą bądź śpiewającą. Kolejnym elementem, który wzbogacił musical, był taniec. Nie pojawiał się on zbyt często, lecz, według mnie, wystarczająco. Warta uwagi jest też scenografia, która zmieniała się wraz ze znajdowaniem się Małego Księcia na kolejnych planetach. Bardzo podobały mi się stroje, przede wszystkim Próżnego i Róży, które były dopracowane. Jedynym mankamentem, jaki zauważyłam, to przebranie Małego Księcia. Odniosłam wrażenie jakby było zrobione na ostatnią chwilę.Podsumowując, bardzo cieszę się, że zobaczyłam ten musical. Wywołał we mnie silne emocje. Dzięki uczestniczeniu w spektaklu utrwaliłam sobie treść lektury. Mogłam także przypomnieć sobie, jak ważną naukę niesie ze sobą "Mały Książę".Łucja Sobolewska, klasa 8b
W dniu 14 grudnia tego roku byliśmy całą klasą wspólnie z panią Natalią Jezierską w teatrze w I LO w Świdnicy na spektaklu "Mały Książę". Scenariusz do tego przedstawienia został stworzony na podstawie książki Antoine'a de Saint- Exupery'ego o tym samym tytule, co sztuka. Książka ta jest jedną z najchętniej czytanych książek na świecie zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Opowiada historię chłopca, który opuszcza swoją Różę i udaje się w daleką podróż.
Reżyser sztuki znakomicie odzwierciedlił treść książki. Widz mógł z łatwością zrozumieć, że dobra materialne nie są najważniejsze, ale dobro, miłość i prawda są wartościami, które powinny być w naszym życiu nadrzędne. Aktorzy byli ubrani w kolorowe kostiumy. Scenografia była atrakcyjna, co doskonale odzwierciedlało fantastykę treści książki. Dodatkowo spektakl był urozmaicony muzyką. Sztuka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Bardzo mi się podobała i poleciłabym każdemu obejrzenie jej. Chętnie zobaczyłabym ją jeszcze raz. Ula Wyszyńska, klasa 7a
Moim zdaniem spektakl "Mały Książę" był bardzo ciekawym wydarzeniem, na pewno otworzy to umysł, by przygotować nas do przeczytania lektury. Bardzo podobało mi się aktorstwo i sam głos aktora grającego Małego Księcia, który brzmiał bardzo dziecinnie. Ważnym aspektem była organizacja - mimo zgaszonych świateł szybko zmieniano scenografię. Ponadto uważam, że gra aktorów była niezwykła. Spektakl "Mały Książę" to ciekawe wydarzenie.
Mateusz Woźniak, klasa 7c
14 grudnia całą klasą wyszliśmy na przedstawienie pod tytułem "Mały Książę", które odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. Przedstawienie było oparte na treści książki o tym samym tytule napisanej przez Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Nie czytałem jej jeszcze, więc nie wiem, czy jest jej odzwierciedleniem. Spektakl opowiadał o Księciu, który podróżował między planetami i poznawał różne postacie Latarnika, Pijaka, Króla, Geografa, Lisa, Bankiera, Żmiję, Pilota. Każda z tych osób opowiadała swoją historię. Z przedstawienia wywnioskowałem, że świat widziany oczami dziecka, wygląda lepiej.Ja osobiście nie lubię takich przedstawień, ponieważ było on w formie musicalu. Było to dla mnie nowe doświadczenie.Adam Jarosz, klasa 7a
Spektakl na podstawie lektury "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego odbył się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Przedstawione były dokładnie wszystkie wydarzenia z lektury. Aktorzy szczegółowo odegrali swoje role, a ich stroje idealnie odwzorowywały postacie, które grali. Scenografia była szczegółowo dopracowana i idealnie nawiązywała do całego wydarzenia. Moim zdaniem najbardziej efektownym wydarzeniem był moment, gdy Róża, przyjaciółka Małego Księcia, śpiewała.
Alicja Szalińska, klasa 8b
14 grudnia o godzinie 11.20 wraz z moją klasą wybraliśmy się do teatru. Spektakl pod tytułem "Mały Książę" rozpoczął się o godzinie 11.40. Było ciekawie, niezwykła gra świateł i efektów spowodowały, że łatwiej można było sobie wszystko wyobrazić; do tego aktorzy śpiewali niesamowicie pięknie, było czuć emocje. Świetnie przedstawili postacie.
Najbardziej urzekły mnie 3 postacie. Pierwsza z nich to główny bohater Mały Książę. Aktor przedstawił tę postać niesamowicie: mały chłopiec zupełnie zagubiony, zadający dużo pytań... Następną postacią była Róża wpatrzona w siebie, zakłamana, czarująca. Aktorka świetnie ją przedstawiała. Ostatnia postać to postać Geografa. Gdy go oglądałam, było mi do śmiechu przez komiczny strój i jego zachowanie.
Spektakl bardzo mi się podobał, z chęcią oglądnęłabym go jeszcze raz.
Amelia Dudziak, klasa 8b
14 grudnia 2023 roku wraz z klasą udaliśmy się na musical pod tytułem "Mały Książę", który jest adaptacją lektury Antoine'a de Saint-Exupery'ego o tym samym tytule. Spektakl odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym, a na scenie gościli aktorzy sceny krakowskiej.Co chwilę zmieniająca się i bogata scenografia oraz genialna gra świateł była wręcz wspaniała i idealnie oddawała nastrój sytuacji zachodzących na scenie. Jak to w musicalu, istotną rolę grała muzyka i piosenki, które streszczały nam emocje i odczucia bohaterów. Kostiumy były idealnie dobrane do postaci, dzięki czemu nawet nie znając lektury, z łatwością można było się domyślić, kto kim jest. Najbardziej spodobał mi się strój Róży. Aktorka, która się w nią wcieliła, na głowie miała duży pąk czerwonej róży. Aktorzy wręcz genialnie i wiarygodnie oddawali uczucia i emocje bohaterów, w których się wcielili. Idealne odegranie ról sprawiało, że odbiorcy uważnie i z zaciekawieniem oglądali zachodzące na scenie sytuacje. Najbardziej podobała mi się gra aktora, który wcielił się w postać Próżnego. Bardzo podobała mi się piosenka, którą zaśpiewał oraz sławny chód Michaela Jacksona, który wywołał ekscytację widowni. Wielkie wrażenie wywarło na mnie operowanie kryształową kulą przez aktora grającego Małego Księcia.Musical z pewnością dostarczył mi wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Wszystkie elementy spektaklu idealnie oddały lekturę Antoine'a de Saint-Exupery'ego i z przyjemnością obejrzałabym ten spektakl jeszcze raz.
Zofia Białoskórksa, klasa 8b
14.12.2023 roku obejrzałem przedstawienie pod tytułem ,,Mały Książę". Spektakl był oparty na treści lektury Antoine'a de Saint- Exupery'ego opowiadającej o przygodach tytułowego bohatera.Gra aktorska była moim zdaniem na średnim poziomie, zdarzały się przejęzyczenia. Mimo błędów aktorzy perfekcyjnie oddawali towarzyszące im emocje w sposobie mówienia oraz w piosenkach, których nie brakowało w spektaklu. Scenografia natomiast stanowiła jednolite tło, które na scenie w połowie było galaktyką i w połowie pustynią.W sztuce nie zabrakło nawiązań do utworu, odegrane były takie elementy, jak: podróż Małego Księcia po siedmiu planetach, rozmowy z ich mieszkańcami, zepsucie się samolotu pilota, znalezienie ogrodu pełnego róż, oswojenie lisa. W spektaklu zachowany był ciąg wydarzeń z lektury.Według mnie sztuka jest warta obejrzenia, ponieważ dostarcza ona wielu pozytywnych emocji oraz mistrzowsko przypomina treść lektury.
Michał Byrczek, klasa 8b
14.12.2023r. wraz z innymi klasami wyszliśmy na spektakl pod tytułem "Mały Książę".Na samym początku zgasły wszystkie światła i zapadła kompletna ciemność, co nadało klimat dalszej części spektaklu. Gdy pierwsi aktorzy wystąpili w tym przedstawieniu, poczułem, że są bardzo dobrymi aktorami i aż z przyjemnością ich oglądałem.
W trakcie seansu, aktorzy zachowywali się idealnie jak postacie w książce, co bardzo dobrze wypełniało cały występ. Podczas przedstawienia zwrócono uwagę nawet na najmniejsze szczegóły, na przykład na rozmowę pilota z Małym Księciem o wężu, który połknął słonia bądź dyskusję o tym, dlaczego róże mają kolce.
Z wielką przyjemnością oglądałem to przedstawienie. Mógłbym pójść na nie jeszcze raz.Tomek Gałka, klasa 8b
Opieka: Natalia Jezierska