• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• W poniedziałek, 4 września 2023 roku, o godz. 9 uczniowie klas 0 – 8 wraz z rodzicami, wychowawcami i nauczycielami uroczyście zainaugurowali nowy rok szkolny 2023/ 2024.

Pani dyrektor Małgorzata Gryń-Chlebicka przywitała całą społeczność szkolną, a w szczególności jej nowych członków: uczniów klas „0” i I, którzy właśnie tego dnia po raz pierwszy zasiedli w szkolnych ławkach. Życzyła wszystkim sukcesów w nauce. Zwróciła także uwagę na fakt, że każdy uczeń w naszej szkole może czuć się bezpiecznie i rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w atmosferze pełnej wsparcia i życzliwości. Przypomniała także, że w szkole uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale również uczą się koleżeństwa, szacunku i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Społeczność szkolną przywitała również przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Dobrowolska.

Po uroczystym spotkaniu, które prowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Kacper Zwoliński z klasy 8a, w salach lekcyjnych odbyły się spotkania z wychowawcami, na których uczniowie dzielili się wspomnieniami z wakacji oraz poznali tygodniowe plany zajęć.

Poniżej prezentujemy relacje z tego wydarzenia autorstwa uczniów klasy 7c.

W dniu 4.09.23r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Na początku został wprowadzony sztandar i cała społeczność szkolna śpiewała hymn państwowy. Następnie swoje przemówienia wygłosiły pani  dyrektor  oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Pani dyrektor powitała w szczególności nowych uczniów naszej szkoły, jednak o uczniach którzy wcześniej uczęszczali do Ósemki  nie zapomniała. Po tym przemówieniu uczniowie nabrali pewności siebie, a nowi uczniowie byli mniej zestresowani. Pani przewodnicząca Rady Rodziców życzyła wszystkim uczniom dobrych wyników w nauce. Wspomniała też, żebyśmy rozwijali swoje talenty. Na uroczystości wspomniano również o osobach, które skończyły już naukę w naszej szkole. Uroczystość bardzo mi się podobała. Z wielką przyjemnością wróciłem do szkoły.

Filip Świło

Wczoraj w mojej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.     Najpierw zaśpiewaliśmy hymn narodowy, potem głos zabrał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Powitał wszystkich pracowników oraz uczniów szkoły.     Następnie pani dyrektor Małgorzata Gryń-Chlebicka życzyła nam dobrych wyników w nauce.      Pani przewodnicząca Rady Rodziców także złożyła nam życzenia. Czułam się bardzo wzruszona.

Martyna Frankowska4 września 2023 r. na boisku Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Najpierw został odśpiewany hymn państwowy, a następnie pani dyrektor przywitała uczniów, nauczycieli, rodziców oraz nowych uczniów. Później uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby omówić sprawy organizacyjne. Uważam, że uroczystość była bardzo dobrze przygotowanazarówno od strony technicznej, jak i organizacyjnej. Bardzo się cieszę że zaczęła się szkoła. Trzymam kciuki za ten rok szkolny!

Karolina Smaga

W poniedziałkowy poranek na boisku szkolnym odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Gdy wybiła godzina dziewiąta, przemówił przewodniczący szkoły słowami: ,,Baczność! Do hymnu państwowego!” . Wtem cała szkoła zaczęła śpiewać ,,Mazurka Dąbrowskiego. Po skończonej pieśni pani dyrektor szkoły zabrała głos, życząc wszystkim udanego roku szkolnego. Życzyła również powodzenia pierwszoklasistom oraz czwartoklasistom. Później wszyscy udali się do wyznaczonych klas. Tak naprawdę po rozpoczęciu roku nie czułam się za dobrze z wieścią o tym, że codziennie będę musiała wstawać o wczesnych porach. Samo rozpoczęcie było dobrze zorganizowane i mam nadzieję, że życzenia złożone przez Panią Dyrektor się spełnią.

Maria Sikora