Samorząd uczniowski składa serdeczne podziękowania p. Starosteckiej, p. Banaszczyk oraz klasom 7b, 7c za wspaniałe wsparcie uczniów klas 8 przed egzaminami. Uczniowie tych klas wraz z wychowawcami wspierali ich okrzykami ,,dacie radę,, good luck. Pani Banaszczyk rozdawała czekoladki bo cukier krzepi i lekkim kopniakiem w tyłek na szczęście życzyła pomyślnych egzaminów. Mamy nadzieję, że wszyscy dostaniecie się do wymarzonych szkół czego Wam życzy Dyrekcja, nauczyciele oraz MY opiekunowie samorządu uczniowskiego.
Wspierali ósmoklasistów
Sukces plastyczny naszych uczennic
8 maja 2024 r., o godz. 16.30 , w Klubie Bolko w Świdnicy odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Witaj majowa jutrzenko..." organizowanego przez MDK w Świdnicy i wernisaż wyróżnionych prac.
Na konkurs wpłynęło 218 prac z 15 placówek oświatowych. Komisja w składzie : Pani Wanda Szwegler i Pani Dorota Hurlak postanowiła przyznać 20 równorzędnych nagród i 20 równorzędnych wyróżnień. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły:
Joanna Owczarczyk z klasy 5 otrzymała nagrodę, a Inga Suchorowska z klasy 2 wyróżnie.
Na wystawę zakwalifikowano też pracę Marii Górki z klasy 7.
Gratulujemy2
Lekcja wychowawcza w klasie 6c- spotkanie z kuratorem sadowym.
10 maja 2024 roku w klasie 6c odbyła się lekcja wychowawcza, której głównym celem było przybliżenie uczniom roli kuratora sądowego w systemie resocjalizacji nieletnich oraz uświadomienie im konsekwencji prawnych popełniania czynów zabronionych. Podczas lekcji Pan Aleksander Samek, tato jednej z uczennic, będący z zawodu kuratorem sądowym, wygłosił prelekcję na temat: „Praca kuratora sądowego i konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań”. Pan kurator w przystępny sposób opowiedział o swojej pracy. Omówił zadania, jakie wykonuje na co dzień i wyjaśnił, w jaki sposób pomaga nieletnim, którzy popełnili błędy. Przedstawił także informacje na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Podkreślił, jak ważne jest przestrzeganie prawa i unikanie problemów z nim związanych. Uczniowie z uwagą wysłuchali prelekcji. Była to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat prawa, odpowiedzialności karnej oraz do refleksji nad własnymi zachowaniami. Mamy nadzieję, że lekcja była dla uczniów wartościowym doświadczeniem i przyczyni się do budowania ich świadomości prawnej oraz promowania zachowań prospołecznych.
Tekst i zdjęcia Marzanna Pietrzak
Nasze Złotka
W czwartek 9 maja dziewczęta z klas 7 i 8-ch wzięły udział w zawodach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2023-2024”. Impreza odbyła się przy wspaniałej pogodzie na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do zawodów przystąpiło blisko 200 zawodników i zawodniczek reprezentujących 9 świdnickich podstawówek.
Nasze uczennice w składzie:
-Białoskórska Zofia
-Chernenko Milana
-Chęcińska Klara
-Dudziak Amelia
-Gołuch Anna
-Gruziel Lilla
-Grzeczka Lena
-Jarząbek Liliana
-Jasionowicz Natalia
-Kijek Milena
-Koniuch Krystyna
-Lizurej Maria
-Poroś Emilia
-Rosa Hanna
-Sierakowska Aleksandra
stanęły na podium zajmując w rewelacyjnym stylu
I miejsce.
Drużyny złożone z 16 dziewcząt danej szkoły rywalizowały w pięciu konkurencjach biegowych (100, 300, 600, 1.000 metrów i sztafeta 4×100 metrów) oraz w trzech konkurencjach technicznych (skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem). Rezultaty poszczególnych uczniów w konkurencjach po przeliczeniu na punkty wg specjalnych tabel lekkoatletycznych po podsumowaniu 12 najlepszych wyników dawały końcowy wynik drużyny i zajęte przez nie miejsce. Na zakończenie turnieju drużynom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz medale. Końcowa klasyfikacja szkolnej ligi LA (z punktacją do współzawodnictwa):
Dziewczęta:
1. SP 8 – 581 pkt (10 pkt)
2. SP 105 – 493 pkt (8 pkt)
3. SP 4 – 477 pkt (7 pkt)
4. SP 6 – 460 pkt (6 pkt)
5. SP 315 – 374 pkt (5 pkt)
6. SP 2 – 304 pkt (4 pkt)
7. SP 1 – 228 pkt (3 pkt)
8. SP Społeczna – 164 pkt (2 pkt)
9. NKSP Caritas – 110 pkt (1 pkt)
5
SZKOLNY FESTYN RODZINNY
W sobotę 11 maja br. w naszej szkole odbył się festyn zorganizowany przez Radę Rodziców, podczas którego uczniowie i uczennice mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów artystycznych. Licznie zgromadzona publiczność podziwiała występy wokalne, taneczne, sportowe, wspaniałą grę na instrumentach muzycznych. W trakcie imprezy można było wziąć udział w wielu atrakcjach, m.in.:
- pchlim targu dla dzieci i dorosłych,
- konkursach sportowych przy muzyce (zabawach ze skakankami i piłkami),
- zabawach w dmuchanym zamku,
- zdjęciach z postaciami z bajek,
- jeździe na osiołku,
- rzucaniu lotkami do tarcz,
- zabawie bańkami mydlanymi,
- wykonaniu tatuaży,
- kiermaszu używanych strojów szkolnych,
- malowaniu kredą.
W trakcie występów licytowano m. in.: lekcje języka angielskiego, 4 noclegi nad morzem, plenerową sesję fotograficzną, przedłużanie rzęs, stylizację paznokci, miesięczne zajęcia w Akademii Sztuk Walki, bon do zrealizowania w Biurze Podróży Rainbow, lunch box kuchni roślinnej, talon do firmy Bel-Pol, zabieg odżywczy na twarz oraz spotkanie w Centrum Diagnozy i Terapii w Świdnicy.
Podczas festynu można było podziwiać i kupić prace plastyczne uczniów. Zorganizowano również zbiórkę karmy i środków czystości dla zwierząt z zaprzyjaźnionego schroniska.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska gastronomiczne sprzedające, m.in: popcorn, ciasta upieczone przez rodziców, watę cukrową, soki, gofry, kiełbasę i kaszankę z grilla, chleb ze smalcem, grochówkę, przetwory warzywne, tacos i nachos.
Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego i smacznego. Impreza stała się świetnym pretekstem do spotkań towarzyskich. Cieszy nas bardzo, że odwiedzili nas absolwenci.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację festynu oraz aktywny udział.Tekst opracowały:
Anna Zoła
Monika Orłowska-Pawlik
Urszula Galicka46
AKTYWNE MIASTA
Kolejna edycja Aktywnego Miasta przed nami. Ponad 100 miejscowości bierze udział w corocznej rywalizacji Miast, Gmin, Szkół i wiele innych instytucji o miano najlepszej Aktywnej Szkoły oraz miasta. Chcemy być aktywni i kolejny raz Nasza Szkoła weźmie udział w tym projekcie. Do dnia 21 maja mamy okres przygotowania i testowania aplikacji (Aktywne Miasta) a od 22 maja ruszamy w trasy, aby stać się rowerową stolicą Polski a może nawet wygrać tę rywalizację. Przypominam, że udział w tym projekcie mogą wziąć nie tylko uczniowie Naszej szkoły, ale także cała rodzina, znajomi, przyjaciele bez względu na miejsce zamieszkania i teren, w którym będą realizować przejażdżki. Zbierajmy kilometry, bądźmy aktywni, rywalizujmy dla zdrowia dla zabawy dla siebie, szkoły i miasta. Ja ‘rzucam” dodatkową rywalizację i wyzwanie dla uczniów SP 8. Kto przejedzie więcej kilometrów od nauczyciela WF Pana Staszka otrzyma nagrodę niespodziankę.
PS Nie stawiamy oceny za udział w projekcie, ponieważ trudno zweryfikować czy dany uczeń/uczennica samodzielnie wykonała zadania związane z jazdą na rowerze.
22 MAJA 2024 r (środa) RUSZAMY WSZYSCY NA ROWERY !!!
WYCIECZKA KLASY 6b i 7a
Dzień pierwszy - Kraków.
30Dzień drugi - Zakopane.
60Dzień trzeci - Wieliczka.
30
FACECI LUBIĄ BRĄZ
W DNIU 7.05 NA STADIONIE MIEJSKIM ZORGANIZOWANO ZAWODY W CZWOROBJU LEKKOATLETYCZNYM KLAS 5-6. DRUZYNY SKŁADAŁY SIĘ Z 6 UCZESTNIKÓW, KAZDY ZAWODNIK MUSIAŁ PRZEBIEC 60 I 1000M, RZUCIĆ PIŁECZKA PALANTOWA ORZ SKOCZYĆ W DAL. UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZAJELI 3 MIEJSCU WSROD 7 STARTUJĄCYCH SZKÓŁ.
SKŁAD DRUŻYNY:KAMIL ULFIL,
MIKOŁAJ MATYSIAK,
FILIP MAŃKOWSKI,
KRZYSZTOF DZIASEK,
KACPER MIELNIK ,
JAKUB SKRZYPACZ.
BRAWO CHŁOPAKI!
1
3 MAJA
3 maja, to dzień szczególnie ważny dla Polaków, dlatego dzieci z klasy IA obchodziły ten dzień w wyjątkowy sposób. Powagę tego święta podkreśliły eleganckim strojem oraz poważnymi rozmowami na temat patriotyzmu, symboli narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Na zajęciach kształtowały szacunek dla własnego państwa, postawę patriotyczną, poczucie tożsamości narodowej oraz poszerzyły zakres wiedzy historycznej. Dzieci obejrzały prezentację na temat znaczenia tego święta w historii naszej ojczyzny, śpiewały ,,Mazurek 3 maja’’ oraz hymn państwowy. Nie zabrakło quizu, puzzli, krzyżówek, zdań z lukami oraz zadań z edukacji matematycznej czy plastyczno – technicznej związanych z tym świętem. To był wyjątkowy i odświętny dzień.
40
OBCHODY MAJOWYCH ŚWIĄT W KLASIE 1B
29 kwietnia uczniowie klasy 1b rozpoczęli obchody majowych świąt i przyszli do szkoły ubrani na galowo. Panowała podniosła, uroczysta atmosfera. Dzieci pięknie zaśpiewały hymn Polski oraz piosenkę pt. „Jest takie miejsce”. Obejrzały film o majowych świętach i symbolach narodowych. Rozwiązywały zadania interaktywne związane z majowymi świętami i pisały w zeszytach zdania o Polsce. Wykonywały piękne prace plastyczne: godło polskie i flagę.
Dzieci wiedzą już, co oznaczają barwy na naszej fladze, że należy się z nią obchodzić z szacunkiem, i że każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Znają historię powstania pierwszej konstytucji w Europie, a drugiej na świecie - Konstytucji 3 Maja.
Zajęcia dotyczące majowych świąt po raz kolejny przypomniały dzieciom, że patriotyzm, szacunek dla własnego kraju i innych ludzi to ważne wartości, którymi należy kierować się w codziennym życiu. Pierwszoklasiści są dumni z tego, że są Polakami.
17
Wycieczka klasy 7b
W drodze do Gdańska.Bagaże w przechowalni. Ruszamy w miasto.
Muzeum Bursztynu
16Bazylika Mariacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z tarasem widokowym ( 407 schodów).
20Spacer po części stoczniowej . Wizyta w Stoczni Cesarskiej- miejscu narodzin Solidarności.
26Dzień 2. Z wizytą w Malborku.
47Sopot.
5Konert organowy w Katedrze Oliwskiej
Spacer po parku w Oliwie
8Muzeum II Wojny Światowej
8Wyjazd na plażę w Brzeźnie
8W oczekiwaniu na tramwaj.
Dzień 4.
Wzgórze Gradowe. Forty obronne Gdańska.
Quiz wiedzy.11Obkupieni i zmęczeni wracamy do domu.
5
OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH W KLASIE IIA
Maj to szczególny miesiąc dla naszej Ojczyzny. W pierwszych trzech dniach maja obchodzimy w Polsce święta upamiętniające ważne wydarzenia: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja.
Dnia 30 kwietnia w klasie IIA panował podniosły i uroczysty nastrój. W tym dniu drugoklasiści przyszli do szkoły odświętnie ubrani, z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami. A wszystko dlatego, aby swoją postawą oraz zaangażowaniem i pracą na zajęciach podkreślić ważność trzech świąt majowych. Na początku zajęć dzieci w pozycji na baczność pięknie zaśpiewały hymn narodowy. Obejrzały film o majowych świętach, symbolach narodowych, patriotyzmie. Rozwiązywały zadania interaktywne związane z majowymi świętami, uzupełniały zdania brakującymi wyrazami związanymi z symbolami narodowymi, rozwiązywały krzyżówkę. Wykonały piękne prace plastyczne - orła Polski, rysowały symbole narodowe na zajęciach z informatyki.
Wydarzenia te były doskonałą lekcją historii dla najmłodszych, która dawała możliwość budowania poczucia tożsamości narodowej oraz kształtowania właściwych postaw obywatelskich.
32tekst i zdjęcia Violetta Gnysińska
Apel z okazji ustanowienia Konstytucji 3-go maja
30 kwietnia uczestniczyliśmy w apelu z okazji ustanowienia Konstytucji 3go maja. 6 klasy przygotowały wystąpienie przypominające ważne daty dla każdego Polaka. Pamiętamy, że to czas nie tylko wolny od pracy, czy nauki, ale przede wszystkim narodowe świętowanie. Z radością ugościliśmy także przyjaciela szkoły Pana Karola Liwirskiego, który przypomniał nam jak ważne są słowa Ojczyzna, Wolność i Naród.
KOLEJNY SUKCES SPORTOWY MAI ŻYŁKI Z KLASY 1B
W dniach 27-28 kwietnia 2024 roku w Częstochowie zostały rozegrane jubileuszowe XXX Mistrzostwa Polski Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do. Wystartowało w nich blisko 900 zawodników z 37 klubów z terenów całej Polski oraz jedna ekipa zagraniczna z Niemiec. Konkurencje rozgrywane były na 12 matach, a ich przebiegu pilnowało 76 sędziów.
Na powyższej imprezie sportowej nie mogło zabraknąć naszej uczennicy z klasy 1b – Mai Żyłki, która w swojej koronnej konkurencji technik specjalnych zdobyła brązowy medal i tytuł drugiej wicemistrzyni Polski. Jest to niemały sukces, bo to jej pierwszy medal Mistrzostw Polski Taekwon-do.
Serdecznie gratulujemy Mai i czekamy na kolejne wielkie sukcesy!
PIERWSZAKI W DĘBOWYM ZAKĄTKU
26 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 1b i 1c pojechali na wycieczkę do Dębowego zakątka, miejsca pełnego spokoju i z dużym terenem do beztroskich zabaw z dala od miejskiego szumu, gdzie na dzieci czekały liczne atrakcje.
Pierwszaki z ciekawością obejrzały zakątek i wysłuchały prelekcji przyrodniczej na temat wiosennych prac w gospodarstwie rolnym. Głównym tematem była budząca się do życia roślinność (np. zioła, dęby, rośliny uprawiane w gospodarstwie). Dzieci poznały zapach i smak cząbru, szczawiu, rozmarynu, szałwii, rabarbaru, lubczyku, tymianku, pokrzywy itp. Rozpoznawały też drzewa oraz zapoznawały się z zaletami lipy i dębów. Brały udział w warsztatach przyrodniczo-rękodzielniczych z elementami hortiterapii. Dzieci sadziły przygotowane wcześniej przez rolniczkę sadzonki ziół, warzyw lub kwiatów. Po pracy dzieci miały czas na rekreację i zabawy na świeżym powietrzu, grały wpiłkę nożną, ping-ponga, badmintona, bawiły się swobodniena placu zabaw, woziły się nawzajem na drewnianych wozach.
W Dębowym zakątku czas płynie wolnej, a kto raz tu przyjedzie, nie chce stąd wracać. Tak też było tym razem.
72
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie