• klasa 2c w kinie
          • DZIEŃ CHŁOPAKA W 2C

• W dniu 30 września przypada Dzień Chłopaka, który również świętowała klasa 2 c. Dziewczynki pięknie zaśpiewały chłopcom 100 lat i złożyły najlepsze życzenia, a następnie zaprosiły swoich kolegów do kina na wzruszający film  pt. „King. Mój przyjaciel lew”. Film opowiadał o tym, jak rodzeństwo nastolatków Ines i Alex znajdują lwiątko, któremu nadają imię King. Gdy okazuje się, że mały lew jest poszukiwany i grozi mu niebezpieczeństwo, dzieciaki postanawiają mu pomóc, aby wrócił do swojego prawdziwego domu. Film w piękny sposób ukazał ciekawe przygody, a także dostarczył dzieciom wielu wrażeń i emocji. Po skończonym seansie w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły.

tekst i zdjęcia Sylwia Gołowkin

• dzień chłopaka w 3a
          • DZIEŃ CHŁOPAKA W 3A

• ​​​​​​Jak wielu innych uczniów, uczniowie klasy 3a przyjmowali dzisiaj życzenia od swoich koleżanek. Dzień Chłopaka dziewczynki rozpoczęły od gromkiego odśpiewania Sto lat i wręczenia słodyczy oraz drobnych upominków. Następnie chłopcy usiedli na ustawionych w rzędzie krzesłach i odpowiadali po kolei na przygotowane przez swoje koleżanki pytania. Odpowiedzi kolegów pozwoliły lepiej poznać ich zainteresowania i zamiłowania. Po serii pytań rozpoczęła się zabawa w Zgadnij, kim jesteś. Dziewczynki wymyślały nazwy bohaterów i pisały je na tablicy za plecami odgadującego. Zadanie polegało na zadawaniu pytań do momentu odgadnięcia nazwy postaci. Zabawie towarzyszyły radość i emocje. Jaka szkoda, że Dzień Chłopaka jest tylko raz w roku!

tekst i zdjęcia Anna Richter