• tenis
          • Turniej Tenisa Stołowego

            23.10.2023

            18 października w naszej szkole odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach brało udział łącznie 26 uczniów z klas III-VI w podziale na kategorię chłopców oraz kategorię dziewcząt. Uczniowie grali w systemie 'każdy z każdym'. W kategorii dziewcząt była jedna grupa, a w kategorii chłopców dwie grupy. Po niezwykle zaciętej walce wyniki tegorocznego TTS przedstawiają się następująco:

        • Lekcja gddw
          • Lekcja GDDW w klasie 4c

            22.10.2023

            W dniu wczorajszym tj. 19.10.2023r. odbyła się kolejna lekcja psychoedukacyjna z naszą Panią psycholog Martą Rogaczewską na GDDW w klasie 4c. Tym razem tematyką zajęć było dobre koleżeństwo oraz znaczenie szacunku. Uczniowie mogli nauczyć się jakimi cechami, a także zachowaniami charakteryzuje się dobry i zły kolega/koleżanka oraz mieć chwilę autorefleksji nad tym jaki/jaka ja jestem dla moich rówieśników z klasy. Drugą częścią lekcji był temat szacunku, który zaczęliśmy od wspólnego stworzenia definicji. Następnie odbyła się dyskusja i omawianie komu należy się szacunek. Uczniowie klasy 4c byli bardzo zaangażowani i chętni do pracy, dzięki czemu lekcja była owocna oraz interesująca.

        • przełęcz sokoła
          • WYCIECZKA KLASY 5A W GÓRY SOWIE

            19.10.2023

            W dniach 17-18.10.23 byliśmy na wycieczce klasowej w Górach Sowich. Wybraliśmy się tam z plecakami na plecach, bez telefonów za to w super nastroju. Po przyjeździe do Sokolca udaliśmy się do schroniska Orzeł. Tu zostawiliśmy bagaże i na lekko udaliśmy się na naszą wędrówkę. Pierwszego dnia czekała na nas masa atrakcji: weszliśmy na Wielką Sowę. Były tam piękne widoki. Podczas wędrówki naszym przewodnikiem był tato Stasia. Wchodziło nam się naprawdę fajnie. Chłopcy bawili się w strzelanki. Na Wielkiej Sowie upiekliśmy kiełbaski, pianki i bawiliśmy się w różne zabawy: szukaliśmy chaty Puchata i Wróżek. Po powrocie do schroniska, po posiłku poszliśmy do lasu budować szałasy. Najlepszymi budowniczymi okazali się: Pola, Martyna, Kamil i Kajetan. Wieczorem zjedliśmy kolację, graliśmy w mafię i gry planszowe. Noc spędziliśmy w schronisku Orzeł. Niektórzy z nas nie spali do 4 rano. Rozmawialiśm

        • Paweł Gołuch
          • Spotkanie z autorem książek dla dzieci panem Pawłem Gołuchem

            18.10.2023

            W październiku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Gołuchem – pisarzem, autorem książek dla dzieci („Smocze jajo” oraz „Smoczy kamień”).

            Z naszym Gościem spotkali się uczniowie oddziału 0.

            Pan Paweł opowiedział dzieciom o swojej przygodzie z poezją. Czytał uczniom zabawne wiersze, okraszając je niesamowitymi występami aktorskimi. Pisarz śpiewał również piosenki, akompaniując sobie grą na gitarze. Dzieci bardzo żywo reagowały na występ Gościa, śmiały się, włączały do wspólnej zabawy. Autor udowodnił, że pomysły do pisania można zaczerpnąć z otaczającego nas świata, a poezję tworzyć w różnym wieku. Pod koniec spotkania przeczytał dzieciom fragmenty swojej książki „Smocze jajo”. Uczniowie mogli zadać Gościowi pytania, a także kupić Jego książkę ze specjalną dedykacją. Dzieci wręczyły również Panu Pawłowi prezent i serdecznie podziękowały za spotkanie.

        • Szlakiem ginących zawodów
          • Szlakiem Ginących Zawodów

            18.10.2023

            17 października dzieci z klasy 1a i 3c wybrały się na pierwszą w tym roku szkolną wycieczkę do Czermnej ,, Szlakiem ginących zawodów’’. Celem tej wyprawy było poznanie kultury, tradycji i zawodów dawnej wsi oraz wzrost świadomości i szacunku dla pracy ludzkiej.

            Podczas wycieczki dzieci miały okazję zwiedz ciekawe miejsca, które wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Były w ,,Domu chleba”, w którym mieliły ziarno na mąkę, oglądały pracę piekarza i zajadały ze smakiem pyszny chleb z masłem lub ze smalcem. W ,,Domu koronki” podziwiały pracę hafciarki, koronkarki, rymarza i bednarza. W ,,Domu garncarza” obejrzały dawne przedmioty codziennego użytku. Widziały wiatrak, piec chlebowy, dawne stroje ludowe. Bacznie przyglądały się zwierzętom w ,,Mini Zoo”. Jednak najwięcej radości dzieci miały podczas warsztatów. Każdy pracował na kole garncarskim. Dzieci lepiły miseczki z gliny i ozdabiały k

        • Pola nadziei
          • POLA NADZIEI

            18.10.2023

            Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w popularnej na całym świecie kampanii „Pola Nadziei”. Jesienią wolontariusze, przedszkolaki sadzą tysiące cebulek żonkili, które wiosną, gdy zakwitną, tworzą pola nadziei, bo nadzieja ma właśnie żółty kolor.

            Od kilku lat świdnickie hospicjum kontynuuje akcję „Pola Nadziei” w geście solidarności i wsparcia dla osób chorych na raka i ich rodzin. Akcja ma na celu uwrażliwienie na drugiego człowieka, szerzenie idei wolontariatu i zachęcenie do pomocy drugiej osobie. – szerzenie idei hospicyjnej,

        • Zwyczaje Górnego śląska
          • Zwyczaje Górnego Śląska

            17.10.2023

            16 października klasa 3 c gościła Pana Jacka Szaleńca tatę naszej Zosi, który przybliżył uczniom kulturę i historię Górnego Śląska. Pan Jacek doskonale zna ten region Polski, ponieważ tam się urodził i dorastał. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację o tradycjach, kulinariach, strojach oraz wartościach i zwyczajach rodzinnych. Dzieci miały okazję zapoznać się z dialektem, którym posługuje się rdzenna ludność tego regionu oraz zmierzyły się z przeczytaniem wiersza pt. „Pan Hilary”, podczas którego towarzyszyło mnóstwo śmiechu. Na koniec spotkania wszyscy skosztowali łakoci z tyty – rogu obfitości, którym obdarowuje się dzieci na Górnym Śląsku z okazji rozpoczęcia nauki w szkole.

        • JASKINIA NIETOPERZY
          • Uczniowie klas 4b i 4c na zajęciach w Jaskini Nietoperzy

            16.10.2023

            W piątek, 13 października uczniowie klas 4b i 4c wraz z wychowawczyniami wybrali się do Nadleśnictwa Świdnica, aby odwiedzić Jaskinię Nietoperzy i zgłębić informacje dotyczące tych niezwykłych ssaków.

            Poniżej prezentujemy relacje uczniów klasy 4b z tego wydarzenia.

            W piątek przed Dniem Edukacji Narodowej moja klasa poszła do Jaskini Nietoperzy. Zbiórka odbyła się przed salą nr 23 o 8:30.Droga piechotą do jaskini była bardzo przyjemna. Gdy doszliśmy na miejsce, przywitała nas pani leśnik i zaprosiła do pomieszczenia, w którym opowiadała nam o gatunkach nietoperzy i o tym, jaki mają styl życia. Pani mówiła także, że nietoperze żerują w różnych porach dnia i się od siebie bardzo różnią. Potem pani leśnik zaprowadziła nas do pomieszczenia, w którym opowiadała o stalaktytach, stalagnatach i stalagmitach. Po zakończeniu wycieczki podziękowaliśmy pani leśnik za spotkanie. Po powrocie do sz

        • PASOWANIE
          • PIERWSZOKLASIŚCI ZOSTALI PRAWDZIWYMI UCZNIAMI NASZEJ SZKOŁY

            16.10.2023

            „Ja mały uczeń tej szkoły,

            przyrzekam wszystkim dorosłym,

            a szczególnie mamie i tacie,

            że będę pilnie się uczył,

            wypełniał wszystkie obowiązki

            i zadania ucznia tak,

            aby przynieść zadowolenie

            sobie i rodzicom (...)”.

            Tradycją w naszej szkole jest uroczystość pasowania na ucznia. 13 października 2023r. w sali gimnastycznej odświętnie ubrani pierwszoklasiści, w szkolnych strojach i w granatowych biretach na głowach, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnościamirecytatorskimi oraz wokalnymi. Uczniowie pięknie zatańczylido piosenki „Order Uśmiechu. Z powagą, w postawie na baczność zaśpiewali polski hymn „Mazurek Dąbrowskiego, czym udowodnili, że są gotowi, aby przyjąć ich do grona społeczności szkolnej.

        • Dzień nauczyciela
          • Dzień Edukacji Narodowej

            15.10.2023

            Dzień 13 pażdziernika w naszej szkole był Dniem Edukacji Narodowej czyli Dniem Nauczyciela. Na gazetkach samorządu uczniowskiego i nie tylko można było zobaczyć portrety naszych kochanych nauczycieli. Prace wykonali uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem p. Banaszczyk, która służyla pomoca, udzielając fachowych uwag typu za duży nos, za małe uszy, itp itd. 3 najlepsze portrety będą nagrodzone, a jak? niespodzianka. W tym dniu przedstawiciele samorząd wręczyli nauczycielom oraz paniom z obsługi i administracji okolicznościowe kartki własnoręcznie wykonane prze uczniów. Nad szatą graficzną i tekstem pisanym czuwała niezastąpiona p. Barańska-Zemsta. To był miły dzień - dziękujemy nauczycielom i całej społeczności szkolnej.

        • wychowawcza w 4c
          • LEKCJA WYCHOWAWCZA W KLASIE 4C

            13.10.2023

            W czwartek 12 października uczniowie klasy 4c uczestniczyli w lekcji GDDW, którą poprowadziła Pani psycholog Marta Rogaczewska. Tematem spotkania było jak rozwiązywać konflikty w życiu i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, dojrzałością, ciekawymi pomysłami, szeroką wiedzą w tym temacie oraz aktywnością i dobrą współpracą w grupie rówieśniczej.

        • Grosz rozen
          • KLASA 8A W GROSS-ROSEN

            13.10.2023

            Nad tą ziemią unosi się i trwa niemy krzyk

            - Bracie czemuś mi to uczynił”

            We wtorek 10 października br. uczniowie kl. 8a wraz z grupą uczniów z klas siódmych

            udali się do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady w Gross- Rosen. Opiekę nad grupą sprawowały panie Marzanna Pietrzak i Urszula Galicka. W czasie czterogodzinnego pobytu w muzeum uczestnicy wycieczki poznali ciekawie opowiedzianą przez przewodnika przerażającą historię założonego w 1940 r. przez Niemców obozu. Mieli okazję zobaczyć poobozowe relikty: bramę obozową z napisem „Arbeit macht frei” i wieże wartownicze, krematorium polowe, kuchnię więźniarską, kamieniołom- miejsce pracy więźniów. Obejrzeli film przygotowany w oparciu o wspomnienia byłych więźniów i uczestniczyli w warsztatach poświęconych więziennej korespondencji.

        • dębowy zakątek
          • WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO DĘBOWEGO ZAKĄTKA

            12.10.2023

            W środę, 11 października 2023 roku, uczniowie klas drugich wybrali się na jesienne warsztaty do Dębowego Zakątka w Grodziszczu. Od rana wszystkim dopisywał doskonały humor. Po przyjeździe na miejsce, dzieci udały się do zagrody, gdzie wysłuchały prelekcji przyrodniczej na temat dębów i ich historii. Nauczyły się obliczać wiek drzewa, dowiedziały się, jakie jest zastosowanie żołędzi w życiu codziennym. Każde dziecko wykonało przyrodnicze rękodzieło - magnes na lodówkę ozdobiony darami natury zebranymi w zagrodzie. Był też czas na wspólną zabawę plenerową polegającą na szukaniu kolorów jesieni oraz na zajęcia w „błotnej kuchni”. Na koniec wycieczki wszyscy drugoklasiści zasiedli do stołów i zjedli usmażone na ogniu kiełbaski.
            Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Dzieci wróciły do domu zadowolone i uśmiechnięte.

        • wolna elekcja
          • „Wolna Elekcja 2023”

            12.10.2023

            Znamy już wyniki szkolnych rozgrywek w ramach ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży „Wolna Elekcja 2023”.
            Rozgrywki przyniosły wiele emocjonujących chwil. Ostatecznie wzięło w nich udział 22 uczniów kl. VII- VIII. Etap szkolny poprzedzony był rozgrywką próbną, aby uczniowie nie tylko poznali i zrozumieli zasady gry, ale aby wprowadzić uczniów w realia epoki pierwszej wolnej elekcji 1573 r. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Fundacją na rzecz Wielkich Historii. Gra powstała, aby uczcić 450 rocznicę historycznych wyborów polskiego króla. Pomysłodawca gry podkreśla, że ten konkurs pozwala bez podręcznika przedstawić niezwykłe jak na tamte czasy wydarzenia, a jednocześnie rozwijać postawy obywatelskie oraz tzw. kompetencje miękkie: efektywne przywództwo, współpracę, kompleksowe rozwiązywanie problemów.
            Z przyjemnością informujemy, że do etapu regiona

        • zdolny ślązak
          • ZDOLNY ŚLĄZAK

            11.10.2023

            Po raz kolejny mam przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII województwa dolnośląskiego do udziału w konkursach zDolny Ślązak. Zachęcam do skorzystania z proponowanej oferty i życzę sukcesów oraz satysfakcji z efektów własnej pracy. Jednocześnie wyrażam uznanie dla nauczycieli, którzy systematycznie przygotowują dzieci i młodzież do udziału w konkursach.

        • Piłka nożna
          • Faceci lubią brąz

            08.10.2023

            w dniu 6.10.2023 na orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 odbył się turniej piłki nożnej klas 7-8. Nasi panowie wypadli bardzo dobrze w stawce 9 drużyn zajmując 3 miejsce. w fazie grupowej wygrali z sp2 3;1 oraz z sp społeczna 2;1 oraz ulegli póżniejszym mistrzom sp4 0;5 by walce o 3 miejsce wygrać z sp1 1;0 Gratulacje dla Panów tym bardziej ,że w drużynie grało 7 uczniów z klas 7 . Najlepszym zawodnikiem wybrany został Franciszek Rybka

    • Partnerzy i programy, w których bierzemy udział

      • Rzecznik Praw Dziecka
      • Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • INSTRUKCJA LOGOWANIA DO SYSTEMU LIBRUS SYNERGIA dla rodziców i uczniów

      logowanie_Synergia_pl.pdf 

    • EKO ÓSEMKA

    • W NAJBLIŻSZYM CZASIE  

      8 - 10 MAJA

      WYCIECZKA KLASY 7A I 6B DO KRAKOWA, ZAKOPANEGO I WIELICZKI

      11 MAJA

      FESTYN RODZINNY

      14 - 16 MAJA

      EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

    • Biuletyn informacji publicznej
    • NASZE SUKCESY

      MARCEL Z 8b

      LAUREATEM ZDOLNEGO ŚLĄZAKA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO 

      FILIP PIETRUSA UCZEŃ KLASY 7c

      FINALISTA ZDOLNEGO ŚLĄZAKA Z HISTORII

      Filip Pietrusa kl.7c finalistą konkursu ogólnopolskiego Wolna Elekcja 2023

      Aleksander Jezierski kl. 5a

      Maksymilian Jezierski kl. 8c

      III miejsce ex aequo

      w miejskim Konkursie Genealogicznym "Polska to przeszłość. dzisiaj i jutro- Polska to Ty i ja, Polska to my"

       

      SZYMON ZEMSTA KL. 6B

      3 MIEJSCE W II ETAPIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU "ZNAM HISTORIĘ POLSKICH SYMBOLI NARODOWYCH"


      ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA POLSKIEGO

      NINA ZĄBKIEWICZ Z KLASY 8A - LAUREATKA

      ŁUCJA BOJNOWSKA Z KLASY 8E - LAUREATKA

      PAWEŁ PUŚLECKI Z KLASY 8A - FINALISTA

       

      ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      XYMENA MORAWSKA Z KLASY 8B - LAUREATKA

      EMIL KOSIBA-WOODLEY Z KLASY 8D - FINALISTA

      ZDOLNY ŚLĄZAK Z HISTORII

      MAKSYMILIAN JEZIERSKI Z KLASY 8C - FINALISTA

      ZDOLNY ŚLĄZAK Z BIOLOGII

      Łucja Bednarska uczennica klasy 8e - laureatka
      Dorota Krawczyńska uczennica klasy 8e - laureatka
      Łucja Sobolewska uczennica klasy 7b - finalistka

      Iga Pełka kl. 6c

      II MIEJSCE W KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM


      KRZYSZTOF MARCJAN KLASA 2c

      I MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM "WESOŁA KOKOSZKA"

      Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii.

      Maksymilian Jezierski

      Aleksander Żurek kl. 6a

      I miejsce

      w Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim PEGAZIK


      POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III

       najlepszym drugoklasistą został Jerzy Wyszyński z 2 A

      najlepszym trzecioklasistą został Michał Kopeć z 3 A

      JAKUB ŚWIŁO KL. 8D

      LAUREAT KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z HISTORII


      HANNA MIELNIK KL.7a

      LAUREATKA KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA POLSKIEGO

      MARTNA PUŁACZEWSKA KL. 8b I SZYMON DOROBEK KL. 8d

      LAUREACI KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z CHEMII 

      Uczeń kl.7c Maksymilian Jezierski

      I miejsce w wojewódzkim konkursie "Znam historię polskich symboli narodowych"

      MAKSYMILIAN JEZIERSKI KL. 7 c

      I MIEJSCE W SZKOLNYM KONKURSIE "MOJA WIZJA NOWOCZESNEJ BIBLIOTEKI"

      KRYSIA KONIUCH KL. 5c

      WYRÓŻNIENIE W ELIMINACJACH MIEJSKICH XXV DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "PEGAZIK"

      KONKURS "SKĄD MÓJ RÓD"

      Martin Michalski kl. 8c i Anastazja Jaworska kl.8c - wyróżnienie

      Szymon Piekielnik kl. 8c - 3 miejsce

      Drużyna klasy 4c

      I miejsce w szkolnym konkursie dla klas czwartych " Znam mój kraj"

      2 miejsce w konkursie na kibicowanie podczas 6.RST Półmaratonu Świdnickiego

      Maksymilian Jezierski kl. 7c

      finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego dla młodzieży „Katyń 21”

      w kategorii tematycznej:

      „Kłamstwo Katyńskie wczoraj i dziś”

       w  formie prezentacji multimedialnej.

      GABRIELA GÓRKA KL. 3 B

      WYRÓŻNIENIE 

      W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASYCZNYM

      "WAKACYJNA POCZTÓWKA Z PARKU KRAJOBRAZOWEGO DOLNEGO ŚLĄSKA"

      II miejsce w zawodach piłki nożnej 

      II MIEJSCE

      W GRZE TERENOWEJ - "W pogoni za cytatem"

      Tymoteusz Strauss kl. 8b

      Wojciech Majewski kl. 8b

    • UWAGA SMOG!!!

      Sprawdź aktualny stan powietrza w Świdnicy!

      JAKOŚĆ POWIETRZA

       

    • Godziny dzwonków

      Czwartek 09.05.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Nagłówek

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 559735
    • Kalendarz

        brak danych