Występ ASW Rooster
26.02.2024
Tym razem wychowanka Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu przywiozła ze sobą aż cztery medale, Maja Żyłka kl. I b (2x złoto i 2x brąz).Dzień 18 lutego 2024 r zapisuje się w historii jako nasz debiut w roli organizatora turniejów ogólnopolskich ‼️
Wraz z naszymi przyjaciółmi z Klub Sportowy Sajkan 🌪oraz pod patronatem Związek Sportowy Polska Unia Taekwon-do 👊👊👊 zorganizowaliśmy jeden z największych turniejów lokalnych w historii ZS PUT. Na zawody zgłosiło się 18 klubów, 345 zawodniczek i zawodników a cały turniej obsługiwało blisko 50 sędziów na 8 matach. Sędzią głównym turnieju był nasz trener Jerzy Brzostowski 👨⚖️Nasz klub reprezentowała ostatecznie 13 osobowa ekipa, w której skład wchodziło: 3 dzieci młodszych, 4 dzieci, 4 młodzików, 1 kadet oraz 1 senior. Jako klub udało nam się zdobyć 17 medali. W tym 8 złotych, 2 srebrne i 7 brązowych.
III MIEJSCE – MINISIATKÓWKA CHŁOPCÓW
23.02.2024Dwójki Siatkarskie, to dyscyplina sportowa w której biorą udział jedni z najmłodszych uczniów rywalizując w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2023-2024”. W poniedziałek 19 lutego na Hali Zawiszów przy SP 1 sześć zgłoszonych reprezentacji świdnickich podstawówek rozegrały turniej minisiatkówki chłopców w kategorii Dwójek. Drużyny po rozstawieniu rywalizowały najpierw w dwóch grupach systemem 'każdy z każdym' do dwóch wygranych setów z utrzymaniem zasady gry pierwszą dwójką zawodników w pierwszym secie oraz drugą dwójką w secie drugim. Taka forma rozgrywek w minisiatkówce ma na celu aktywizować większą ilość uczniów biorących udział w rywalizacji. Meczom towarzyszyło sporo emocji.
I MIEJSCE – MINISIATKÓWKA DZIEWCZĄT
23.02.2024Nasze wspaniałe siatkarki z klas IV wygrały zawody Dwójek Siatkarskich dziewcząt w turnieju zorganizowanym 20 lutego na hali SP 105 w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2023-2024”. Do zawodów zgłosiło się pięć reprezentacji świdnickich szkół podstawowych. Drużyny rywalizowały systemem 'każdy z każdym' do dwóch wygranych setów z utrzymaniem zasady gry pierwszą dwójką zawodników w pierwszym secie oraz drugą dwójką w secie drugim. Taka forma rozgrywek w minisiatkówce ma na celu aktywizować większą ilość uczniów biorących udział w rywalizacji. Nasza drużyna w składzie:
Srebrni siatkarze
23.02.2024W dniu 19.02.2024 w sali przy Szkole Podstawowej nr 1 na ZAWISZOWIE ODBYŁ SIĘ TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW KLAS 6. Nasi chłopcy po wygranych meczach z SP1 oraz SP2, w finale spotkali się z SP6 ulegając jej po zaciętej walce 2:1 w setach. Skład drużyny: Aleksander Kryjak, Wojtek Niedziela, Olaf Dziewkiewicz, Jakub Skrzypacz, Karol Walczak, Marcin Śmiechowicz, Julian Gąszowski, Aleksander Kalemba, Leon Kosmala, Szymon Ignasiak.
XXVII Szkolny Konkurs Recytatorski „Pegazik”
23.02.2024Dnia 21 lutego 2024 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje XXVII Szkolnego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach: młodsi kl. 4 – 6 i starsi kl. 7 - 8. Jury wyłoniło laureatów i przyznało wyróżnienia następującym osobom:
WALENTYNKI W KLASIE 2B
23.02.202414 lutego jest dniem wyjątkowym . Dla najmłodszych stanowi symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich
i radości wspólnego przebywania. Jest to doskonała okazja, by powiedzieć komuś, że się go szanuje i darzy sympatią. Stałym elementem Święta Zakochanych jest też wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek. Uczniowie klasy 2b chętnie przygotowali walentynki i obdarowali nimi siebie wzajemnie.
16-21.02.2024 DNI KOTA W ŚWIETLICACH SZKOLNYCH
22.02.202417 lutego to Światowy Dzień Kota, ale w związku z tym, że w tym roku była to sobota, więc, aby w świetlicach szkolnych zaakcentować udział w jego obchodach, panie zorganizowały Dni Kota. Przygotowały szereg różnorodnych działań, które w obu świetlicach przebiegały w atmosferze zaciekawienia i radości.
Fizyka eksperymentalna w klasie 7c
20.02.2024Uczniowie klasy 7c pokazali jak można wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Po zapoznaniu się z Prawem Pascala samodzielnie wykonali model prasy hydraulicznej a następnie zademonstrowali przed swoimi kolegami jak działa taka prasa.
13
Kici, kici, kici czyli Światowy Dzień Kota w 1 A
19.02.2024Światowy Dzień Kota obchodzi się 17 lutego, a ponieważ w tym roku wypada to święto w sobotę to dzieci z klasy 1 A postanowiły uczcić je dzień wcześniej. W tym dniu sporo się w klasie działo. Dzieci przyszły do szkoły z pomalowanymi twarzami i z różnymi kocimi maskotkami. Na zajęciach zuwagą obejrzały prezentacje multimedialną, z której dowiedziały się o życiu i funkcjonowaniu kotów. Nie zabrakło zadań interaktywnych oraz ciekawostek i zagadek. Był też do rozwiązania quiz. Wysłuchały piosenek i wykonały pracę plastyczną. Na koniec obejrzały bajkę z kotkami w roli głównej. To był dzień pełen wrażeń.
Walentynki w klasie 4b
19.02.2024W środę, 14 lutego, mieliśmy w klasie walentynki. Julka przygotowała zabawę, którą polegała na tym, że losowało się karteczki w kształcie serduszek i jedna była "szczęśliwa", a na pozostałych były pytania albo pozytywne zdania o walentynkach. Niestety nikt nie wylosował tej szczęśliwej, nawet nasza pani wychowawczyni. Potem pani rozdawała klasowe walentynki, które przygotowaliśmy. Następnie weszła poczta walentynkowa i rozdawała walentynki, nasza pani też dostała. Potem były zdjęcia, a po nich robiliśmy zadania z podręcznika.
Przygotowania do konkursu polonistycznego "zDolny Ślązak" na ostatniej prostej
19.02.2024W poniedziałek, 26 lutego, w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbędzie się finałowy (wojewódzki) etap konkursu polonistycznego "zDolny Ślązak", w którym wezmą udział uczennice naszej szkoły: Maria Lizurej, Łucja Sobolewska, Lilianna Jarząbek, Aleksandra Sierakowska i Iga Pełka. Dziewczęta, aby dotrzeć do finału, musiały zmierzyć się z szeregiem niezwykle trudnych zadań konkursowych oraz zgłębić wiedzę wykraczającą poza treści nauczania przewidziane w szkole podstawowej. Niezwykle przydatne w tym procesie okazały się takie ich cechy jak: wytrwałość, samodyscyplina, umiejętność planowania pracy oraz pokonywania trudności, pracowitość, rzetelność, dociekliwość, otwartość na wyzwania. Nasze uczennice wykazały się ogromnym zaangażowaniem, włożyły w przygotowania do konkursu mnóstwo wysiłku. Marysiu, Łucjo, Lilu, Olu, Igo, mocno trzymamy za Was kciuki. Powodzenia!
SPOTKANIE z człowiekiem który mierzy się z rekordem Guinnessa
19.02.2024W parku miejskim w Świdnicy przy ulicy Pionierów swój cel sportowy realizuje Adrian Kostyra człowiek, który mierzy się z rekordem Guinnessa w triathlonie. Do dnia dzisiejszego przepłyną 1305 km (średnio dziennie 18 km) oraz przejechał na rowerze ponad 31 tyś km (średnio dziennie 200 km). Obecnie od początku stycznia realizuje trzecia część triathlonu tj bieg, który aby zrealizować swój cel musi pokonać dystans prawie 9 tyś km czyli ok 60 km dziennie. Jeszcze nikt na świecie nie mierzył się z takim wyzwaniem a uczniowie Naszej szkoły mieli okazję nie tylko porozmawiać z Adrianem ale również z nim pobiec. Czworo uczniów klasy 8a oraz 8b Franek Halicki, Tomasz Gałka, Marcel Strzyżewski oraz Szymon Knapik pobiegło jedno okrążenia dotrzymując towarzystwa temu wybitnemu sportowcowi dla którego jest to kolejne wyzwanie z rekordem Guinnessa.
ZAJĘCIA OTWARTE Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA W KLASIE 1B
19.02.2024Jest 16 lutego 2024 r., godzina 13.00. Sala nr 6 naszej szkoły wypełniona po brzegi, zacni goście – Babcie i Dziadkowie uczniów klasy 1B. Wymarzona publiczność.
Pierwszoklasiści przejęci, lekko stremowani, ale szczęśliwi i uśmiechnięci. Dziadkowie rozrzewnieni, pełni emocji, wpatrzeni w swoje wnuczęta. Jeszcze ostatnie wskazówki wychowawczyni i zajęcia otwarte z okazji Dnia Babci i Dziadka czas zacząć. Piosenka pt. ”Niech nam żyją wszystkie babcie” na melodię „Szła dzieweczka do laseczka” wprowadza w miły nastrój. Dzieci pięknie witają przybyłych w języku migowym, śpiewają piosenki, deklamują wiersze, wypowiadają się na temat swoich Babć i Dziadków, rozmawiają na temat wysłuchanego opowiadania pt. „Zaczarowana babcia”, rozwiązują matematyczny test na tablicy interaktywnej. A potem oglądają prezentację pt.”Babcie i Dziadkowie też byli kiedyś dziećmi” i odgadują, na którym zdjęciu jest ic
Zajęcia "Mały konstruktor"
18.02.2024Świetliczaki miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach pt. "Mały konstruktor". Dzieci tworzyły z klocków wymyślone przez siebie konstrukcje.
Uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.8
JAK TO Z WALENTYNKAMI W KLASIE 1B BYŁO…
16.02.2024Jaki jest symbol Dnia Zakochanych? Kim był Św. Walenty? Dlaczego walentynki obchodzimy 14 lutego?
Na te i inne pytania związane z Dniem Świętego Walentego uczniowie klasy 1B znaleźli odpowiedzi, oglądając prezentację pt. „Walentynki” oraz rozwiązując walentynkowezadania interaktywne.
14. lutego 2024 r. upłynął w klasie 1B w kolorze czerwieni oraz w atmosferze przyjaźni. Ubrani na czerwono pierwszoklasiści przynieśli symbole miłości: pluszowe serca, maskotki, czerwone balony. Dzieci rozmawiały na temat zwyczaju wysyłania kartek walentynkowych i obdarowywania się prezentami, brały udział w walentynkowym teleturnieju, rozwiązywały matematyczne zadania walentynkowe i tworzyły kartki z życzeniami. A rodzice zadbali o słodki poczęstunek, oczywiście w kształcie serca.
Kocha, lubi, szanuje - Walentynki w klasie 1A
15.02.2024Walentynki to wesoły dzień dla wszystkich, którzy się lubią, szanują i kochają. W tym dniu obowiązuje tradycja wręczania sobie prezencików: karteczek, kwiatów, słodyczy czy pluszowych maskotek.
W klasie 1 A dzieci podkreśliły to święto przychodząc do szkoły ubrane w odcienie czerwonego i różowego koloru, a w dodatku przyniosły na zajęcia różne gadżety związane z tym świętem.
WALENTYNKI W KLASIE IIA
15.02.2024Od samego rana w klasie IIA panował wyjątkowy nastrój. A to wszystko za sprawą wspólnych zabaw związanych z Dniem Świętego Walentego.
W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do szkoły ubrane w rzeczy z akcentem czerwieni oraz przyniosły gadżety związane z walentynkami. Każdy starał się być życzliwy, uśmiechnięty i pomocny. Walentynkowe zajęcia rozpoczęły się od wykonania na zajęciach z edukacji informatycznej pięknych kolorowych serc w programie Paint. Dzieci poznały także tradycję obchodzenia Dnia Świętego Walentego. Podczas zajęć aktywnie rozwiązywały interaktywne zadania walentynkowe, byłokodowanie, walentynkowa matematyka i gramatyka. Najwięcej jednak emocji wzbudziły kartki niespodzianki. Uczniowie w ten sposób chcieli wyrazić sympatię i życzliwość swoim kolegom i koleżankom. Na kartkach znalazły się serdeczne i miłe słowa. Nie zabrakło również słodkich upominków dla naszych milus
Zbiórka na WOŚP
15.02.2024Pierwszego i drugiego lutego 2024 odbyła się zabawa karnawałowa, podczas której były sprzedawane ciasta. W następnych dniach została przeprowadzona także składka wśród uczniów naszej szkoły. Łącznie uzbierano i przekazano kwotę 349,20 zł do sztabu WOŚP. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.
Walentynki w Ósemce 🙂
15.02.2024Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej zabawy walentynkowej. Każdy chłopiec i dziewczynka otrzymali połowę serca z numerem. Należało jak najszybciej odnaleźć brakującą drugą połówkę serca i zameldować się u opiekunów samorządu.
Zwycięskie pary otrzymały słodkie lizaki i pamiątkowe zdjęcie.
Ponadto od wtorku zaczęła działać poczta walentynkowa.
Uczniowie chętnie wysyłali sobie kartki i liściki. Dzisiaj nie obowiązywał mundurek szkolny. Dominował kolor czerwony i jego odmiany.
Wszyscy chętnie brali udział w świętowaniu Walentynek. Dziękujemy za wspólną zabawę!
Pozdrawiamy serdecznie SU i opiekunowie.
Janusz Korczak - przyjaciel dzieci. Lekcja języka polskiego w klasie 4b.
14.02.2024Janusz Korczak był lekarzem, pedagogiem, pisarzem; działał dla dzieci. Według niego mądre wychowanie dziecka to takie, gdzie nie trzeba spełniać marzeń rodziców, tylko dziecka. Można powiedzieć, że Janusz Korczak to pierwszy rzecznik praw dzieci. Nawet w czasie II wojny światowej opiekował się nimi i wraz z nimi zginął w 1942 r. w niemieckim obozie w Treblince.
INSTRUKCJA LOGOWANIA DO SYSTEMU LIBRUS SYNERGIA dla rodziców i uczniów
W NAJBLIŻSZYM CZASIE
25 - 27 LISTOPADA
ZEBRANIA Z RODZICAMI
6 GRUDNIA
MIKOŁAJKI
NASZE SUKCESY
MARCEL Z 8b
LAUREATEM ZDOLNEGO ŚLĄZAKA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
FILIP PIETRUSA UCZEŃ KLASY 7c
FINALISTA ZDOLNEGO ŚLĄZAKA Z HISTORII
Filip Pietrusa kl.7c finalistą konkursu ogólnopolskiego Wolna Elekcja 2023
Aleksander Jezierski kl. 5a
Maksymilian Jezierski kl. 8c
III miejsce ex aequo
w miejskim Konkursie Genealogicznym "Polska to przeszłość. dzisiaj i jutro- Polska to Ty i ja, Polska to my"
SZYMON ZEMSTA KL. 6B
3 MIEJSCE W II ETAPIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU "ZNAM HISTORIĘ POLSKICH SYMBOLI NARODOWYCH"
ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA POLSKIEGONINA ZĄBKIEWICZ Z KLASY 8A - LAUREATKA
ŁUCJA BOJNOWSKA Z KLASY 8E - LAUREATKA
PAWEŁ PUŚLECKI Z KLASY 8A - FINALISTA
ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
XYMENA MORAWSKA Z KLASY 8B - LAUREATKA
EMIL KOSIBA-WOODLEY Z KLASY 8D - FINALISTA
ZDOLNY ŚLĄZAK Z HISTORII
MAKSYMILIAN JEZIERSKI Z KLASY 8C - FINALISTA
ZDOLNY ŚLĄZAK Z BIOLOGII
Łucja Bednarska uczennica klasy 8e - laureatka
Dorota Krawczyńska uczennica klasy 8e - laureatka
Łucja Sobolewska uczennica klasy 7b - finalistkaIga Pełka kl. 6c
II MIEJSCE W KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM
KRZYSZTOF MARCJAN KLASA 2cI MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM "WESOŁA KOKOSZKA"
Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii.
Maksymilian Jezierski
Aleksander Żurek kl. 6a
I miejsce
w Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim PEGAZIK
POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-IIInajlepszym drugoklasistą został Jerzy Wyszyński z 2 A
najlepszym trzecioklasistą został Michał Kopeć z 3 A
JAKUB ŚWIŁO KL. 8D
LAUREAT KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z HISTORII
HANNA MIELNIK KL.7aLAUREATKA KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA POLSKIEGO
MARTNA PUŁACZEWSKA KL. 8b I SZYMON DOROBEK KL. 8d
LAUREACI KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z CHEMII
Uczeń kl.7c Maksymilian Jezierski
I miejsce w wojewódzkim konkursie "Znam historię polskich symboli narodowych"
MAKSYMILIAN JEZIERSKI KL. 7 c
I MIEJSCE W SZKOLNYM KONKURSIE "MOJA WIZJA NOWOCZESNEJ BIBLIOTEKI"
KRYSIA KONIUCH KL. 5c
WYRÓŻNIENIE W ELIMINACJACH MIEJSKICH XXV DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "PEGAZIK"
KONKURS "SKĄD MÓJ RÓD"
Martin Michalski kl. 8c i Anastazja Jaworska kl.8c - wyróżnienie
Szymon Piekielnik kl. 8c - 3 miejsce
Drużyna klasy 4c
I miejsce w szkolnym konkursie dla klas czwartych " Znam mój kraj"
2 miejsce w konkursie na kibicowanie podczas 6.RST Półmaratonu Świdnickiego
Maksymilian Jezierski kl. 7c
finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego dla młodzieży „Katyń 21”
w kategorii tematycznej:
„Kłamstwo Katyńskie wczoraj i dziś”
w formie prezentacji multimedialnej.
GABRIELA GÓRKA KL. 3 B
WYRÓŻNIENIE
W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASYCZNYM
"WAKACYJNA POCZTÓWKA Z PARKU KRAJOBRAZOWEGO DOLNEGO ŚLĄSKA"
II miejsce w zawodach piłki nożnej
II MIEJSCE
W GRZE TERENOWEJ - "W pogoni za cytatem"
Tymoteusz Strauss kl. 8b
Wojciech Majewski kl. 8b
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Galeria zdjęć
brak danychNagłówek
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 696158Kalendarz
brak danych