Skarpetki nie do pary!
27.03.202421 marca obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa. Wybór tej daty, nie jest przypadkowy, ponieważ wiąże się on z trisomią 21 chromosomu. W tym dniu zakładamy skarpetki „nie do pary” jako wyraz solidarności z tymi osobami.Jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.
Wiosenna Belgijka!!
27.03.2024
Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej zabawy. Na długiej przerwie, na boisku szkolnym zatańczyliśmy wiosenną Belgijkę. Było to radosne, taneczne powitanie wiosny. Wszyscy byli ubrani na kolorowo.Dodatkowo dziewczęta miały układ ze wstążkami.Dzieci z oddziału zerowego również powitały wiosnę z kolorowymi pomponami.
Koordynatorką Belgijki była pani Dorota Kocoń w ramach współpracy Samorządu Uczniowskiego z Zespołem Promocji Zdrowia.
Na koniec zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego zdjęcia.
Dziękujemy za udziału w naszej zabawie.
Pozdrawiamy serdecznie SU i opiekunowie.
Duży sukces Ósemkowych siatkarek!!!
26.03.2024Mamy I miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej w siatkówce dziewcząt kl. 7-8.
21 marca w Hali Sportowej wałbrzyskiego OSIR-u odbyły się finały w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze zawodniczki wysoko pokonały swoje przeciwniczki w trzech meczach. Pokonały drużyny z Wałbrzycha, Dzierżoniowa i Boguszowa Gorc.
Tym samym awansowały do Finału Dolnego Ślaska, który ma się odbyć 17 kwietnia.
Skład drużyny:
1.Foltak Aleksandra kl.7b
2. Jasionowicz Natalia kl.8a
3. Kozak Michalina kl.8a najlepsza zawodniczka drużyny!
4. Perzyna Hanna kl.7b
5.Pietrzyk Milena kl.7b
6. Rosa Hanna kl.8a
7. Sierżańska Aleksandra kl.7b
8.Szukała Weronika kl.7b
9.Gruziel Lilianna kl. 8a
10.Kijek Milena kl. 8a
Serdecznie gratulujemy!!!
Powodzenia na Dolnym Śląsku 🙂🙃😘
RODZINNE WARSZTATY WIELKANOCNE UCZNIÓW KLASY IB I ICH RODZICÓW
26.03.202422 marca 2024 r., godz. 17.00, aula szkolna, a w niej przygotowane stoły w wiosennych, świątecznych kolorach. Dziś to pracownia plastyczno-techniczna, w której odbędą się wielkanocne warsztaty plastyczne dla uczniów z klasy 1b i ich rodziców.
Przybyli goście - prawie 60 osób - zapełniają po brzegi szkolną aulę. Wszyscy zebrani od razu z wielką ochotą przystępują do pracy. W czasie prawie dwóch godzin trudu i ogromnego zaangażowania powstają kolorowe palemki z gałązkami bukszpanu, forsycji, wierzby i kłosami żyta, styropianowe jajeczka ozdobione różnokolorowymi cekinami, sznurkami, piórkami i kwiatuszkami, przepiękne wieńce przystrojone m.in. rafią, kwiatuszkami i wstążkami,wielkanocne witraże, oklejane masą plastyczną kurczaczki i zajączki. Okazuje się, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a spod rąk uczestników warsztatów wychodzą unikatowe wielkanocne cuda. Dzieci wykazują się ogro
WIOSNA ZAWITAŁA DO IB
26.03.2024Spadła deszczu kropla… PLUM!
Zawiał ciepły wietrzyk… SZUM!
A co to tak śpiewa?… PTAK!
Czyżby przyszła wiosna? …TAK!
/Laura Łącz „Już”/
Uczniowie klasy 1b przygotowywali się na nadejście wiosny już od kilku dni. Codziennie w klasie królował kolor zielony, było kolorowo, kwieciście i radośnie. Wśród pierwszoklasistów dominowały zielone ubrania, w oczy rzucały się kolorowe kapelusze, wianki, przeciwsłoneczne okulary, kwiaty i wstążki we włosach dziewczynek.
ŚWIĘTA, ŚWIĘTA...
26.03.2024Od kilku dni w świetlicy przez całe ranki
dzieci wycinają urocze baranki,
w południe ich zwinne rączki
lepią z masy solnej zajączki,
a po południu zdolne świetliczaki,
kolorują pisanki i kurczaki.
To są nasze świąteczne życzenia:
Wesołych Świąt, pysznego jedzenia
oraz dyngusowej wody
dla zachowania urody!
WIOSENNE POWITANIE W I A
25.03.2024Na wierzbinie kwitną bazie,
stopniał śnieg, w zieleni łąki,
pokazały się już w sadzie
na jabłoniach pierwsze pąki…
/Stanisław Karaszewski/
21 marca w klasie 1 A od rana dopisywały wszystkim dobre humory. Zrobiło się ciepło i kolorowo.
Uczniowie z entuzjazmem witali długo wyczekiwaną wiosnę. Wszystkie dzieci przyszły do szkoły z uśmiechem na ustach. Na zajęciach obejrzały prezentację multimedialną i wykonywały zadania interaktywne. Rozwiązywały łamigłówki matematyczne, quizy polonistyczne i przyrodnicze. Następnie z zapałem siali rzeżuchę, której zapach unosił się w całej klasie. Wszyscy codziennie będą doglądać i dbać o swoją roślinę, bacznie obserwując jej wzrost. W tym dniu dzieci wykonały również pracę plastyczną odzwierciedlającą uroki wiosny. Mamy nadzieję, że te działania spowodują, że ta uwielbiana pora roku będzie rozkwitała w swych barwach, dźwiękach i zapachu, a przyro
ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO!
25.03.202421 marca klasa IIA przywitała wiosnę. Wiosna to najpiękniejsza pora roku i długo wyczekiwana przez wszystkie dzieci, dlatego też uczniowie starannie przygotowali się do jej powitania. W tym dniu drugoklasiści przyszli do szkoły w doskonałych humorach, ubrani kolorowo i kwieciście. W klasie pojawiły się pomysłowe Marzanny, które skutecznie odstraszały zimę. Kukły były wykonane z rożnych materiałów. A było ich aż 8. Na początku zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o pierwszych oznakach wiosny, rozwiązywali zagadki i quizy sprawdzające wiedzę o wiośnie, śpiewali piosenki oraz wykonali kolorowe koperty. Z radością bawili się na placu zabaw, a także wyruszyli barwnym korowodem na spacer po okolicznych uliczkach, oznajmiając tym samym, że żegnamy mroźną zimę i witamy piękną wiosnę.
24 marca Dzień Pamięci o Polakach ratujących Żydów pod okupacją niemiecką - Pamiętamy!
25.03.202422 marca br. uczniowie 6c zapalili znicz pamięci przy obelisku Ireny Sendlerowej.
W ten sposób oddaliśmy hołd wszystkim Polakom, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów podczas II wojny światowej.
Irena Sendlerowa działała w konspiracji, kierowała referatem dziecięcym w Radzie Pomocy Żydom "Żegota"przy Armii Krajowej. Zorganizowała ona sieć ratunkową, która uratowała życie tysiącom żydowskich dzieci. Nazywa się ją„Matką Dzieci Holokaustu”Jej odwaga i determinacja stały się symbolem heroizmu i bezinteresowności.
WYCIECZKA EDUKACYJNA DO MYŚLIBORZA
25.03.2024W dniach 21-22 marca grupa chętnych uczniów z naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w fascynującej wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu. Pod opieką nauczycieli oraz przewodników z centrum, przeżyliśmy niezwykłe doświadczenia oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.
Po przyjeździe do centrum zostaliśmy serdecznie powitani przez pracowników, którzy opowiedzieli nam o zasadach zachowania i BHP. Podczas pierwszych zajęć dowiadywaliśmy się jakie zwierzęta mieszkają w polskich lasach i nagrywalismy filmy. Na drugich zajęciach malowalismy bawełniane torby, a trzecie zajęcia odbyły się w labolatrium, gdzie rozdzielaliśmy barwniki obecne w liściach bukszpanu. Następne udaliśmy się na obiad do restauracji Kaskada, a następne udaliśmy się spacer zobaczyc Małe Organy Myśliborskie. Po powrocie mieliśmy czas wolny na dworze, kolacja i o 22:00 cisza nocna. Podczas drugiego
Konkurs na Pisankę Wielkanocną rozstrzygnięty!
25.03.2024Samorząd Uczniowski i opiekunowie dziękują uczniom za udział w konkursie. Wszystkie pisanki były wspaniałe! Mieliśmy ogromną trudność, aby wyłonić zwycięzców. Komisja ustaliła następującą kolejność.
I miejsce Inga Suchorowska 2a
II miejsce Szumon Brożbar kl. O
III miejsce Kaja Gawlik 4a i Alan Bakaj kl. 3b
Wyróżnienie:
Kornelia Turek kl 2a, Filip Kostka kl. 4c, Ola Foltak 7b, Strauss Tomasz kl. 4b,Leończyk Milena 4b,Ola Niedziela 2b, Szymon Bereziuk 6b, Julianna Synowska 7b, Aleksandra Soroka 6b, Ola Wrońska 2b, Zosia 2b, Iga Czerniak 2b
Pisanka Ośmiornica ???
Po odbiór słodkich nagród zapraszamy wszystkich we wtorek na długą przerwę do pokoju nauczycieli wfu.
Dziękujemy i życzymy wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych.
Lekcja historii w Muzeum Historii Zajezdnia
25.03.202419 marca br. uczniowie klasy 8 a, wraz z opiekunami Marzanną Pietrzak i Małgorzatą Żmidzińską, wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii w Muzeum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Pod opieką pani przewodnik zwiedziliśmy wystawę główną "Wrocław 1945-2016", która w fascynujący sposób przedstawia powojenne dzieje miasta i Dolnego Śląska.
ZDOLNY ŚLĄZAK – HISTORIA - FINAŁ
25.03.2024Z ogromną radością informujemy, że Filip Pietrusa uczeń kl.7c otrzymał tytuł finalisty Dolnośląskiego Konkursu Historycznego. Filip był wśród 78 uczestników etapu wojewódzkiego. Tytuł finalisty otrzymali uczestnicy, którzy zdobyli co najmniej 30 punktów. Filipowi zabrakło do tytułu laureata tylko 5 punktów. Wykazał się on ogromną wiedzą historyczną, ponieważ wymagania konkursowe obejmowały zakres wiedzy z etapu szkolnego, powiatowego, a ponadto historię świata i Polski po II wojnie światowej oraz historię Dolnego Śląska po 1945 r. Już jako siódmoklasista Filip wywalczył dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Bardzo się cieszymy i gratulujemy!
Mamy 3 miejsce w Świdnicy w mini siatkówce dziewcząt klas piątych.
24.03.2024
Skład drużyny:
1.Martyna Widła kl. 5b - najlepsza zawodniczka zespołu
2.Gabrysia Górka kl. 5b
3.Gabrysia Jaśków kl. 5b
4.Lena Budzyńska kl. 5a
5.Laura Adamowicz kl. 5c
6.Drashkovych Arina kl.4d
TRÓJKI DZIEWCZĄT - MINIPIŁKA SIATKOWA KLAS 5 SP
Turniej, do którego przystąpiło 6 reprezentacji świdnickich szkół podstawowych rozegrany został 1 marca na hali sportowej SP 105. Drużyny po wcześniejszym rozstawieniu zagrały mecze systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych. Następnie do ścisłego finału trafiły po dwie najlepsze zespoły z grup. Zgodnie z zasadami minisiatkówki zawsze w pierwszym secie gra pierwsza trójka zawodniczek z jedną rezerwową, natomiast drugi set rozgrywa drugi skład. Ma to na celu aktywizowanie do sportu większej ilości uczestników.
Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 105 – 10 pkt
2. SP 6 – 8 pkt
3.
TEATRZYK KAMISHIBAI W CZYTELNI SZKOLNEJ
19.03.2024W marcu w czytelni szkolnej odbyły się zajęcia biblioteczne w formie teatrzyku kamishibai. Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Nawrocka - kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Świdnicy.Teatrzyk „Kamishibai” to papierowy teatr. Do drewnianej skrzynki zostają włożone kartonowe plansze z ilustracjami i na ich podstawie opowiada się bajkę. Pani Agnieszka zaprezentowała uczniom dwie bajki - „Mój przyjaciel Kemushi” oraz „Bajka o gąsienicy, która zamieniła się w motyla”, a także przygotowała karty pracy dla dzieci. Podczas zajęć uczniowie poznali ciekawostki przyrodnicze dotyczące świata motyli, a także pogłębili swoją wrażliwość.Bardzo dziękujemy pani Agnieszce za nietypowe zajęcia czytelnicze.
Kolejny sukces Łucji Sobolewskiej
19.03.2024Mamy zaszczyt poinformować, że uczennica klasy 8b Łucja Sobolewska odniosła kolejny sukces w konkursie zDolny Ślązak. Po tytule laureata i finalisty otrzymała kolejny tytuł finalisty tym razem w konkursie z chemii. Konkurs wymagał od niej wiele przygotowań. Składał się z części praktycznej oraz teoretycznej. Łucja bardzo dobrze sobie z nimi poradziła. Gratulujemy Łucji sukcesów i życzymy kolejnych!
WYJŚCIE KLASY IIA NA WARSZTATY WIELKANOCNE DO CINEMA FUN
17.03.202413 marca uczniowie klasy IIA uczestniczyli w Warsztatach Wielkanocnych przygotowanych i przeprowadzonych przez mamę naszej koleżanki z klasy - panią Agatę Suchorowską. Zajęcia odbyły się w sali zabaw Cinema Fun. Na początku spotkania uczniowie szukali styropianowych jajek na czteropoziomowej konstrukcji. Następnie zasiedli do stolików, przy których wykonywali kurczaczki i zajączki z kolorowej piankoliny. Był też czas na drugie śniadanie i coś słodkiego. Po przerwie śniadaniowej i szalonych zabawach w parku trampolin, w małpim gaju, na różnego rodzaju ślizgawkach przystąpili do drugiej części zajęć, czyli do ozdabiania drewnianych jajek i zajączków wielkanocnych. Wszystkie ozdoby świąteczne uczniowie starannie zapakowali do papierowych torebek.
Sukces recytatorski Ani Szeredi z klasy 7a
17.03.2024Miło nam poinformować o sukcesie uczennicy klasy 7a, Anny Szeredi, która otrzymała wyróżnienie w powiatowym etapie XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” w kategorii uczniów klas VII-VIII. Konkurs odbył się 14 marca w Świdnickim Ośrodku Kultury. Ania prezentowała swój talent recytatorski, deklamując wiersz Briana Pattena „Rzeczy nieważne” oraz fragment prozy autorstwa Sławomira Mrożka „Czerwony Kapturek”.
Dzień Kobiet w I A
14.03.20248 marca w klasie I A obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy wręczyli niespodzianki swoim koleżankom - obdarowali je breloczkami i słodyczami. Zaśpiewali pięknie 100 lat i złożyli serdeczne życzenia. Dziewczynki w tym dniu brały udział w różnych konkurencjach. Odgadywały zagadki związane z zawodami, rysowały pod dyktando obrazek, grały w Milionerów. Odbyły się też wesołe tańce. Na zakończenie wszystkie dziewczynki otrzymały dyplomy za odwagę i aktywny udział w konkurencjach.
Świdnicki Festiwal Podróżników i Odkrywców "Kolumby".
13.03.2024Dnia 17 marca (niedziela) o godzinie 14.00 w ŚOK, w sali teatralnej odbędzie się spotkanie z podróżnikami. Jedna z prelegentek będzie pani Marzena Zięba, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w naszej szkole, która opowie o symbolice cmentarzy i kulturze pochówku na świecie.
Wstęp wolny.
INSTRUKCJA LOGOWANIA DO SYSTEMU LIBRUS SYNERGIA dla rodziców i uczniów
W NAJBLIŻSZYM CZASIE
25 - 27 LISTOPADA
ZEBRANIA Z RODZICAMI
6 GRUDNIA
MIKOŁAJKI
NASZE SUKCESY
MARCEL Z 8b
LAUREATEM ZDOLNEGO ŚLĄZAKA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
FILIP PIETRUSA UCZEŃ KLASY 7c
FINALISTA ZDOLNEGO ŚLĄZAKA Z HISTORII
Filip Pietrusa kl.7c finalistą konkursu ogólnopolskiego Wolna Elekcja 2023
Aleksander Jezierski kl. 5a
Maksymilian Jezierski kl. 8c
III miejsce ex aequo
w miejskim Konkursie Genealogicznym "Polska to przeszłość. dzisiaj i jutro- Polska to Ty i ja, Polska to my"
SZYMON ZEMSTA KL. 6B
3 MIEJSCE W II ETAPIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU "ZNAM HISTORIĘ POLSKICH SYMBOLI NARODOWYCH"
ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA POLSKIEGONINA ZĄBKIEWICZ Z KLASY 8A - LAUREATKA
ŁUCJA BOJNOWSKA Z KLASY 8E - LAUREATKA
PAWEŁ PUŚLECKI Z KLASY 8A - FINALISTA
ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
XYMENA MORAWSKA Z KLASY 8B - LAUREATKA
EMIL KOSIBA-WOODLEY Z KLASY 8D - FINALISTA
ZDOLNY ŚLĄZAK Z HISTORII
MAKSYMILIAN JEZIERSKI Z KLASY 8C - FINALISTA
ZDOLNY ŚLĄZAK Z BIOLOGII
Łucja Bednarska uczennica klasy 8e - laureatka
Dorota Krawczyńska uczennica klasy 8e - laureatka
Łucja Sobolewska uczennica klasy 7b - finalistkaIga Pełka kl. 6c
II MIEJSCE W KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM
KRZYSZTOF MARCJAN KLASA 2cI MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM "WESOŁA KOKOSZKA"
Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii.
Maksymilian Jezierski
Aleksander Żurek kl. 6a
I miejsce
w Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim PEGAZIK
POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-IIInajlepszym drugoklasistą został Jerzy Wyszyński z 2 A
najlepszym trzecioklasistą został Michał Kopeć z 3 A
JAKUB ŚWIŁO KL. 8D
LAUREAT KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z HISTORII
HANNA MIELNIK KL.7aLAUREATKA KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA POLSKIEGO
MARTNA PUŁACZEWSKA KL. 8b I SZYMON DOROBEK KL. 8d
LAUREACI KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z CHEMII
Uczeń kl.7c Maksymilian Jezierski
I miejsce w wojewódzkim konkursie "Znam historię polskich symboli narodowych"
MAKSYMILIAN JEZIERSKI KL. 7 c
I MIEJSCE W SZKOLNYM KONKURSIE "MOJA WIZJA NOWOCZESNEJ BIBLIOTEKI"
KRYSIA KONIUCH KL. 5c
WYRÓŻNIENIE W ELIMINACJACH MIEJSKICH XXV DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "PEGAZIK"
KONKURS "SKĄD MÓJ RÓD"
Martin Michalski kl. 8c i Anastazja Jaworska kl.8c - wyróżnienie
Szymon Piekielnik kl. 8c - 3 miejsce
Drużyna klasy 4c
I miejsce w szkolnym konkursie dla klas czwartych " Znam mój kraj"
2 miejsce w konkursie na kibicowanie podczas 6.RST Półmaratonu Świdnickiego
Maksymilian Jezierski kl. 7c
finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego dla młodzieży „Katyń 21”
w kategorii tematycznej:
„Kłamstwo Katyńskie wczoraj i dziś”
w formie prezentacji multimedialnej.
GABRIELA GÓRKA KL. 3 B
WYRÓŻNIENIE
W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASYCZNYM
"WAKACYJNA POCZTÓWKA Z PARKU KRAJOBRAZOWEGO DOLNEGO ŚLĄSKA"
II miejsce w zawodach piłki nożnej
II MIEJSCE
W GRZE TERENOWEJ - "W pogoni za cytatem"
Tymoteusz Strauss kl. 8b
Wojciech Majewski kl. 8b
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Galeria zdjęć
brak danychNagłówek
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 696084Kalendarz
brak danych