„Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promujący zdrowie, odporność psychiczną i dobre samopoczucie małych dzieci w wieku 5-8 lat. Program ten kształtuje i rozwija kompetencje psychospołeczne oraz emocjonalne małych dzieci. Doskonali relacje z innymi, uczy znajdowania rozwiązań i sposobów radzenia sobie z trudnościami, a także stosowania nabytych umiejętności w codziennym życiu. Realizując zajęcia, nie mówimy dzieciom, co mają robić, ani: "To rozwiązanie jest dobre, a tamto złe". Natomiast zachęcamy dzieci do analizowania sytuacji życiowych i zastanawiania się nad możliwościami postępowania w tych sytuacjach.
Program pokazuje także, jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość i jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile.
Program został zbudowany w oparciu o sześć opowiadań o grupie przyjaciół, a Zippi to patyczak, ulubieniec jednego z chłopców, który pomaga w rozwiązaniu problemów.
Na program składają się 24 spotkania, prowadzone raz w tygodniu poświęcone następującym tematom:
1. Uczucia
2. Komunikacja
3. Przyjaźń
4. Rozwiązywanie konfliktów
5. Przeżywanie zmiany i straty
6. Radzenie sobie z trudnościami
Poprzez słuchanie opowiadań, rozmowy, wykonywanie ćwiczeń, gry i zabawy – dzieci uczą się: rozpoznawać i nazywać uczucia swoje i innych, wypowiadać się i uważnie słuchać, prosić o pomoc, nawiązywać i utrzymywać przyjaźń, radzić sobie z samotnością i odrzuceniem, mówić przepraszam i rozwiązywać konflikty.
Od 2005 roku w zajęciach programu „Przyjaciele Zippiego” uczestniczyło już tysiące dzieci w tysiącach szkół i przedszkoli w całej Polsce. W wielu placówkach, przeszkoleni wcześniej nauczyciele, doceniając wartość programu i widząc jego efekty, realizują zajęcia z kolejnymi grupami dzieci.