• Konkurs
          • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA "ZIMOWO-ŚWIĄTECZNE CZYTANIE"

          •  9 stycznia 2023 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania pt. „Zimowo-świąteczne czytanie”.

            Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas III. Uczestnicy konkursu prezentowali fragmenty znanych książek, m.in. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” Centkiewiczowie, „Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren, „Zimowy wilk” H. Webb, „Królewna Śnieżka” Ch. Perrault, „Zimowe koronki” G. Lech, „Bajki pod choinkę” E. Wygonik.

            Po prezentacji dzieci kolędowały i śpiewały zimowe piosenki.

            Uczniów oceniało jury według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólne wrażenie artystyczne. Po przeliczeniu wszystkich punktów wyróżniono następujących uczniów:

            Alicja Gusarow – kl. 3a

            Faustyna Górka – kl. 3a

            Jan Demski – kl. 3c

            Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostałym uczestnikom wręczono zakładki do książek.

            Wszystkim uczniom dziękujemy za udział  i gratulujemy.

        • Jasełka
          • Hej, kolęda, kolęda! Czyli jak ożywiliśmy zapomniany zwyczaj?

          • Bożonarodzeniowe kolędowanie to polski, stary, świąteczny zwyczaj, mający przynosić odwiedzonym domostwom radość i szczęście.

            Z uczniami kl.4d na zajęciach z historii regionalnej postanowiliśmy reaktywować ten piękny zwyczaj, który kiedyś spotykany był w całej Polsce.

            Stworzyliśmy orszak kolędników na czele z gwiazdorem i 22 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wyruszyliśmy barwnym korowodem, by odwiedzić społeczność naszej szkoły. Zapukaliśmy do pani dyrektor i wicedyrektorów, do świetlicy szkolnej i do księgowości. Odwiedziliśmy uczniów z wielu klas naszej szkoły, robiąc wszystkim niespodziankę. W każdym z odwiedzonych miejsc kolędnicy, aby jak najwierniej odtworzyć tradycję, śpiewali kolędy, odgrywali krótką scenkę i składali życzenia.

            Serdeczne podziękowania dla rodziców uczniów, którzy pomogli przygotować stroje.

            Wszystkim dziękujemy za okazaną życzliwość i hojność.

             

            Tekst Marzanna Pietrzak

            zdjęcia Wioletta Walczak, Marzanna Pietrzak, Bartłomiej Ciesielski

        • Kino
          • Klasy IV w kinie

          • Aby uczcić zakończenie I semestru, uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami wybrali się do kina na spotkanie z Willym Wonką. Mimo mroźnej pogody wszyscy świetnie się bawili, a atmosfera była naprawdę...slodka ☺️ Poniżej przedstawiamy zdjęcia z tego niezwykłego wydarzenia.

            Nazywam się Arina Drashkovych. Uczę się w czwartej klasie 4d. Byliśmy z klasą i innymi czwartymi klasami i naszym wychowawcą (panem Filipowskim) na filmie Wonka. Bilet razem z małym zestawem kosztował 29 zł. Ja wzięłam słodki popcorn i ,,fantę frozen” o smaku truskawkowym.  

            Moim ulubionym bohaterem w filmie był Willy Wonka, dlatego że on był wesoły, śmieszny i był marzycielem. On płacił za swoją wiarę w dobroć innych i naiwność, ale nie tracił ducha. Willy Wonka znalazł koleżankę, która miała na imię Nitka. Nitka pomogła uciec Wonce, podała mu pomocną dłoń i stała się współtowarzyszką jego przygód. 

            Miło mi się było  spotkać z całą klasą i zamiast lekcji pójść do kina. Chciałambym, żeby to było co tydzień. 

            Arina Drashkovych 4d

             

            W poniedziałek wspólnie z klasą wybraliśmy się na film, którego reżyserem był  Paul King. Seans opowiadał o pewnym młodzieńcu, który wspólnie z nowo poznanymi przyjaciółmi próbuje uciec z hotelu przed oszustami. Film zawierał wiele zabawnych                                                                                         i niesamowitych scen. Szczególnie podobała mi się scena, w której mały, pomarańczowy ludzik (Umpa-Lump) oszukał głównego bohatera (Willego Wonkę) uciekając z cennymi czekoladkami. Równie zabawny był fragment, kiedy właścicielka hotelu wypiła ze swoim chłopakiem niedopracowany eliksir Wiliego Wonki. Oboje mieli później kolorowe włosy i złote plamy na skórze.

            Aktorzy doskonale odegrali swoje role, musieli też dużo śpiewać i tańczyć, bo ,,Wonka” to też musical. Było naprawdę dużo tańca i muzyki.

            Film ,,Wonka’’bardzo mi się podobał, ponieważ lubię produkcje fantastyczne oraz takie, które zawierają sceny stworzone za pomocą komputera. Każdemu polecam ten film!

                                                                                                                                                 Stanisław Rolski 4D

            W dniu 8 stycznia 2024 r byliśmy z całą naszą klasą w kinie na filmie pt.: ,,Wonka’’. Opowiada on o chłopcu, który uwielbiał jeść oraz produkować czekoladę.  Przygody Willego Wonki wywoływały uśmiech na twarzy u każdego z nas. Film był długi i niebanalny. Bohaterowie opowieści mieli mnóstwo interesujących przygód. Mogłabym o tym filmie opowiadać i opowiadać.

            Miło wspominam tę wycieczkę do kina. Polecam obejrzenie tego filmu wszystkim osobom, które lubią oglądać na dużym ekranie  interesujące i emocjonujące przygody.

                                                                                                                                   Julia Krzysztof, klasa 4D

            Film „Wonka” opowiada o nastolatku, który chciał otworzyć sklep z czekoladą. Główny bohater, Willi Wonka, aby osiągnąć wymarzony cel, zmaga się z rożnymi przeciwnościami.

            Bardzo podobał mi się ten film, ponieważ było w nim dużo muzyki i fantastycznych postaci. Film potrafił zaskoczyć swoją fabułą, rozbawić i przenieść widza w świat przygód głównego bohatera. Moją ulubioną postacią był Umpa – Lunp. Chętnie obejrzałbym ten film ponownie.

                                                                                                                                Gabriel Jarząbek kl. IV D

          • OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          • Serdeczne gratulacje dla uczennicy klasy 7 B Marii Górki! Nasza uczennica zakwalifikowała się do kolejnej części II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. S Lindego. Wielkie brawa, ponieważ poziom był bardzo wysoki!

        • Wigilia
          • SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY IIA PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE

          • 22 grudnia w klasie IIA odbyło się przedświąteczne spotkanie wigilijne, któremu towarzyszył podniosły i wzruszający nastrój.

             

            Uczniowie odświętnie ubrani, zasiedli do wspólnego, nakrytego białym obrusem stołu. W klasie unosił się zapach świerkowych gałązek. Zanim odbył się uroczysty poczęstunek, drugoklasiści rozmawiali o tradycjach i zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia, układali świąteczne puzzle, dekorowali interaktywną choinkę, rozwiązywali ćwiczenia i zadania z edukacji polonistycznej oraz matematycznej. Podczas zajęć plastycznych kolorowali bombki. Po zakończonej pracy, dzieci łamiąc opłatek, uroczyście złożyły sobie życzenia świąteczne i wspólnie kolędowały. Następnie częstowały się przygotowanymi przez rodziców smakołykami. Wyjątkowego charakteru naszemu świątecznemu spotkaniu nadały odwiedziny kolędników oraz występy Hani, Antosi i Tadzia, którzy zaprezentowali nam następujące kolędy i utwory: Hania na skrzypcach „Lulajże Jezuniu”, Antosia na flecie poprzecznym „Jingle Bells” oraz Tadzio na keyboardzie „Przybieżeli do Betlejem” i „Pojedziemy na łów”. Ten dzień upłynął drugoklasistom w atmosferze radości i wzajemnej życzliwości. 

             

            Uczniowie klasy IIA wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują wszystkim rodzicom za uświetnienie tego wyjątkowego dnia

            tekst i zdjęcia Violetta Gnysińska

        • Wigilia
          • Przedświąteczne spotkanie w 1 A

          • 22 grudnia 2023 roku w klasie 1A, odbyło się przedświąteczne spotkanie klasowe. 

            Dzieci elegancko ubrane przy skromnym, wigilijnym stole łamiąc opłatek złożyły sobie piękne życzenia: zdrowia, radości, miłości i spokoju na kolejny rok. Zaśpiewały kolędę i świąteczną piosenkę. Częstowały się przygotowanymi przez rodziców smakołykami. Oczywiście na każdego czekał miły upominek.

            Dzieci z zaciekawieniem obejrzały świąteczny film i wykonały prace plastyczną ,,Wspomnienia 2023r.

            Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przygotowali wigilijne smakołyki i dekoracje oraz mamom, które pomogły w przygotowaniu świątecznego stołu i wigilijnych niespodzianek. Szkoda tylko, że w tym dniu nie było śniegu, który dodałby wyjątkowego uroku.

            Życzymy wszystkim: WESOŁYCH ŚWIĄT.

            Tekst i zdjęcia J.Janiak

        • Wigilia
          • UCZNIOWIE KLASY 1B PRZY WSPÓLNYM WIGILIJNYM STOLE

          • 22 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 1B po raz pierwszy spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się przystrojona choinka z prezentami oraz długi stół nakryty białym obrusem, zastawiony łakociamiprzygotowanymi przez rodziców. Nie zabrakło też świątecznych pierogów i kompotu z suszu.

             

            Pierwszoklasiści spędzili piękne i wzruszające wspólne chwile w wyjątkowej, świątecznej atmosferze, przy zapachu świerkowych gałązek i staropolskich kolędach. Podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia.  

            Były to chwile pełne magii, uroku i dziecięcej radości.

            Uczniowie klasy 1B wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego szczególnego spotkania świątecznego.

        • świetlica
          • ŚWIETLICZAKI ŻYCZĄ WESOŁYCH ŚWIĄT!

          • W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie uczęszczający do naszych świetlic już od zeszłego tygodnia biorą udział w zajęciach, które mają ich wprowadzić w świąteczny nastrój. Rozwiązują zagadki, biorą udział w quizach, kolorują, rysują, malują, przygotowują ozdoby choinkowe, oglądają bajki, słuchają kolęd. Oto nasz fotoreportaż. Panie pracujące w świetlicach wraz ze świetliczakami życzą wszystkim Wesołych Świąt!

        • Kaczka
          • KACZKA KOSMITKA W MUZEUM PANA TADEUSZA

          • 20 grudnia klasa 8b pojechała na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie zwiedzili fragment ekspozycji muzeum poświęcony Tadeuszowi Różewiczowi, a następnie wzięli udział w warsztatach artystycznych. Uczestnicy warsztatów wykonywali własne odbitki graficzne w technice linorytu. Prace Zosi Białoskórskiej Kaczka Kosmitka i Hani Anosowej Oko zostały wyróżnione przez pracowników Muzeum Pana Tadeusza i są wyeksponowane w salach warsztatowych muzeum. Po zajęciach artystycznych odwiedziliśmy jarmark świąteczny i w dobrych humorach wróciliśmy pociągiem do Świdnicy.

        • Patataj
          • Prezenty pod choinkę dla zwierzaków od 4a

          •  

            Na ostatnim zebraniu rodzice uczniów i uczennic z klasy 4a postanowili, że razem z dziećmi pomogą podopiecznym Fundacji Patataj. Dzieci z wielkim entuzjazmem przystąpiły do zbierania potrzebnych zwierzętom produktów.  Wielkie pudło, znajdujące się w sali 34, szybko zapełniło się karmą mokrą i suchą,   żwirkiem dla kotów, przysmakami, orzechami, żurawiną, środkami czystości oraz innymi produktami, które mogą sprawić radość podopiecznym fundacji. W środę opiekunka zwierzaków odebrała wszystkie produkty i zapewniła,  że przyjdzie do szkoły w styczniu, by opowiedzieć o zwierzętach i działalności fundacji. Klasa 4a odwiedzi zwierzaki wiosną. 
            Do zbiórki przyłączyły się dzieci z klasy 6a, którym bardzo dziękujemy.

             

        • Wyniki konkursu
          • STOPĄ MALOWANE

          • Wczoraj odbyło się uroczyste wręczenie „zdrowych” nagród uczestnikom konkursu plastycznego „Stopą malowane”. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom,wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i włożony wysiłek w wykonanie prac.

            Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach Zespołu Promocji Zdrowia w naszej szkole.

        • konkurs
          • Filip Pietrusa finalistą konkursu Wolna Elekcja 2023

          • 15 grudnia w Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli odbył się finał ogólnopolskiego  konkursu dla młodzieży Wolna Elekcja 2023.

            W etapie szkolnym wzięło udział 197 szkół ze wszystkich województw. W etapie regionalnym wzięły udział 162 szkoły z każdego województwa. Do finału zakwalifikowało się 43 uczniów. Finałową rozgrywkę poprowadził prezes Zarządu Fundacji na rzecz Wielkich Historii we współpracy z pracownikami Działu Edukacji MHP.

            Wśród finalistów znalazł się uczeń naszej szkoły Filip Pietrusa z kl. 7c.

            Wszyscy finaliści otrzymali nagrody w formie bonu podarunkowego w wysokości 500 zł, a zwycięzca 1500 zł. Nagrody otrzymali również opiekunowie uczniów, które ufundowała spółka Once Again. 

            Marzanna Pietrzak

        • Konkurs
          • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O HIV/AIDS

          • W dniu 19 grudnia 2023r.  przy ul. Długiej 33 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. Organizatorem  był Wydział Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych  przy Urzędzie Miasta w Świdnicy. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów  z  klas 7 i 8.  Z naszej szkoły udział wzięły dwie uczennice: Łucja Sobolewska i Liliana Jarząbek z klasy 8b oraz uczeń Mateusz Czerwiński z klasy 7a. Należało rozwiązać zadania testowe oraz  wykonać to jak najszybciej.  Zadania dotyczyły m.in. jak zapobiegać i jaki drogami może dojść do zakażenia HIV, jaki zawód wymaga ujemnego wyniku testu w kierunku zakażenia HIV?

              Wśród uczestników wyróżniono dziewięć  osób. Maksymalną ilość punktów oraz najszybciej rozwiązała test Łucja Sobolewska z klasy 8b.  Wśród wyróżnionych w grupie drugich miejsc był Mateusz Czerwiński z klasy 7a, a w grupie trzecich miejsc Liliana Jarząbek z klasy 8b. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody .

             Gratulujemy sukcesu.

        • Amnesty
          • Napisz list, uratuj życie! 

          • W grudniu 2023 roku odbył się Maraton Pisania listów Amnesty International. W nasze szkole zorganizowany został po raz 6.  Zebraliśmy się o 16.00 w auli szkolnej, aby zabrać głos w ważnych sprawach, czyli łamaniu praw człowieka na świecie. Mogliśmy na przykład napisać list w sprawie polskiego dziennikarza więzionego na Białorusi, tunezyjskiej aktywistki czy kobiety, która protestowała na rzecz ochrony klimatu w Kirgistanie. Udział w Maratonie był dla mnie ważny, ponieważ mogłam przyczynić się do uwolnienia niewinnych ludzi. Ci ludzie czynili dobro, ale zostali bezprawnie posądzeni. Mam nadzieję, że prawa człowieka wygrają.

            Aleksandra Sierakowska, klasa 8b.

            W Maratonie wzięli udział uczniowie klas 8 oraz  zaproszeni gości.

          • Zdolny Ślązak - język niemiecki

          • Marcel Strzyżewski z 8b zakwalifikował się do wojewódzkiego Zdolnego Ślązaka z języka niemieckiego z fenomenalnym wynikiem 37 pkt na 40. Cieszymy się i gratulujemy!

             

        • Dzień misia
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • 24 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do wspólnego świętowania. Każdy mógł przynieść do szkoły i przedstawić swojego ulubionego misia lub maskotkę.To był bardzo miły dzień, bo można było go spędzić w towarzystwie sympatycznch i kolorowych pluszaków.Na długiej przerwie w szkolnej auli odbyła się sesja fotograficzna.Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli pokazać swoich pluszowych przyjaciół

          • Uczniowie klas siódmych i ósmych na spektaklu muzycznym "Mały Książę"

          • 14 grudnia bieżącego roku z moją klasą wybrałam się do I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy na spektakl pt. "Mały Książę" wykonany przez Teatr Nowoczesny z Krakowa.Musical inspirowany był opowiadaniem Antoine'a de Saint-Exupery'ego. Aktorzy wiernie odtworzyli treść lektury za pomocą wielu środków wyrazu. Muzyka była idealnie dobrana do nastroju utworu, a elementy śpiewane wykonane były z mistrzowskim kunsztem. Światło, które odgrywa znaczną rolę spektaklu, także nie było zaniedbane. Kiedy akcja działa się w kosmosie, na sali można było zobaczyć kolorowe błyski, przypominające gwiazdy. Warto też podkreślić, że najjaśniejsze światło zawsze było skierowane na osobę mówiącą bądź śpiewającą. Kolejnym elementem, który wzbogacił musical, był taniec. Nie pojawiał się on zbyt często, lecz, według mnie, wystarczająco. Warta uwagi jest też scenografia, która zmieniała się wraz ze znajdowaniem się Małego Księcia na kolejnych planetach. Bardzo podobały mi się stroje, przede wszystkim Próżnego i Róży, które były dopracowane. Jedynym mankamentem, jaki zauważyłam, to przebranie Małego Księcia. Odniosłam wrażenie jakby było zrobione na ostatnią chwilę.Podsumowując, bardzo cieszę się, że zobaczyłam ten musical. Wywołał we mnie silne emocje. Dzięki uczestniczeniu w spektaklu utrwaliłam sobie treść lektury. Mogłam także przypomnieć sobie, jak ważną naukę niesie ze sobą "Mały Książę".Łucja Sobolewska, klasa 8b

             

            W dniu 14 grudnia tego roku byliśmy całą klasą wspólnie z panią Natalią Jezierską w teatrze w I LO w Świdnicy na spektaklu "Mały Książę". Scenariusz do tego przedstawienia został stworzony na podstawie książki Antoine'a de Saint- Exupery'ego o tym samym tytule, co sztuka. Książka ta jest jedną z najchętniej czytanych książek na świecie zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Opowiada historię chłopca, który opuszcza swoją Różę i udaje się w daleką podróż.

            Reżyser sztuki znakomicie odzwierciedlił treść książki. Widz mógł z łatwością zrozumieć, że dobra materialne nie są najważniejsze, ale dobro, miłość i prawda są wartościami, które powinny być w naszym życiu nadrzędne. Aktorzy byli ubrani w kolorowe kostiumy. Scenografia była atrakcyjna, co doskonale odzwierciedlało fantastykę treści książki. Dodatkowo spektakl był urozmaicony muzyką. Sztuka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Bardzo mi się podobała i poleciłabym każdemu obejrzenie jej. Chętnie zobaczyłabym ją jeszcze raz. Ula Wyszyńska, klasa 7a

            Moim zdaniem spektakl "Mały Książę" był bardzo ciekawym wydarzeniem, na pewno otworzy to umysł, by przygotować nas do przeczytania lektury. Bardzo podobało mi się aktorstwo i sam głos aktora grającego Małego Księcia, który brzmiał bardzo dziecinnie. Ważnym aspektem była organizacja - mimo zgaszonych świateł szybko zmieniano scenografię. Ponadto uważam, że gra aktorów była niezwykła. Spektakl "Mały Książę" to ciekawe wydarzenie.

            Mateusz Woźniak, klasa 7c

            14 grudnia całą klasą wyszliśmy na przedstawienie pod tytułem "Mały Książę", które odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. Przedstawienie było oparte na treści książki o tym samym tytule napisanej przez Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Nie czytałem jej jeszcze, więc nie wiem, czy jest jej odzwierciedleniem. Spektakl opowiadał o Księciu, który podróżował między planetami i poznawał różne postacie Latarnika, Pijaka, Króla, Geografa, Lisa, Bankiera, Żmiję, Pilota. Każda z tych osób opowiadała swoją historię. Z przedstawienia wywnioskowałem, że świat widziany oczami dziecka, wygląda lepiej.Ja osobiście nie lubię takich przedstawień, ponieważ było on w formie musicalu. Było to dla mnie nowe doświadczenie.Adam Jarosz, klasa 7a

             

            Spektakl na podstawie lektury "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego odbył się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Przedstawione były dokładnie wszystkie wydarzenia z lektury. Aktorzy szczegółowo odegrali swoje role, a ich stroje idealnie odwzorowywały postacie, które grali. Scenografia była szczegółowo dopracowana i idealnie nawiązywała do całego wydarzenia. Moim zdaniem najbardziej efektownym wydarzeniem był moment, gdy Róża, przyjaciółka Małego Księcia, śpiewała.

            Alicja Szalińska, klasa 8b

             

            14 grudnia o godzinie 11.20 wraz z moją klasą wybraliśmy się do teatru. Spektakl pod tytułem "Mały Książę" rozpoczął się o godzinie 11.40. Było ciekawie, niezwykła gra świateł i efektów spowodowały, że łatwiej można było sobie wszystko wyobrazić; do tego aktorzy śpiewali niesamowicie pięknie, było czuć emocje. Świetnie przedstawili postacie. 

            Najbardziej urzekły mnie 3 postacie. Pierwsza z nich to główny bohater Mały Książę. Aktor przedstawił tę postać niesamowicie: mały chłopiec zupełnie zagubiony, zadający dużo pytań... Następną postacią była Róża wpatrzona w siebie, zakłamana, czarująca. Aktorka świetnie ją przedstawiała. Ostatnia postać to postać Geografa. Gdy go oglądałam, było mi do śmiechu przez komiczny strój i jego zachowanie. 

            Spektakl bardzo mi się podobał, z chęcią oglądnęłabym go jeszcze raz.

            Amelia Dudziak, klasa 8b

             

            14 grudnia 2023 roku wraz z klasą udaliśmy się na musical pod tytułem "Mały Książę", który jest adaptacją lektury Antoine'a de Saint-Exupery'ego o tym samym tytule. Spektakl odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym, a na scenie gościli aktorzy sceny krakowskiej.Co chwilę zmieniająca się i bogata scenografia oraz genialna gra świateł była wręcz wspaniała i idealnie oddawała nastrój sytuacji zachodzących na scenie. Jak to w musicalu, istotną rolę grała muzyka i piosenki, które streszczały nam emocje i odczucia bohaterów. Kostiumy były idealnie dobrane do postaci, dzięki czemu nawet nie znając lektury, z łatwością można było się domyślić, kto kim jest. Najbardziej spodobał mi się strój Róży. Aktorka, która się w nią wcieliła, na głowie miała duży pąk czerwonej róży. Aktorzy wręcz genialnie i wiarygodnie oddawali uczucia i emocje bohaterów, w których się wcielili. Idealne odegranie ról sprawiało, że odbiorcy uważnie i z zaciekawieniem oglądali zachodzące na scenie sytuacje. Najbardziej podobała mi się gra aktora, który wcielił się w postać Próżnego. Bardzo podobała mi się piosenka, którą zaśpiewał oraz sławny chód Michaela Jacksona, który wywołał ekscytację widowni. Wielkie wrażenie wywarło na mnie operowanie kryształową kulą przez aktora grającego Małego Księcia.Musical z pewnością dostarczył mi wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Wszystkie elementy spektaklu idealnie oddały lekturę Antoine'a de Saint-Exupery'ego i z przyjemnością obejrzałabym ten spektakl jeszcze raz.

            Zofia Białoskórksa, klasa 8b

            14.12.2023 roku obejrzałem przedstawienie pod tytułem ,,Mały Książę". Spektakl był oparty na treści lektury Antoine'a de Saint- Exupery'ego opowiadającej o przygodach tytułowego bohatera.Gra aktorska była moim zdaniem na średnim poziomie, zdarzały się przejęzyczenia. Mimo błędów aktorzy perfekcyjnie oddawali towarzyszące im emocje w sposobie mówienia oraz w piosenkach, których nie brakowało w spektaklu. Scenografia natomiast stanowiła jednolite tło, które na scenie w połowie było galaktyką i w połowie pustynią.W sztuce nie zabrakło nawiązań do utworu, odegrane były takie elementy, jak: podróż Małego Księcia po siedmiu planetach, rozmowy z ich mieszkańcami, zepsucie się samolotu pilota, znalezienie ogrodu pełnego róż, oswojenie lisa. W spektaklu zachowany był ciąg wydarzeń z lektury.Według mnie sztuka jest warta obejrzenia, ponieważ dostarcza ona wielu pozytywnych emocji oraz mistrzowsko przypomina treść lektury.

            Michał Byrczek, klasa 8b

             

            14.12.2023r. wraz z innymi klasami wyszliśmy na spektakl pod tytułem "Mały Książę".Na samym początku zgasły wszystkie światła i zapadła kompletna ciemność, co nadało klimat dalszej części spektaklu. Gdy pierwsi aktorzy wystąpili w tym przedstawieniu, poczułem, że są bardzo dobrymi aktorami i aż z przyjemnością ich oglądałem.

            W trakcie seansu, aktorzy zachowywali się idealnie jak postacie w książce, co bardzo dobrze wypełniało cały występ. Podczas przedstawienia zwrócono uwagę nawet na najmniejsze szczegóły, na przykład na rozmowę pilota z Małym Księciem o wężu, który połknął słonia bądź dyskusję o tym, dlaczego róże mają kolce.

            Z wielką przyjemnością oglądałem to przedstawienie. Mógłbym pójść na nie jeszcze raz.Tomek Gałka, klasa 8b

             

            Opieka: Natalia Jezierska

        • Szlachetna paczka
          • Szlachetna Paczka 2023

          • Wybrana przez nas rodzina ze Świdnicy otrzymała w sobotę 16 grudnia czyli w „weekend cudów” bogatą paczke, a raczej kilkanaście paczek. Dzięki ofiarności społeczności naszej szkoły udało się skompletować wszystkie potrzebne rzeczy czyli suszarkę do ubrań, odkurzacz, żelazko, ubrania, obuwie, zabawki, prezenty, środki czyszczące, proszki do prania, słodycze, płyny do higieny, kosmetyki, żywność, przybory szkolne, papiernicze oraz talony do różnych sklepów. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w akcję , a przede wszystkim rodzicom,  paniom z obsługi za sprawną zbiórkę, uczniom, nauczycielom, wolontariuszom, którzy zapakowali wszystkie artykuły i  załadowali paczki na samochód. 

            Gdyby ktoś jeszcze chciał wspomóc akcję zapraszamy na stronę internetową: https://www.szlachetnapaczka.pl/

            na której znajdą Państwo wszelkie informacje dotyczące sposobów wsparcia. 

            Jako podziękowanie proszę przyjąć słowa: trud czynienia dobra przynosi wspaniałe owoce!

            organizatorzy Anna Pazgan, Magdalena Klimkiewicz,  Magdalena Szczerbień i ksiądz Jan Bałchan