ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU DLA UCZNIÓW KLAS III „ALBUMIKI PRZECZYTANYCH KSIĄŻEK”
05.04.2023Pod koniec marca rozstrzygnięto ostatni konkurs pt. „Albumiki przeczytanych książek” w ramach projektu czytelniczego „Drzwi do książki”. Konkurs dotyczył uczniów klas trzecich. Dzieci wykonały albumiki na temat książek, które przeczytały w I semestrze roku szkolnego. Treścią prac są informacje, metryczki, obrazki, opisy, streszczenia, ilustracje, zagadki, krzyżówki dotyczące poznanych lektur. Wyróżniono prace 8 uczniów: Lena Kortas (3a), Mateusz Hudziński (3a), Bartosz Hudziński (3a), Mateusz Kalemba (3b), Hubert Guzik (3b), Kasia Wawer (3b), Hanna Kubryńska (3c), Julia Krzysztof (3d). W ramach promocji książki rozdano dzieciom nagrody. Albumiki przeczytanych książek wyeksponowano w czytelni szkolnej. Zapraszamy do biblioteki!
ŚWIETLICOWE WARSZTATY WIELKANOCNE
04.04.2023Po rzeżuchowej łące
kicają słodkie zające
i wołają z całej mocy:
Nadchodzi czas Wielkanocy!
Wesołych Świąt! Wesołych Świąt!
Niech wszystkie zmartwienia idą w kąt!
Uczniowie uczęszczający do naszych szkolnych świetlic z ochotą wzięli udział w warsztatach wielkanocnych zaproponowanych przez panie wychowawczynie. Od przeszło tygodnia pod ich kierunkiem wykonywali świąteczne ozdoby: kartki, owieczki, pisanki, zajączki, serwetniki itp. Podczas pracy zastosowali rożne techniki plastyczne, między innymi decoupage, origami. Efekty można obejrzeć w naszej galerii. Zapraszamy.
RODZINNE WARSZTATY WIELKANOCNE UCZNIÓW KLASY 3B I ICH RODZICÓW
03.04.202331 marca 2023 r., godz. 17.30, aula szkolna, a w niej przygotowane stoły w wiosennych, świątecznych kolorach. Dziś to pracownia plastyczno-techniczna, w której odbędą się wielkanocne warsztaty plastyczne dla uczniów z klasy 3b i ich rodziców.
Przybyli goście - prawie 60 osób - zapełniają po brzegi szkolną aulę. Wszyscy zebrani od razu z wielką ochotą przystępują do pracy. W czasie prawie dwóch godzin trudu i ogromnego zaangażowania powstają kolorowe palemki z gałązkami bukszpanu, forsycji, wierzby i kwiatkami z krepiny, styropianowe jajeczka ozdobione różnokolorowymi cekinami, piórkami i kwiatuszkami, przepiękne wieńce przystrojone m.in. rafią, kwiatuszkami i wstążkami oraz wiosenno-świąteczne stroiki na stół wielkanocny. Wielkanocne koszyczki, które przydadzą się na pewno w Wielką Sobotę, zostają ozdobione gałązkami bukszpanu, forsycji, wstążkami, kwiatuszkami i kolorowymi naklejkami.
Sukces Mai Sikory w konkursie „Cukierek za życzliwość – i ty możesz zostać wolontariuszem”
03.04.2023We wrześniu zeszłego roku Fundacja Dwa Skrzydła Anioła z Lublina już po raz jedenasty ogłosiła konkurs dla uczniów, którzy założyli Dzienniczki Dobrych Uczynków. W tej edycji do konkursu zgłosiło się ponad 190 szkół i 7000 uczniów. W naszej szkole trzy osoby oddały dzienniczki na konkurs: Maja Sikora z kl. 8e, Martyna Wawrzonowska i Mateusz Czerwiński z kl. 6a. Ponieważ do Lublina mogliśmy wysłać tylko jeden dzienniczek, komisja pod przewodnictwem pani dyrektor Małgorzaty Gryń-Chlebickiej wybrała pracę Mai Sikory. Decyzją pani dyrektor szkoła ufundowała wszystkim uczestnikom nagrody w postaci bonów do EMPIK-u. Tymczasem w piątek na stronie fundacji pojawiły się wyniki konkursu, w którym Maja Sikora zajęła 18 miejsce!!! To niebywały sukces biorąc pod uwagę 7000 uczestników. Maja otrzyma od organizatorów Świadectwo Szlachetności oraz książkę. Jednak prawdziwą nagrodą dla uczestników oraz d
Powiatowy Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy
31.03.2023Z przyjemnością informujemy ,że uczniowie: Igor Dołek, Ludmiła Kupczak, Maja Sikora zakwalifikowali się do finału IX Powiatowego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej.
Gratulujemy !
Wycieczka klas 7a i 7b do Wrocławia. Multisensoryczna wystawa "Impresjoniści"
30.03.2023We wtorek, 28. 03. 2023 roku, wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia, aby obejrzeć multisensoryczną wystawę poświęconą impresjonistom. Najpierw podziwialiśmy obrazy na płótnie - reprodukcje słynnych dzieł. W następnej sali mogliśmy te same obrazy zobaczyć, ale wyświetlane na ścianach pomieszczenia. Były to dzieła słynnych artystów, m.in. Vincenta van Gogha, Auguste'a Renoira czy Claude'a Moneta. Było to imponujące i piękne! Na podłodze były rozłożone pufy, na których mogliśmy usiąść lub się położyć. Po wyjściu z wystawy udaliśmy się na wrocławski rynek, tam przewodnik opowiedział nam o jego historii. Następnie musieliśmy znaleźć kilka krasnali i wpisać ich imiona to książeczek, które dostaliśmy na początku zwiedzania. Wycieczka była udana i weseli wróciliśmy do domów.
Uczniowie naszej szkoły wyróżnieni w XVII Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania
30.03.2023Dnia 29 marca br. nasi uczniowie wzięli udział w XVII Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania „Na tropach tajemnic…” organizowanym przez SP nr 1 w Świdnicy. Martyna Widła z kl. 4 b oraz Franciszek Ośka z kl. 5 c otrzymali wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.
Sporządziła: Monika Orłowska-Pawlik
Ale pycha - słodkie warsztaty w 3A, czyli kolejna lekcja zawodoznawcza z cyklu ,,Poznajemy zawody naszych rodziców’’
29.03.202328 marca 2023 r. uczniowie klasy 3a uczestniczyli w słodkich warsztatach, podczas których uczyli się wykonywać i serwować desery.
Zajęcia przygotowała Pani Marta Dużalska, która na co dzień pracuje w cukierni. Na początku zajęć dzieci założyły fartuszki, czapki i zajęły miejsca przy stolikach. Pani Marta opowiedziała dzieciom o swojej pracy zawodowej, w której zajmuje się różnymi wypiekami, deserami i zarządzaniem. Dzieci zadawały wnikliwe pytania i z uwagą wysłuchały ciekawostek związanych z pracą w cukierni. Następnie umyły z pieczołowitą starannością ręce i przystąpiły do praktycznego działania. Słuchając instrukcji i naśladując gościa dokładnie wykonywały poszczególne etapy przygotowywania deseru. Powstały małe, cukiernicze dzieła sztuki, a przy tym radości było co niemiara. Trudno było opanować się przed spróbowaniem poszczególnych elementów deseru i oblizywaniem palców, za nim pow
XIX Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych
29.03.202321.03.2023 r. uczniowie i uczennice naszej szkoły wystąpili na XIX Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 105 w Świdnicy. Młodzi aktorzy: Jan Kędzierski, Jakub Akerman, Zuzanna Kaczyńska, Hanna Mielnik, Nina Ząbkiewicz, Aleksandra Thrun, Natalia Thrun, Anna Dziubek, Aleks Zalewski, Łucja Bojnowska, Hanna Tyborowska, Hanna Kędzierska, Malwina Kossowska pod opieką p. Anny Zoły przygotowali przedstawienie na podstawie tekstu Marty Guśniowskiej „ A niech to gęś kopnie”.
Ogólnopolski projekt edukacyjny "Europa i ja" - Świetliczaki poznają Włochy
27.03.2023
Podczas kolejnego spotkania ze słonecznym krajem, którym są Włochy dzieci zapoznały się z fauną i florą Włoch. Wysłuchały ciekawostek na temat zwierząt żyjących we Włoszech. Dzieci oglądały zdjęcia rożnych zwierząt. Świetliczaki odkrywały niezwykłość włoskiej przyrody oglądając film pt. „Niezwykły świat”. Uczniowie wykonali zwierzęta z plasteliny. Zajęcia dostarczyły wielu wrażeń i ciekawych informacji o tym europejskim kraju.
WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASACH PIERWSZYCH
27.03.202327 marca uczniowie klas IA i IB pojechali na warsztaty wielkanocne do Jaworzyny Śląskiej. Dzieci z wielką niecierpliwością czekały na ten dzień. Po przyjeździe na miejsce zostały przywitane przez Zajączka Wielkanocnego, który zaprowadził je na salę, na której panowała świąteczna atmosfera. Można było zobaczyć tam wielkie kosze wypełnione pisankami, kurczaczki, baranki i zajączki. Na początku zajęć pierwszoklasiści ozdabiali papierowe torebki, do których później wkładali wykonane przez siebie świąteczne ozdoby. Były to: kolorowe pisanki, figurki wielkanocne, a także mazurki. Był też czas na gorącą herbatkę i opowieści wielkanocne. Następnie przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci bawiły się z Zajączkiem, Barankiem i Kurczaczkiem oraz szukały pisanek, które zostały ukryte na sali.
Zlot szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
27.03.2023Na zlot szkół noszących imię Kawalerów Orderu Uśmiechu zorganizowanego przez SP nr 23 w Toruniu w dniu 23 marca przybyli przedstawiciele z 23 miejscowości. Nie mogło zabraknąć delegacji z naszej szkoły czyli Zuzanny, Hanny, Niny pod opieką Pani Marzeny Zięby i Magdaleny Klimkiewicz. Bogaty program zlotu, w którym znalazło się między innymi zwiedzanie Torunia, uroczystość w Dworze Artusa, integracja z uczestnikami bardzo nam się spodobały. Toruń zachwycił nas jako miasto oraz życzliwością jego mieszkańców. Z pewnością kiedyś tam jeszcze wrócimy.
30 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ziemia jest tylko jedna"
27.03.2023Miło mam poinformować o sukcesie Aleksandry Brożbar z klasy IIb. Praca Oli została wybrana do wystawy pokonkursowej. Ola wykonywała swoją pracę pod kierunkiem p. Elżbiety Tarnowskiej. Wernisaż odbył się 17 marca 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu. Na konkurs napłynęły 182 prace plastyczne z 55 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski.
Wyniki Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania „Na tropach tajemnic...”
27.03.2023Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się:
1. Martyna Widła kl. 4b
2. Franciszek Ośka kl. 5cGratulujemy !
Powiatowe Potyczki z Językiem Angielskim i Niemieckim
26.03.202323 marca w Szkole Społecznej odbył się III finałowy etap XIII Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim „Check Your English/Prüfe Dein Deutsch”. Naszą szkołę reprezentowali Antonina Żurman z kl. 8 c, Paweł Puślecki z kl. 8 a oraz Emil Kosiba Woodley z kl. 8d. Po dwóch wymagających etapach pisemnych, w których uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności językowe oraz znajomość kultur krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych nadszedł czas na finał i ustną część potyczek.
21 MARCA – DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI W KLASACH 3B I 3C
24.03.2023To był naprawdę kolorowy dzień w klasach 3b i 3c! A to wszystko za sprawą kolorowych skarpet nie do pary! Oprócz tradycyjnego obrzędu przywitania wiosny trzecioklasiści ktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa – Dnia Kolorowej Skarpetki.
Data obchodów Światowego Dnia ZD nie jest przypadkowa – 21 arca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.
Uczniowie przyszli w tym dniu w kolorowych skarpetkach nie do pary, pokazując, że różni nas tak niewiele od osób z Zespołem Downa, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka.
W czasie zajęć trzecioklasiści rozmawiali na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji i akceptacji, obejrzeli również prezentacje, która miała na celu przybliżenie uczniom problemu chorych na ZD.
Kurs robotyki
23.03.2023Uczniowie klas 4 pod opieką Pana Bartłomieja Ciesielskiego realizują 5 miesięczny kurs ROBOTYKI LEGO Boost. Są to zajęcia podczas których uczniowie budują i programują roboty. Dzięki uczestnictwu uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych, mechaniki, programowania i nowych technologii. Rozwijają kreatywność, zdolności manualne, techniczne, uczą się logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów metodą prób i błędów. Po takim kursie uczniowie znają podstawowe pojęcia programowania, wiedzą czym są algorytmy, czym jest silnik, sterownik, jak wykorzystać czujniki oraz jak układać instrukcje. Najlepszą metodą nauczania jest obudzenie w dziecku pasji odkrywania nowych umiejętności, dlatego tak ważne jest przekazywanie wiedzy podczas zabawy.
Mamy II miejsce w Świdnicy w trójkach siatkarskich chłopców klas V.
23.03.2023TRÓJKI CHŁOPCÓW - MINIPIŁKA SIATKOWA KLAS 5 SP – 21.03.2023
Chłopcy z SP 6 w Świdnicy powtórzyli wyczyn z zeszłego roku i wygrali turniej Trójek minisiatkówki klas piątych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023”. W zawodach wzięły udział 4 zespoły reprezentujące świdnickie szkoły podstawowe. Impreza zorganizowana przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyła się 21 marca na Hali Zawiszów przy SP 1. Zespoły rywalizowały między sobą systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów z zasadą gry w pierwszym secie pierwszą trójką zawodników a w secie drugim kolejnym składem. Chłopcy z SP 6 najpierw w miarę wyrównanym meczu pokonali drużynę SP 8, która ostatecznie zajęła drugie miejsce w zawodach. W drugim spotkaniu zawodnicy szóstki już łatwiej wygrali z gospodarzami uczniami SP 1. Najwięcej emocji przysporzył drugi set ostatniego meczu SP 6 z SP 4. Drugi skład czwórki mógł w tym
INSTRUKCJA LOGOWANIA DO SYSTEMU LIBRUS SYNERGIA dla rodziców i uczniów
W NAJBLIŻSZYM CZASIE
25 - 27 LISTOPADA
ZEBRANIA Z RODZICAMI
6 GRUDNIA
MIKOŁAJKI
NASZE SUKCESY
MARCEL Z 8b
LAUREATEM ZDOLNEGO ŚLĄZAKA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
FILIP PIETRUSA UCZEŃ KLASY 7c
FINALISTA ZDOLNEGO ŚLĄZAKA Z HISTORII
Filip Pietrusa kl.7c finalistą konkursu ogólnopolskiego Wolna Elekcja 2023
Aleksander Jezierski kl. 5a
Maksymilian Jezierski kl. 8c
III miejsce ex aequo
w miejskim Konkursie Genealogicznym "Polska to przeszłość. dzisiaj i jutro- Polska to Ty i ja, Polska to my"
SZYMON ZEMSTA KL. 6B
3 MIEJSCE W II ETAPIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU "ZNAM HISTORIĘ POLSKICH SYMBOLI NARODOWYCH"
ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA POLSKIEGONINA ZĄBKIEWICZ Z KLASY 8A - LAUREATKA
ŁUCJA BOJNOWSKA Z KLASY 8E - LAUREATKA
PAWEŁ PUŚLECKI Z KLASY 8A - FINALISTA
ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
XYMENA MORAWSKA Z KLASY 8B - LAUREATKA
EMIL KOSIBA-WOODLEY Z KLASY 8D - FINALISTA
ZDOLNY ŚLĄZAK Z HISTORII
MAKSYMILIAN JEZIERSKI Z KLASY 8C - FINALISTA
ZDOLNY ŚLĄZAK Z BIOLOGII
Łucja Bednarska uczennica klasy 8e - laureatka
Dorota Krawczyńska uczennica klasy 8e - laureatka
Łucja Sobolewska uczennica klasy 7b - finalistkaIga Pełka kl. 6c
II MIEJSCE W KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM
KRZYSZTOF MARCJAN KLASA 2cI MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM "WESOŁA KOKOSZKA"
Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii.
Maksymilian Jezierski
Aleksander Żurek kl. 6a
I miejsce
w Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim PEGAZIK
POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-IIInajlepszym drugoklasistą został Jerzy Wyszyński z 2 A
najlepszym trzecioklasistą został Michał Kopeć z 3 A
JAKUB ŚWIŁO KL. 8D
LAUREAT KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z HISTORII
HANNA MIELNIK KL.7aLAUREATKA KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA POLSKIEGO
MARTNA PUŁACZEWSKA KL. 8b I SZYMON DOROBEK KL. 8d
LAUREACI KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z CHEMII
Uczeń kl.7c Maksymilian Jezierski
I miejsce w wojewódzkim konkursie "Znam historię polskich symboli narodowych"
MAKSYMILIAN JEZIERSKI KL. 7 c
I MIEJSCE W SZKOLNYM KONKURSIE "MOJA WIZJA NOWOCZESNEJ BIBLIOTEKI"
KRYSIA KONIUCH KL. 5c
WYRÓŻNIENIE W ELIMINACJACH MIEJSKICH XXV DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "PEGAZIK"
KONKURS "SKĄD MÓJ RÓD"
Martin Michalski kl. 8c i Anastazja Jaworska kl.8c - wyróżnienie
Szymon Piekielnik kl. 8c - 3 miejsce
Drużyna klasy 4c
I miejsce w szkolnym konkursie dla klas czwartych " Znam mój kraj"
2 miejsce w konkursie na kibicowanie podczas 6.RST Półmaratonu Świdnickiego
Maksymilian Jezierski kl. 7c
finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego dla młodzieży „Katyń 21”
w kategorii tematycznej:
„Kłamstwo Katyńskie wczoraj i dziś”
w formie prezentacji multimedialnej.
GABRIELA GÓRKA KL. 3 B
WYRÓŻNIENIE
W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASYCZNYM
"WAKACYJNA POCZTÓWKA Z PARKU KRAJOBRAZOWEGO DOLNEGO ŚLĄSKA"
II miejsce w zawodach piłki nożnej
II MIEJSCE
W GRZE TERENOWEJ - "W pogoni za cytatem"
Tymoteusz Strauss kl. 8b
Wojciech Majewski kl. 8b
Godziny dzwonków
Piątek 22.11.2024Galeria zdjęć
brak danychNagłówek
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 696821Kalendarz
brak danych