• GŁOS ÓSEMKI 8/ CZERWIEC 2022

• 13.06.2022 21:04
      • Drodzy Czytelnicy!

Zachęcamy Was do przeczytania  wakacyjnego i  zarazem ostatniego w tym roku szkolnym numeru „Głosu Ósemki".

W tym wydaniu gazetki znajdziecie wywiad z Panią pedagog Iwoną Kurek oraz wywiady z tegorocznymi laureatami konkursu „zDolny Ślązak”. Dowiecie się, w jaki sposób przebiegały przygotowania do tego konkursu, jak poradzić sobie ze stresem przed tak ważnym wydarzeniem oraz co laureaci radzą osobom, które chcą spróbować swoich sił w „zDolnym Ślązaku"?

Przeczytacie także artykuły o uniwersalnych naukach wynikających z przypowieści, bezpieczeństwie podczas wakacji oraz porady (również w języku ukraińskim), jak i gdzie ciekawie spędzić lato w mieście i w okolicach.

W „Głosie Ósemki”, jak zawsze, poruszamy aktualne tematy; tym razem dotyczą one m.in.: wzrastającej inflacji oraz manipulacji językowej czy perswazji. W rubryce z naszą twórczością znajdziecie chwytające za serce opowiadanie na temat pomocy, a na zabicie wakacyjnej nudy polecamy artykuł na ten temat, krzyżówkę, recenzje książek, które warto przeczytać, wakacyjny wierszyk oraz sporą dawkę humoru.

Na gorące dni proponujemy sernik, lemoniadę oraz  pyszne marchewkowe babeczki - przepisy na te rarytasy znajdziecie w naszej gazetce.

Na nadchodzący czas wakacji życzymy Wam ciepłych dni, braku nudy oraz miło spędzonych chwil. Życzymy Wam także zwiedzenia ciekawych miejsc, niesamowitych atrakcji oraz radosnych przeżyć z przyjaciółmi i z rodziną. Mamy nadzieję, że we wrześniu wrócicie wypoczęci, uśmiechnięci oraz z nową siłą i energią do nauki.

GO_czerwiec.pdf