• REGULAMIN WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

1. Szkoła bezpłatnie wypożycza uczniom podręczniki szkolne przeznaczone do obowiązkowych zajęć.
          2. Podręczniki wypożyczane są na okres jednego roku szkolnego, należy je zwrócić w czerwcu.
          3. Udostępnione książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Uczeń powinien bezwzględnie dbać o ich stan i przechowywać je w okładce.
          4. Nie wolno w podręcznikach pisać, zakreślać, zaznaczać.
          5. Pierwsze części podręcznika dla klas I-III pobierają nauczyciele i rozdają je uczniom.
          6. Od 2 września wypożyczają podręczniki uczniowie klas IV-VIII. Przychodzą do biblioteki szkolnej całą grupą z nauczycielem podczas zajęć edukacyjnych.
          7. Kolejne części podręcznika lub podręcznik do klasy programowo wyższej wypożyczane będą po sprawdzeniu stanu użytkowanego egzemplarza. W przypadku zniszczenia, uszkodzenia lub niezwrócenia książki uczeń nie otrzyma kolejnego podręcznika. Wydanie następnej części podręcznika lub podręcznika do klasy programowo wyższej nastąpi po odkupieniu danego egzemplarza.
          8. Decyzję o wstrzymaniu wydania kolejnego podręcznika podejmuje komisja, w skład której wchodzą dyrektor lub wicedyrektor szkoły oraz dwóch bibliotekarzy. Zostaje sporządzony protokół (kopię dokumentu otrzymują rodzice/opiekunowie ucznia).
          9. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników. Wychowawca egzekwuje od ucznia zwrot podręczników.
          10. Rodzice ucznia zapoznają się z regulaminem wypożyczenia podręczników na początku roku szkolnego. Potwierdzają podpisem znajomość powyższego regulaminu.
          11. Regulamin jest do wglądu w bibliotece i na stronie internetowej szkoły.