• Zalecenia odnośnie do współpracy z Opiekunami i pracy z dzieckiem w domu.

           


          1. Systematyczna praca z dzieckiem w domu w wymiarze czasu zaleconym przez logopedę, na podstawie ćwiczeń zamieszczonych w zeszycie do zajęć logopedycznych lub udostępnionych pocztą elektroniczną na wskazany w Zgodzie na udział dziecka
          w terapii logopedycznej
          adres e-mail. Działania podejmowane na terapii logopedycznej wymagają utrwalenia w domu (na bieżąco), w przeciwnym razie terapia może być mniej efektywna lub nieefektywna.

           

          2. Konieczność przynoszenia na zajęcia zeszytu, w którym zamieszczane będą ćwiczone materiały (do utrwalenia w domu). Jeśli terapeuta zadecyduje,
          że przynoszenie zeszytu nie jest obligatoryjne – Opiekun zostanie o tym poinformowany.

           

          3. Informacja o potrzebie skontaktowania się Opiekuna z logopedą (bądź umówienia spotkania) zostanie wpisana do zeszytu zajęć logopedycznych lub przekazana przez wychowawców.

           

          4. Spotkania z logopedą odbywają się po uprzednim kontakcie e-mailowym zawierającym propozycję terminu oraz imię i nazwisko dziecka lub zgłoszeniu chęci konsultacji osobiście bądź pośrednio przez wychowawcę.

          Adres e-mail terapeuty: m.ochrombel@sp8.net.pl

          Dzień i miejsce, w którym odbywają się konsultacje: środa, godz. 15:30-16:30, gabinet logopedy nr 41, budynek szkoły „A”.

          Informacje te dostępne są również na drzwiach gabinetu logopedycznego.

           

          5. Stosowanie się do zaleceń logopedy, w tym przeprowadzenia dodatkowych badań i konsultacji u innych specjalistów (terapeutów, lekarzy – jeśli zajdzie potrzeba).

           

          6. O fakcie wypisania dziecka z zajęć logopedycznych w związku z zakończeniem terapii Opiekun zostanie poinformowany osobiście, pisemnie w zeszycie bądź poprzez e-mail podany na Zgodzie.

           

          7. Z racji charakteru terapii logopedycznej dzieci chore (zakatarzone/kaszlące)
          nie uczestniczą w zajęciach.

           

           

           

           

          Głównym terapeutą dziecka jest Opiekun, który pod kierunkiem specjalisty ma decydujący wpływ na rozwój mowy dziecka. Brak współpracy ze strony  Opiekuna wiąże się ze znacznym obniżeniem skuteczności terapii.