• „Z A L O G O W A N I”

Urząd Miejski w Świdnicy we współpracy z władzami Starostwa Powiatowego, Urzędem Pracy oraz świdnickimi przedsiębiorcami od 5 lat realizuje program „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Celem programu jest zachęcenie młodych ludzi do zamieszkania i podjęcia pracy w Świdnicy i okolicach, oraz zdobywanie przez nich wykształcenia na kierunkach przydatnych lokalnym przedsiębiorcom.

W ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” corocznie realizowany jest konkurs „ZALOGOWANI”. Ten Konkurs kierowany jest do uczniów

klas    ósmych         świdnickich szkół podstawowych.       W       ramach           konkursu „ZALOGOWANI” uczniowie mają możliwość poznać lokalne firmy – poprzez bezpośrednie wizyty, nabyć umiejętności ważne na rynku pracy – w ramach

warsztatów z doradztwa zawodowego oraz uczestnicząc w Miejskiej Grze Biznesowej. Realizacja zadań konkursowych polega na zdobywaniu punktów, których suma pozwala wyłonić grupę finalistów. Główne zadanie finałowego etapu konkursu polega na przygotowaniu i prezentacji własnego pomysłu na biznes w Świdnicy.

Organizatorzy Konkursu „ZALOGOWANI” co roku przygotowują wartościowe nagrody, zarówno rzeczowe, jak i finansowe.

ZALOGOWANI 2020/2021 – V edycja

V               edycja konkursu była wyjątkowa. W całości, z uwagi na pandemię i obowiązujący lockdown odbyła się w formie on-line. Zarówno wizyty w świdnickich firmach, jak              i zajęcia warsztatowe, czy e-grę biznesową realizowaliśmy w zaciszu swoich domów, przed monitorami komputerów;)

W             roku szkolnym 2020/2021 swój akces do udziału w konkursie „ZALOGOWANI” zgłosiło 20 uczniów z trzech klas ósmych. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się sześć uczennic: Bieżyńska Emilia, Grabowska Klaudia, Siwek Karolina, Domarecka Marta, Powroźnik Amelia i Skrzypacz Kinga, które miały możliwość zaprezentować swoje pomysły na dorosły biznes w Świdnicy.  Brawo dla Nich.